ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ — ЯК ВИ ОЦІНЮЄТЕ ПОДІЇ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ?
29.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 46(4028) / Тираж: 23655

Від редакції. Думки наших земляків, подані у цьому бліц-опитуванні, збігаються із точкою зору більшості жителів регіону. Підписання угод щодо базування Чорноморського флоту у Криму до 2042 року та нової ціни на російський газ, безсумнівно, не лише зняло напруження у відносинах між Росією та Україною, але й заклало добрі основи для виходу нашої країни із кризи. Наслідки не забарилися – нарешті ухвалено Державний бюджет на 2010 рік.

А нашій опозиції слід вчитися програвати гідно. Димові шашки, сирени та рукоприкладство – це прояв не демократії, а розгнузданої політичної вольниці. Країна стомилася від конфліктів і чекає від політику му на конструктивні кроки.

Володимир, 63 роки, капітан далекого плавання:

– До ратифікації договору, підписаного нашим Президентом Віктором Януковичем та Президентом Росії Дмитром Медведєвим щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ у Криму ставлюся позитивно. І вважаю, що давно це питання потрібно було закрити, і жити у мирі та дружбі. Це необхідно державі і усім нам. Сьогодні необхідно відмести забобони, які вже не актуальні у XXI столітті. Чому б не дружити із Росією? Ми ж братні народи.

Єдине, що хочу додати, обговорювати усе це можна було в іншій, цивілізованішій формі.

Людмила Трохимівна Криворот, паспортист КП «ЖЕО-1», м. Білгород-Дністровський:

– Коли ми із працівниками нашого паспортного стола довідалися про підсумки засідання Верховної Ради у вівторок, відчули двоїсте почуття. По-перше, велику радість, що, нарешті, ухвалено Державний бюджет, і країна одержала головний фінансовий документ, за яким зможе розвиватися далі. Потішило й те, що бюджет ухвалено без усіляких зволікань і голосами (без одного) усіх присутніх на засіданні народних депутатів.

Вкрай засмутили інші неприємні моменти, про які тепер довідався увесь світ. Депутатська бійка, кинуті опозицією димові шашки в залі Верховної Ради, яйця, що летять у спікера, якого депутати прикривають парасольками, видовище, на мій погляд, ганебне. До речі, особисто я вітаю прийнятий Верховною Радою законопроект, який передбачає ратифікацію угоди щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року. І вважаю, у кризовій ситуації домовленості про прив'язку ціни на газ до вартості оренди за розташування російського флоту допоможе українцям зміцніти у економічно складний час і піднятися з колін. Присутність Чорноморського флоту вигідна нашій державі і з метою безпеки, не кажучи вже про те, що із сусідами, з якими нас поєднують вікові дружні зв'язки, сваритися не слід.

Троїцький сільський голова Віктор Бондаренко:

– Я задоволений, що Верховна Рада нарешті прийняла Державний бюджет і ратифікувала угоду, укладену з Росією. Відтепер можна буде подолати багато проблем, які накопичилися за цей час, і які без необхідного фінансування неможливо розв’язати. Як ніколи, у нас потребують ремонту сільські дороги. Вкрай необхідно завершити газифікацію Троїцької школи-садка, до якої залишилося підвести менше ста метрів газопроводу. Необхідно подбати про немічних та знедолених, для яких настала пора облаштувати у нашому селі Будинок для старих людей, тощо. Без відповідного фінансування важко було працювати і самому колективу сільської ради. На щастя, наші підприємці та фермери йшли нам назустріч, завдяки чому було проведено чимало святкових заходів, озеленено село, встановлено пам’ятник Тарасові Шевченку.

Мене дивує ганебна поведінка опозиції у Верховній Раді. Яйця, розбиті носи, бійки, димові шашки аж ніяк не прикрашають народних депутатів. Сьогодні потрібно всім працювати на відбудову нашої держави, а не штовхати її у прірву.

Село втомилося від політичного протистояння і хоче мирно працювати та жити в достатку, бути впевненим у завтрашньому дні.

Петро Анатолійович Гремлюк, директор Савранської дитячої музичної школи:

– На мою думку, урядові потрібно працювати. А тих, хто не хоче конструктивно працювати, просто не варто допускати до сесійної зали.

Те, що нарешті прийняли Держбюджет, дуже добре. Я, як керівник, дуже відчував незручності в роботі від того, що досі не було затверджено цього важливого документу. Ми працювали всліпу. Не можна було вирішувати ніяких питань, пов’язаних із фінансами.

Але ж обговорити і прийняти Держбюджет можна було цивілізованим шляхом, без отих «баталій», які вчинили наші депутати. Соромно на таке дивитись. Хіба такою має бути опозиція? Хіба з такими діями членів парламенту нас будуть поважати в світі? Хіба опозиціонери не розуміють, що ганьблять не лише себе, а й усю нашу державу?

Ольга Іванченко, студентка з Києва (телефоном):

– У Києві на багатьох гуртожитках і просто на ліхтарних стовпах з'явилися оголошення на аркушах формату А4 такого змісту: «Мітинг 27 квітня. Збір у Маріїнському парку біля Верховної Ради. За БЮТ. 20 грн за годину». І наводиться номер мобільного телефону координатора на ім’я Сергій.

Намагалися зателефонувати і «приколотися» – чи беруть дівчат? Чи їм потрібні лише твердолобі здоровані, яким вдарити людину кулаком в обличчя – цілком звично? А чому б і ні, якщо самі народні депутати на засіданні Верховної Ради, перед десятками телекамер показують приклад?

Я не займаюся «великою політикою». Але, що я можу думати про політиків, які на мітинг під гаслом «Я не продаю Україну» вербують студентів по 20 гривень за годину?

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту