![]() |
|
![]() |
![]() |
П’ятнадцять років тому Указом Президента України від 27 квітня 1995 р. № 335 «Про Державне казначейство України» з метою забезпечення ефективного управління коштами Державного бюджету України, підвищення оперативності у фінансуванні видатків було створено Державне казначейство України при Міністерстві фінансів України.
Наказ № 1 про затвердження штатного розкладу та початок роботи УДК в Одеській області був виданий 20 грудня 1995 року. Перший начальник обласного управління Валерій Іванович Данілін завдання щодо формування кадрового складу виконав з багатим «запасом висоти». З 200 працівників «першого призову» 1995-1996 року, за даними 2009 року, 55 фахівців продовжували працювати у Головному управлінні та його відокремлених підрозділах.
В.І. Данілін очолював Головне управління до жовтня 2003 року. За його участі в області була створена казначейська система у сучасному вигляді, яка налічує 30 відокремлених підрозділів. Головному управлінню було передано будинок в історичному центрі міста, збудований у ХІХ сторіччі як Рішельєвська гімназія за проектом архітектора Боффо – відомого всім автора Потьомкинських сходів.
Споруда була у жахливому стані, але, дякуючи Державному казначейству, вона відреставрована і, таким чином, архітектурно- історична пам’ятка збережена для міста.
У жовтні 2003 року на посаду керівника прийшов й займав її до кінця 2008 року Василь Миколайович Васильковський, кандидат економічних наук, заслужений економіст України. За цей період показники Головного управління стосовно щорічних загальних обсягів проведених видатків установ та організацій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів зросли майже у 3,5 рази.
У теперішній час це великий професійний колектив, який складався поступово. Але окрім повсякденних завдань, були і творчі пошуки. 2001 року Одеська область була першою експериментальною областю по запровадженню казначейського обслуговування державного бюджету за доходами із застосуванням програмно – технічного комплексу «ІСАОД», розробником якого було ТОВ «ІБІС». В результаті з 9 квітня 2001 року ДКУ в Одеській області стало другим із органів Державного казначейства України учасником системи електронних платежів Національного банку України. Й хоч згодом пріоритет було надано іншій програмі – «Казна», отриманий досвід виявився дуже корисним. 30 січня 2009 року Головне управління очолив Олег Ігорович Бурдейний. Його призначення прийшлося на самий руйнівний період фінансової кризи у світі і країні. Але не зважаючи на це, у короткий термін здійснено суттєве зміцнення кадрової та технічної бази казначейського обслуговування в області, зокрема її комп’ютерної складової. Особлива увага приділялась також прозорості діяльності органів Державного казначейства. Тільки у 2009 році в Одеській області проведено 2230 заходів щодо формування позитивного іміджу Державного казначейства України. Це було відзначено ДКУ як найвищий показник.
Щоб відтворити зв’язок часу, працівники Головного управління провели велику пошукову роботу у архівах та книгосховищах. Деякі підсумки опубліковані у пресі, докладені на міжнародній науковій конференції. Написані нариси з історії Одеського казначейства, яке було засновано імператорським указом 11 вересня 1826 року за ініціативи видатного державного діяча графа М.С. Воронцова. Це перше дослідження історії казначейської справи в Україні на прикладі конкретного казначейства.
Зараз вже відомі всі імена одеських казначеїв. На першому істричному eтапі, до 1920 року, це були титулярний радник А.Л. Карякін, колежський секретар І.І. Юрескул, колежський асесор Н.Н. Сербінов, статські радники М.Ф.Унтілов, С.І. Ручко, М.Й. Яковенко, надворні радники М.Є. Петриченко, М.І. Чудотворов.
Стратегією розвитку Державного казначейства України передбачено ряд пріоритетних завдань. Одним з них на поточний рік є модернізація системи бухгалтерського обліку в державному секторі. Це надасть можливість побудувати прозору і достовірну систему обліку, яка буде відповідати міжнародним стандартам обліку та звітності.
Крім того, планується запровадження системи управління якістю в Державному казначействі України та територіальних органах, що надасть можливість підвищити ефективність та якість виконання функцій, процесів та операцій, забезпечити прозорість прийняття управлінських рішень, підвищити професійний рівень працівників органів Державного казначейства.
Також не менш важливими завданнями на 2010 рік визначено створення, відповідно до вимог ст.8 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 31.05.2005 р. № 2594-ІV та Законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електроні документи та документообіг», комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі Державного казначейства України та акредитованому центрі сертифікації ключів Державного казначейства України.
Завдяки наявному професіоналізму та високій кваліфікації фахівців органів Державного казначейства області можна бути впевненим, що всі завдання, покладені на органи Державного казначейства, будуть виконані.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |