![]() |
|
![]() |
![]() |
Президентові України під час візиту до Вашингтона вдалося практично неможливе: Віктор Янукович провів результативні переговори із господарем та організатором саміту з питань ядерної безпеки Бараком Обамою, головою КНР Ху Цзіньтао та російським Президентом Дмитром Медведєвим.
Саміт у Вашингтоні був однією із найважливіших подій світової політики цього року, і активна участь у ньому Віктора Януковича переконливо свідчить: Україна залишається активним учасником міжнародних відносин, є суб'єктом, а не об'єктом великої політики. Віктору Федоровичу вдалося неабияк здивувати американського Президента, адже Глава України проявив у Вашингтоні готовність до 2012 року відмовитися від 90 кілограмів високозбагаченого урану, здатного стати сировиною для виробництва декількох ядерних бомб. Завдяки цій позиції українського Президента саміт, присвячений проблемам ядерної безпеки, набув конкретного наповнення, а самого Віктора Януковича західні ЗМІ назвали «зіркою саміту». Барак Обама не лише провів зустріч зі своїм українським колегою, але й підкреслив, що наша країна зробила унікальний крок по шляху ядерного роззброювання. Фактично Україна знову опинилася у цьому питанні попереду планети усієї, адже на початку 90-х років ХХ століття офіційний Київ відмовився від третього за величиною ядерного арсеналу у світі. За словами американського Президента, Україна може розраховувати на допомогу Сполучених Штатів у межах Хартії про стратегічне партнерство між нашими країнами. США також взяли на себе зобов'язання допомагати надалі у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи.
Якщо демократична адміністрація США послідовна у своєму інтересі до України (влітку минулого року Київ відвідував віце-президент Джо Байден, а незабаром очікується візит держсекретаря США Хілларі Клінтон), то зустріч Віктора Януковича із головою КНР Ху Цзіньтао стала справжнім проривом у двосторонніх відносинах. Справа в тому, що протягом п'яти останніх років відносини між Києвом та Пекіном були практично заморожені за ініціативи китайської сторони. Втім, це не перешкодило Ху Цзіньтао відзначити послідовну зацікавленість Віктора Януковича у стабілізації двосторонніх відносин. Переговори у Вашингтоні найближчим часом набудуть продовження у Києві або Пекіні, і зовсім не секрет, що в україно-китайської співпраці є добрі перспективи для розвитку.
Якщо говорити про зустрічі із лідерами інших держав, не можна випустити з уваги запрошення Віктору Януковичу канцлера Німеччини Ангели Меркель відвідати Берлін. Враховуючи авторитет і вплив ФРН на європейську політику, можна припустити, що цей виступ стане для Віктора Федоровича новим етапом у забезпеченні європейської інтеграції нашої країни. Український Президент провів і ефективну зустріч зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим, нагадавши, що наша країна зацікавлена у якнайшвидшому розв’язанні проблем з постачанням газу. Судячи з того, що Дмитро Анатолійович погодився на позачерговий візит до Харкова, нескладно здогадатися, що Віктор Федорович у розмові з ним був переконливим.
Потрібно відзначити, що Януковичу вдалося провести максимально насичені переговори, повністю використавши формат саміту з питань ядерної безпеки, як майданчик для ефективного та прагматичного діалогу із провідними світовими лідерами. Мабуть, вперше за багато років позиція офіційного Києва ґрунтувалася на прагматичному захисті національних інтересів і була наступально-зваженою. Український Президент зумів не лише вести діалог на рівних, але й довів, що голос нашої країни на міжнародній арені, як і раніше, звучить впевнено.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |