ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
24.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 44(4026) / Тираж: 23655

Одеса

ЗАРАДИ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Підписано договір про взаємну співпрацю між Одеською облдержадміністрацією та найбільшим виробником хлібобулочних виробів регіону.

У процедурі підписання документа взяли участь голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук і Володимир Слабовський – президент холдингу «ТиС», якому належить ВАТ «Одеський коровай».

Як підкреслив голова облдержадміністрації, підписання договору про співпрацю стало продовженням політики Президента України Віктора Януковича, спрямованої на стабілізацію економічної ситуації в країні. За його словами, аналогічні договори будуть підписані із усіма великими підприємствами регіону.

ОБРАНА ГОЛОВОЮ КОМІСІЇ

Як повідомляє управління інформації мерії, головою постійної комісії з культури та духовності Одеської міськради обрана ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Серафима.

Відповідні зміни внесені до раніше ухваленого рішення міськради від 25 квітня 2006 року «Про обрання голів постійних комісій Одеської міської ради V скликання».

ОФІЦЕРСЬКІ АМБІЦІЇ СТУДЕНТІВ

У Військовому інституті Одеського національного політехнічного університету тривають заняття зі студентами, які були зараховані сюди у січні поточного року.

За словами декана факультету підготовки офіцерів запасу Миколи Бута, відбір до інституту був скрупульозний, і лише половина з числа тих, хто виявив бажання опановувати військову спеціальність, поповнила лави навчального закладу.

– За підсумками теоретичних та практичних іспитів з фізичної і допризовної підготовки та за критеріями проходження юнаками медичної комісії й тестування на профпридатність складом приймальної комісії було зараховано 970 студентів, хоча охочих навчатися на кафедрах факультету виявилося набагато більше – 1865, – зазначив він.

Микола Бут наголосив, що заняття зі студентами-«новобранцями» відбуватимуться упродовж 2,5 року, і ті, хто доведе власні офіцерські амбіції на практиці, отримають військове звання – молодший лейтенант.

Слід додати, що сьогодні на різних курсах ВІОНПУ навчається понад 2550 студентів з 20 вищих навчальних закладів Одещини та представники Миколаївського й Новокаховського вузів. А загалом, за майже 7 років існування факультету підготовки офіцерів запасу було підготовлено близько 2150 фахівців.

ЕКОЛОГІЯ ПОЄДНУЄ ТАЛАНТИ

Завтра в Одесі завершується п’ятиденний екологічний фестиваль «Стале життя».

– Цим заходом ми прагнемо продемонструвати, що екологія – це справді цікаво, що увага до навколишнього середовища здатна поєднувати талановитих та енергійних людей, – відзначила організатор екофестивалю під патронатом Одеської міськради Валерія Верведа.

У його межах усі охочі вже мали можливість ознайомитися з виставкою фотознімків на Приморському бульварі, тематичними фільмами, що, починаючи з 21 квітня, демонструються у вузах та школах міста, побувати на тематичних вечорах-диспутах.

Сьогодні і завтра у фестивальній програмі – спортивно-екологічне свято у Преображенському парку та на меморіалі 411-ї батареї, недільник на Лен селищі, «брейн-ринг» у Будинку медичних працівників, ековечірка.

ПРЕМІЯ ДЛЯ ТАЛАНОВИТИХ

Одеський обласний центр української культури в межах Народної академії творчості вчетверте провів конкурс серед майстрів області на здобуття премії імені заслуженого майстра народної творчості України Ростислава Палецького 2010 року.

Близько 50 самодіяльних митців з Балтського, Великомихайлівського, Любашівського, Іванівського, Кілійського, Білгород-Дністровського районів, міст Білгорода-Дністровського та Одеси подали свої декоративно-прикладні твори на конкурс. Компетентне журі визначало лауреатів престижної премії. Її присуджено керівникові студії декоративно-прикладного мистецтва «Витинанка» при одеському Палаці дітей та учнівської молоді ім. Я. Гордієнка Жанні Баркар та майстру-керамісту з Білгорода-Дністровського Валентину Перчуну.

Церемонія нагородження переможців відбулася у приміщенні обласного центру української культури. Премії вручали головний спонсор, голова громадської організації «Інтелектуальний форум» Олексій Козаченко і директор ООЦУК Наталя Гончарова.

Ширяєве

РАДІНФОРМБЮРО ПОВІДОМЛЯЄ…

Тричі на день на центральній площі райцентру, перед Будинком культури, із репродуктора звучать слова: «Радінформбюро повідомляє...»

Працівники Будинку культури транслюють повідомлення, які передавалися цього ж дня тільки 65 років тому. Після фронтових зведень звучать пісні років війни.

А в районній бібліотеці підготовлено цикл експозицій присвячених Великій Вітчизняній війні. Тут також провадяться літературні читання на тему: «Війна в долі моєї родини».

Так в Ширяєвому вже почали відзначати наближення 65-річчя Великої Перемоги.

Комінтернівський район

ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО

Розпорядженням голови райдержадміністрації затверджено план заходів з протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території району на 2010 – 2012 роки.

Розпорядженням передбачається налагодити співпрацю з міжнародними організаціями, фондами, спілками та правоохоронними органами інших держав; провадити інформаційно-просвітницьку та попереджувально-профілактичну роботу; консультації з главами церков і релігійних організацій щодо забезпечення роботи з віруючими, спрямованої на виховання толерантного світогляду.

Фрунзівський район

РЕКУЛЬТИВАЦІЯ ВІДНОВЛЕНА

З настанням весни відновлено роботи з рекультивації території старого складу хімічних відходів поблизу селища Затишшя.

Їх, згідно з договором з управлінням з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Одеської облдержадміністрації, виконує приватне підприємство «Стройнорма Плюс». З ранку до вечора завозяться машини ґрунту, висипаються на території старого зруйнованого складу, ховаючи під собою залишки невідомих хімічних речовин, якими просочилося все довкруж.

Великомихайлівський район

ДВОМІСЯЧНИК ТРИВАЄ

На території району триває двомісячник з наведення належного санітарного порядку та благоустрою населених пунктів. В усіх сільських та селищних радах проведені збори громадян з цого приводу. До активної боротьби було залучено депутатський корпус, завдяки якому створено комісії для перевірок виконання рішень зборів громад щодо наведення належного санітарного порядку.

Найактивніше долучилася до роботи Тростянецька територіальна громада. За словами сільського голови С. Привалова ліквідовано всі стихійні та впорядковано санкціоновані сміттєзвалища, побілено дерева у сільському парку. Облагороджено меморіал загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, прогрейдеровано під’їзні дороги до усіх населених пунктів, на території даної сільської ради та усі комунальні дороги. Ще до проведення в районі акції з озеленення населених пунктів, на території сільської ради було посаджено близько 500 молоденьких сосон та берізок.

Не менш важливим для району стало проведення акції «День довкілля-2010», адже сувора минула зима дещо зашкодила зеленим насадженням. Тому було проведено додаткові роботи з озеленення територій. Сільські та селищні голови, керівники підприємств, організацій, установ були забезпечені необхідним посадковим матеріалом(кущів різних порід, дерев). Всього у День довкілля в парках та скверах посаджено 1290 дерев та 795 кущів.

Миколаївський район

РАЗОМ ЗРОБИЛИ ДОБРУ СПРАВУ

За традицією працівники відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС та співробітники Миколаївського районного відділу міліції чергового разу відвідали підшефний заклад – Андрієво-Іванівську школу-інтернат для дітей-сиріт.

Гості прибрали територію від сміття, обрізали та побілили дерева, впорядкували тротуари, клумби та газони.

А разом з вихованцями школи-інтернату посадили 70 плодових дерев та 40 кущів смородини та аґрусу.

Балтський район

ЗГІДНО З ЄДИНОЮ ЗАЯВОЮ

Введення комплексного підходу до адресної підтримки людей, які потребують соціальної допомоги держави (інваліди, старі, самотні та малозабезпечені і багатодітні сім’ї) і вдосконалення механізму її надання – така мета спільного проекту Міністерства праці та соціальної політики України і Світового банку.

У його межах одними з перших в області одержали кошти на надання усіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою управління праці та соціального захисту населення Балтської райдержадміністрації. Цьому передувала копітка робота з підготовки пакету документів із пропозиціями щодо участі у проекті.

Нещодавно у приміщенні районного управління праці та соціального захисту населення відбулося відкриття «єдиної приймальні».

За словами начальника управління Л. Левченко, введено сучасні стандарти обслуговування населення щодо призначення усіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою і одним комплектом документів, що дозволяє зменшити черги, поліпшити та прискорити обслуговування.

Ізмаїл

ГІДНА ОЦІНКА

Не залишилися без уваги роботи юних істориків-краєзнавців Ізмаїла на обласній історико-краєзнавчій конференції під час підбиття підсумків акції «Дорогами подвигу та слави», присвяченої 65-й річниці Великої Перемоги.

Ізмаїльці виступили із доповідями у секціях «Музей – скарбниця пам'яті народу», «Ветеран живе поруч», «Військові частини та формування» і нагороджені дипломами, грамотами управління освіти та науки Одеської облдержадміністрації і Одеського обласного гуманітарного центру.

З особливим успіхом виступив Єгор Лебеденко, який розповів про учасницю Великої Вітчизняної війни, уродженку Ізмаїла Тетяну Дмитрівну Іваненко. Його роботу визнано гідною високої оцінки громадської організації «Інтелектуальний форум України». Єгор також нагороджений цінним іменним подарунком від Почесного громадянина Ізмаїла, нині одесита Олексія Гурського.

– Я дуже рада досягненням своїх вихованців, – сказала керівник музею Червонопрапорної Дунайської флотилії Ізмаїльського центру позашкільної роботи та дитячої творчості Інна Пойда. – Вважаю честю те, що нас запросили на конференцію такого рівня. У дітей була можливість познайомитися із представниками аналогічних музеїв, пошукових груп, краєзнавчих та історичних гуртків і секцій, які діють у школах та позашкільних закладах Одеси та області. І це, мабуть, найголовніше.

Котовськ

СІМ ДЕСЯТИЛІТЬ РАЗОМ

Своє сімдесятиліття подружнього життя відзначили нещодавно Марія Григорівна та Іван Федорович Осипенки з Котовська.

Оточені любов’ю шістьох дітей, п'ятнадцяти онуків, сімнадцяти правнуків і двох праправнуків, вони радіють їхнім успіхам, сонцю і небу, весняному буйноцвіттю і переливистим співам птахів. У день ювілею Іван написав для своєї Марії вірша, сповненого любові і вдячності.

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. МАКСИМ’ЮК, В. ДІОРДІЄВ, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ПІВТОРАК, О. ХАРЧЕНКО, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту