![]() |
|
![]() |
![]() |
ЄВРОРЕГІОН «НИЖНІЙ ДУНАЙ» АКТИВІЗУЄ РОБОТУ
Делегація Одеської обласної ради, очолювана заступником голови облради Георгієм Арабаджи, перебуває у румунському місті Галаці, де проходить засідання Ради єврорегіону «Нижній Дунай» та Генеральної асамблеї асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай».
Нагадаємо, що Рада єврорегіону «Нижній Дунай» є найвищим органом управління міжнародної організації, до якої входять Одеська область, райони Кагул та Кантемир (Республіка Молдова) і повіти Бреїла, Галац, Тульча (Румунія). Єврорегіон «Нижній Дунай» було створено у серпні 1998 року з метою ефективного транскордонного співробітництва між територіальними громадами та місцевими органами влади України, Румунії і Республіки Молдова.
У липні 2008 року в Одесі під час засідання Ради єврорегіону було підписано Угоду про заснування асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай». А у березні 2009 року у місті Галац успішно завершився процес реєстрації асоціації як юридичної особи, основною метою котрої визначена робота щодо залучення коштів у рамках Програми сусідства «Румунія – Україна – Республіка Молдова» для реалізації спільних проектів згідно з Європейським документом сусідства та партнерства – ENPI 2007-2013.
У ході нинішніх засідань будуть внесені зміни до поіменного складу зазначених структур, розглядатимуться певні організаційні питання, затверджуватимуться рішення керівних органів та нові проекти зі сфери діяльності єврорегіону й асоціації.
Зокрема, у перший день роботи відбулося засідання адміністративних органів — Координаційного центру єврорегіону «Нижній Дунай» та Секретаріату асоціації транскордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай», на котрому узгоджувалися питання, запропоновані до розгляду та затвердження членами даної міжнародної організації. Докладніше про результати цієї роботи читайте у наших наступних повідомленнях.
Одеса
ПАРАД ПІД ПРАПОРОМ ПЕРЕМОГИ
Святкування Дня Перемоги має стати не черговою кампанією, а цілим комплексом відповідних заходів.
На цьому акцентував увагу голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук під час спільного засідання громадської ради з питань реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, праці, військової служби, правоохоронних органів і жертв нацистських переслідувань при облдержадміністрації та оргкомітету з підготовки та святкування 65-ї річниці Перемоги.
– На превеликий жаль, в живих лишилося дуже мало ветеранів, і ми просто зобов’язані нікого з них не забути, – підкреслив голова облдержадміністрації.
Він також запропонував збільшити кількість бойової техніки, задіяної у військовому параді на честь знаменної дати. Крім того, Едуард Матвійчук розпорядився в обов’язковому порядку підняти 9 Травня прапори Перемоги на адмінбудинках.
ВПОРЯДКУВАЛИ ПЛЯЖ І ТЕРИТОРІЮ ДОВКРУЖ
Спільну акцію щодо належного впорядкування території здійснили послушники Одеського Свято-Успенського чоловічого монастиря та екологічного руху «Зелені».
У районі тамтешнього пляжу вони капітально полагодили сходи на крутосхилі, очистили узбережжя від сміття, що накопичилося впродовж минулих осені та зими, посадили молоді деревця.
– Наш рух «Зелені» – ще молодий, але взяв активну участь у громадському житті міста, – сказав його активіст Дмитро Волков. – Ми долучилися до заходів з врятування Хаджибейського лиману від самовільного перекриття його дамбою, благоустрою території довкруж пам’ятника льотчикам об’єднаного Одеського авіазагону, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни (на вулиці Гастелло, 6). Це лише початок. Попереду багато справ.
У роботах поблизу монастиря взяло участь близько 100 активістів руху «Зелені» і послушників.
КВІТУЧЕ МІСТО
У День довкілля активісти громадської організації Ініціатива» і Спілки болгарської молоді за підтримки громадської організації «Улюблене місто» провели суботник із символічною назвою «Квітуче місто».
Метою заходу стало залучення молоді до охорони навколишнього середовища, пропаганда дбайливого і турботливого ставлення до природи.
Учасники акції висадили троянди, а також кущі біля пам'ятника святим Кирилу та Мефодію біля корпусу ОНУ ім. І.І. Мечникова на Французькому бульварі. За словами організаторів, за доброго догляду вже до 24 травня, Дня слов'янської писемності, можна буде милуватися їхньою дивовижною красою.
ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ ЕЛІТАРНОГО КІНО
На Одеській кіностудії відкрився новий артхаусний кінотеатр «U-Сінема».
Його директор Ян Юсім сказав з цього приводу:
– Тут ми будемо показувати артхаусні фільми – художні, документальні, анімаційні, провадити фестивалі, зустрічі із режисерами та акторами. Фільми, які ми запропонуємо глядачам, в інших кінотеатрах демонструватися не будуть.
Ідея даного проекту належить виконувачеві обов'язків голови правління ЗАТ «Одеська кіностудія» Віктору Ноздрюхіну-Заболотному.
На церемонії відкриття були присутні відомі одеські режисери – Кіра Муратова, Леонід Павловський, Вадим Костроменко та інші. Після урочистої частини відбувся показ голландського художнього фільму «Життя в один день».
Ізмаїл
КЕРІВНИЦТВО ЗМІНИЛОСЯ, КУРС – ТОЙ ЖЕ
Звільнений від обійманої посади президент ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» Вадим Сухоненко. Причина – закінчення терміну дії контракту. УДП є стратегічним підприємством, і кадрові розв'язки щодо нього ухвалюються на вищому, аніж Мінтранс, рівні.
Очевидно, тут йдеться про повернення на виробництво керівників із професіоналів з відповідною освітою.
За словами екс-президента ВАТ, у нинішнього міністра транспорту та зв'язку претензій до його роботи не було. Більше того, у Міністерстві залишилися задоволені ходом реалізації програми виведення пароплавства із кризи і обіцяли відповідну підтримку у цьому.
Виконувачем обов'язків голови правління – президента ВАТ «УДП» на період до призначення нового керівника компанії у встановленому законодавством порядку призначено Володимира Запорожана, який має як профільну освіту, так і великий досвід роботи у пароплавстві.
Відкриваючи диспетчерську нараду, він підтвердив: курс на підвищення ефективності роботи УДП, обраний керівництвом пароплавства при Вадимі Сухоненку, слід вважати правильним та найефективнішим.
– Це, насамперед, оптимізація штатної чисельності управлінського апарату, інтенсифікація роботи річкового та пасажирського флоту, – підкреслив в.о. президента. – Перед нами залишається завдання – домогтися списання старих суден, продовжувати роботу щодо визволення арештованих. Практично знайдено таке рішення щодо теплохода «Леонид Луговой», арештованого у порту Варна. Триває процес визволення теплоходів, які перебувають у порту Стамбул, «Сергей Грицевец», «Василий Шукшин». Вирішення цих та багато інших питань дозволить вивести підприємство на рівень роботи без збитків.
Ширяївський район
ЩЕ Й ЛІТАК ЗАЛУЧИЛИ
У СТОВ «Мар’янівське» повним ходом йдуть весняно-польові роботи. Вже підживлено озиму пшеницю, ріпак, ячмінь. На кожен гектар витрачено по 150 кілограмів мінеральних добрив.
Цей агрозахід провадили всією наявною наземною технікою. Та ще й літак залучили.
Паралельно з підживленням озимого клину завершують сівбу ярих культур: гірчиці, люцерни, гороху, насіннєвої ділянки ярого ячменю.
Також обробляють посіви від бур’янів та хвороб з одночасним листовим підживленням. Вже впорали 600 гектарів озимої пшениці. На черзі – ріпак. В усіх цих роботах задіяно понад 30 хліборобів.
Комплексом польових робіт керують директор господарства Володимир Гамарц, головний агроном Олег Савченко та бригадир Олександр Теплійчук. Все робиться для одержання доброго врожаю як озимих, так і ярих культур.
Балтський район
РОБОТИ ВИСТАЧАЄ УСІМ
У господарствах на усій площі у 27,6 тис. гектарів проведено поверхневе підживлення озимих посівів. За оперативним даними у багатьох сільгосппідприємствах розпочато обробку посівів гербіцидами на площі понад 900 гектарів.
Провадяться й інші польові роботи. Так, ярий ячмінь посіяно на усій запланованій площі – 5,4 тис. гектарів, горох – на 1,7 тис. гектарів, триває посів соняшнику, провадиться підготовка площ під кукурудзу. Приватні підприємства посадили картоплі більш ніж на 400 гектарах, овочі – на площі понад 100 гектарів.
Болград
БІЗНЕС І ВЛАДА – ПАРТНЕРИ
У райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради з питань підтримки та розвитку підприємництва, на якому порушувалося питання розвитку партнерських відносин влади та бізнесу.
Як відзначив президент Спілки підприємців Болградського району Микола Арнаут, «із приходом до державної влади нових людей ми пов'язуємо більші надії на створення нормальних, ринкових умов для розвитку підприємництва».
Серед позитивних моментів взаємодії влади та бізнесу М. Арнаут відзначив активізацію роботи координаційної ради. Створено робочу групу зі сприяння у розробці проектів регуляторних актів, аналізу регуляторного впливу та відстеження їх результативності. Рада бере участь у вирішенні конфліктних ситуацій між окремими підприємцями та міською радою. За рекомендацією ради заяви підприємців виносяться на розгляд депутатського корпусу та виконкому міської ради.
Красноокнянський район
ДБАЮТЬ ПРО ЗНЕДОЛЕНИХ
У Чорнянському стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання перебуває 24 самотніх непрацездатних громадян.
Директор територіального центру обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації С. Чаповська розповіла, що головне завдання працівників стаціонарного відділення – це створення для кожного підопічного умов, максимально наближених до домашніх, комфортного побуту та якісного харчування. Щодо останнього, то воно 4-разове і коштує в середньому 14 грн. Стаціонарне відділення забезпечене необхідними медикаментами, яких придбано на суму 5,4 тис грн, добре умебльоване.
Загалом же в селах району потребують соціального обслуговування близько 800 чоловік. Через районну координаційну раду третина з них одержала допомогу на загальну суму 30 тис. грн.
Роздільна
З'ЯВИЛАСЯ КЛУМБА ПАМ'ЯТІ
Працівники КП «Редакція газети «Вперед» провели весняну толоку на вулиці поруч зі своїм будинком, де заклали клумбу Пам'яті на честь 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У цей день були посаджені ялинки, туї, берізки, троянди та декоративні кущі.
Цю акцію творчі та технічні працівники «районки» присвятили усім журналістам – учасникам війни, які колись працювали в газеті, а також землякам-фронтовикам. Ще до пам'ятної дати в редакції оголосили творчий конкурс серед читачів на кращий матеріал про солдата Перемоги.
Котовський район
ОСВІТЛЕНЕ СЕЛО
Рідко де у містах побачиш освітлені нічні вулиці, а в більшості сіл люди взагалі забули, що це таке.
Лише не в Нестоїті. Торік, скажімо, селом було протягнуто дванадцять кілометрів електроліній вуличного освітлення. Сільрада (сільський голова Михайло Загарія), між тим, закупила все необхідне ще на п’ять кілометрів лінії. Сільський голова зумів знайти спонсорів, котрі допомогли з придбанням проводів, ліхтарів тощо. Цими днями сільчани побачили ще кілька своїх вулиць освітленими.
Рені
ПЕРЕМОГЛА «ЗАНОЗА»
У районному Будинку культури пройшов фінал відкритої ліги КВК.
На сцені зустрілися команди «Заноза» – веселі та спритні учні ЗОШ № 1, «ФБРО gunior» – команда районного Будинку культури та «Самуэль. Это. О.» Центру дитячої творчості.
Поза конкурсом виступала збірна команда району «Рені-Санс» – призер асоціації команд КВК Одеської області на чолі із Валерієм Шубіним.
За результатами гри перше місце та перехідний Кубок було вручено «Занозі». Усі учасники фінальної зустрічі і капітан команди-переможниці Олег Лях одержали грамоти та грошові призи. Спонсором веселих і кмітливих виступив директор ВАТ «Ренійський м'ясокомбінат» Алман Усамов.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |