ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
27.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 45(4027) / Тираж: 23655

Одеса

НАЙВПЛИВОВІША В ДУНАЙСЬКОМУ РЕГІОНІ

Одеська міська рада доручила мерові Одеси здійснити необхідні юридичні дії щодо вступу міста до асоціації «Дунайський центр впливу» і внести вступний внесок у розмірі трьох тисяч гривень.

Асоціацію «Дунайський центр впливу» було створено 23 лютого 2010 року у Белграді (Сербія) за підтримки Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини і Німецької федеральної асоціації з технічної співпраці. На робочій зустрічі були присутні представники Сербії, Хорватії, Румунії, Болгарії та України. Нашу країну репрезентували перший секретар Посольства України в Сербії, а також працівники управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації, Департаменту рекреаційного комплексу та туризму Одеської міської ради.

Основне завдання нової структури – допомогти стабільному розвитку туризму у Дунайському регіоні та підвищенню кваліфікації фахівців, які працюють у даній сфері. Для цього передбачається реалізувати низку прикордонних і транснаціональних проектів, які дозволять подолати розрив у розвитку туристичної сфери у країнах верхнього та нижнього Дунаю.

Діяльність центру на 95% буде фінансувати уряд Німеччини.

Цього року плата за членство становить від 200 до 5 тисяч євро. У наступні роки потрібно вносити по 5 тисяч євро незалежно від кількості національних представників. Поки що в асоціації «Дунайський центр впливу» є лише два представники нашої країни: громадська організація «Агріколо» і фірма «Салікс-Тур».

Міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини і Німецька федеральна асоціація з технічної співпраці розглядають Одесу як стратегічне місто, відправну точку для туристів, які вирішили подорожувати по Дунаю. Крім цього, Одеса вважається найвпливовішим містом в україно-румунському Дунайському регіоні.

ІСТОТНА ДОПОМОГА З ДЕРЖБЮДЖЕТУ

За даними Головного управління праці та соціальної політики облдержадміністрації, у регіоні живе понад 157,5 тисячі сімей, у яких виховується 346,5 тисячі дітей.

Як повідомляють фахівці управління, відповідно до законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та «Про допомогу інвалідам дитинства та дітям-інвалідам», у першому кварталі поточного року цим сім’ям надано державну допомогу у сумі 170,7 мільйона гривень.

Крім того, з початку року за призначенням субсидій для відшкодувань витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 1455 сімей. А всього одержують такі субсидії 7263 сім’ї.

ПРО АВТОРА КОНЦЕПТУ МОРСЬКОЇ БЕЗАВАРІЙНОСТІ

Сьогодні черговий день народження відзначає Почесний працівник морського та річкового транспорту України, кавалер медалі «Морська слава України», багатьох інших нагород, капітан далекого плавання, ветеран Чорноморського пароплавства Олексій Васильович Морозов.

Йому належить пріоритет розробки наприкінці 50-х на початку 60-х років минулого століття теорії виключення аварійності на пасажирських і торговельних суднах за допомогою бортових радіолокаційних станцій. Її суттю та ключовою формулою було використання судноводіями просторової уяви для вирішення завдань, виходячи з даних на екрані радара.

Метод, який включав у себе низку системних складових, забезпечував безаварійність у будь-яких, навіть екстремальних, умовах без зниження швидкості судна.

Олексій Морозов – автор тридцяти наукових розробок з цієї проблематики, опублікованих в академічних журналах колишнього СРСР, незалежної України, збірниках вітчизняних та міжнародних галузевих наукових конференцій і симпозіумів.

З ДЕРЖАВНОЇ – ДО КОМУНАЛЬНОЇ…

Одеська міськрада нарешті дала згоду на передачу з державної до комунальної власності територіальної громади Одеси житлових будинків та інженерних мереж, які залишилися на балансі підприємства-банкрута ВАТ «Нептун» і розташовані за адресою: вулиця Прохоровська, 3/5; 3/5а; 3/5б.

Таке рішення ухвалено згідно із наказом регіонального відділення Фонду державного майна України «Про ухвалення рішення щодо передачі до комунальної власності об'єктів державної власності, які в процесі приватизації не увійшли до статутного фонду господарчих товариств», виданого 6 жовтня 2009 року. Контроль над виконанням зазначеного рішення покладений на постійну комісію Одеської міськради з житлово-комунального господарства та розвитку паливно-енергетичного комплексу.

ІМЕНІ МИХАЙЛА ЖВАНЕЦЬКОГО

З метою популяризації кращих літературних творів сатири і гумору, заохочення та підтримки талановитих авторів розпорядженням Одеського міського голови заснований щорічний муніципальний відкритий літературний конкурс імені М. Жванецького.

У зв'язку із цим департаменту фінансів міської ради доручено здійснювати фінансування витрат на його проведення згідно із кошторисом і в межах загальних призначень, затверджених по галузі «Культура та мистецтво» у бюджеті Одеси на відповідний рік. Контроль за виконанням цього розпорядження покладений на заступника міського голови Т. Фідірко.

Ізмаїл

КУДИ ПОДІЛИСЯ КВАРТИРИ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ?

У місті зацікавилися долею п'яти квартир самотніх стареньких, переданих ними до 2005 року міській громаді після того, як їх направили до місцевого територіального центру (будинок для старих людей). Питання щодо цього порушувалося на засіданнях виконавчого комітету міськради, після чого було дано доручення зібрати інформацію начальникові Ізмаїльського МБТІ Віктору Слепньову.

За його даними практика безоплатної передачі житла місту існувала до 2005 року, з того часу дане питання не порушувалося. До цього часу місто одержало тринадцять квартир. Вісім з них у встановленому законом порядку були розподілені громадянам, які перебувають на міському квартирному обліку із видачею ордерів, причому сім з них – приватизовані, одна квартира пройшла через обмін у зв'язку із відселенням аварійного будинку по проспекту Леніна. Доля інших п'яти квартир начальникові МБТІ, за його заявою, не відома. Зрозуміло одне – житло, яке залишилося, перебуває у власності міськради, на обліку управління житлово-комунального господарства. Судячи з того, як члени виконкому «розшукували» ці квартири, не ясно – а яка їхня доля? На думку членів виконкому, їх необхідно обстежити та ухвалити відповідне рішення: у місті чимало черговиків, які потребують житлоплощі.

Красноокнянський район

ГОЛОВНИЙ ЧИННИК – МОРАЛЬНА ПІДТРИМКА

З ініціативи голови райдержадміністрації Василя Арнаута Головне управління праці та соціальної політики облдержадміністрації виділило матеріальну допомогу вельмишанованим у районі людям, ветеранам Великої Вітчизняної війни та праці Миколі Карповичу Статніку та Андрію Володимировичу Ткачу.

Її обом фронтовикам цими днями вручили начальник управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Дзевик і начальник районного управління Пенсійного фонду України Раїса Усипенко.

– Та не сам факт вручення грошей став головним у цій події, – відзначає завідувач сектору з питань внутрішньої політики РДА М. Мельник. – Головним було тепле, невимушене спілкування зі спогадами і роздумами ветеранів про юність, понівечену війною, про сутність людського життя-буття, про чесність, порядність, вірність.

Балтський район

«КАРАВАН МИЛОСЕРДЯ»

Таку назву одержала акція, проведена в районі, і присвячена 65-річчю Великої Перемоги.

Одне з її головних завдань – дійти до кожного ветерана, інваліда, учасника Великої Вітчизняної війни, надати їм посильну допомогу, а також розповісти учням шкіл та студентам про героїзм і мужність радянських воїнів, партизанів, підпільників.

Голова районної ради ветеранів Валерій Бойченко закликав усі державні та громадські організації, навчальні і медичні заклади, трудові колективи, приватних підприємців долучитися до благодійної акції милосердя, не залишитися байдужими до ветеранів, які винесли на своїх плечах усі труднощі тих буремних років.

Фрунзівка

У ПОЛІ ЗОРУ – БАГАТОДІТНІ СІМ’Ї

За даними відділу у справах молоді, спорту та охорони здоров’я райдержадміністрації, на сьогодні у районі живе близько трьохсот тридцяти багатодітних сімей. Дві третини з них – повні молоді сім’ї, де вік батьків не перевищує 35-ти років.

Найбільше таких родин – на територіях Фрунзівської і Затишанської селищних, Павлівської, Ленінської, Мар’янівської та Росіянівської сільських рад.

Діти з усіх без винятку багатодітних сімей (а їх понад 1100) забезпечені у школах безкоштовним гарячим харчуванням, підручниками. Усі охочі мають можливість відвідувати гуртки, секції, бібліотеки.

Багатодітні сім’ї отримують соціальну допомогу згідно з чинним законодавством. Крім того, постійно оновлюється банк даних щодо тих, хто опинився у складних життєвих обставинах. Відповідними районними структурами здійснюються заходи щодо виведення таких сімей з кризового стану, надання їм необхідної допомоги.

Білгород-Дністровський район

У ЗАТОЦІ ЗНОВУ СМІЯЛИСЯ

У смт Затоці Білгород-Дністровського району пройшов півфінал Асоціації команд КВК Одеської області. Перше місце посіли веселі та кмітливі із Рені.

За словами капітана команди-фіналістки «Рені-санс» Валерія Шубіна, гра була завзятою, перемогти було непросто.

Від імені команди капітан подякував депутатові Ренійської районної ради Алману Усамову за фінансову підтримку КВК-івського руху в районі.

Фінальна зустріч кращих команд Одещини відбудеться в травні.

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. МАКСИМ’ЮК, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА, А. БОНДАРЕВА, Є. ХАРЧЕНКО, С. МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту