ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЩОБ НЕ ПРОТІКАВ ДАХ У ШКОЛІ
27.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 45(4027) / Тираж: 23655

Минула зима була напрочуд сніжною та холодною. Перевірці на витривалість були піддані будинки, лікарні, держустанови і, звичайно, школи.

Як витримали напади Сніжної Королеви школи Іванівського району? Які проблеми є в навчальних закладах? Про це ми попросили розповісти начальника відділу освіти Іванівської райдержадміністрації Марію ВАСИЛЬЧЕНКО.

– У холодні місяці ми працювали у звичайному режимі, – підкреслила Марія Іванівна. – Шістнадцять шкіл із двадцяти газифіковані. У двох школах топлять вугіллям, у двох інших працює електроопалення. Вугілля було завезене заздалегідь і у повному обсязі, а з електрикою збоїв не було. Усі питання були вирішені вчасно, і тому в нас не виникало труднощів ні з оплатою за газопостачання, ні із забезпеченням вугіллям. То ж перезимували благополучно.

Як з'ясувалося, в Іванівському відділі освіти сани до зими готували ще влітку. І, незважаючи на складний фінансовий рік, змогли вчасно підготувати навчальні заклади до опалювального сезону.

– В останні роки ми поступово ремонтуємо каналізації, системи водопостачання. На сьогоднішній день практично в усіх школах району оновили устаткування на харчоблоках, підвели водопроводи, здійснювали багато інших робіт.

Більшість навчальних закладів району побудовані у 70 – 80-ті роки, з м'якою покрівлею. Звичайно, з часом дахи почали протікати. Тому виникла необхідність капітального ремонту не лише покрівельного покриття, але й вікон, які стали непридатними через вогкість.

За словами М. Васильченко на сьогоднішній день залишилося перекрити дах лише в Благоєвській школі та поміняти вікна в Іванівській та Коноплянській.

І знову повертаємося до теми фінансів.

– Якщо у 2008 році ми одержували кошти із державного бюджету, то останні два роки допомога надходить лише з обласного бюджету розвитку. У 2009 році, наприклад, на потреби закладів освіти нашого району було виділено 23 млн гривень, на капітальні витрати – 580 000 гривень, на харчування учнів – 631 000 гривень. Ми дуже сподіваємося, що це фінансування збережеться і у цьому році.

Говорячи про проблеми шкіл, ми не могли не порушити теми незалежного зовнішнього тестування. Марія Іванівна вважає, що ця система дає об'єктивну оцінку навчальних досягнень учнів.

– Минулого року ми гідно пройшли тестування. Район був одним із кращих в області за рівнем знань. Близько вісімдесяти відсотків наших учнів стали студентами вищих навчальних закладів, з них 60% вступили на бюджетну форму навчання.

В Іванівському районі свій інтелектуальний багаж поповнюють і учні, і вчителі. Навчання комп'ютерної грамотності вчителів також входить до програми-максимуму відділу освіти райдержадміністрації. Саме тому у межах чергового засідання атестаційної комісії було проведено своєрідний тест для вчителів, які планують підвищувати кваліфікацію або проходити атестацію.

– Якщо діти легко опановують комп'ютерну грамотність, то у викладачів є деякі стереотипи, які подолати не так-то просто. Але ми поступово виходимо із цієї ситуації, показуючи, що використання техніки прискорює, полегшує та систематизує вчительську роботу.

Звичайно, у шкіл Іванівського району ще чимало проблем. Бракує вчителів математики та англійської мови, необхідність капітального ремонту окремих шкіл та деякі інші. Умови їх розв’язання: наполеглива та планомірна робота місцевої влади та підтримка із державного та обласного бюджетів.

Автор: Христина ВІЄР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.026
Перейти на повну версію сайту