ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЯК УТИЛІЗУВАТИ ВІДХОДИ? ОСЬ У ЧОМУ ПИТАННЯ…
29.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 46(4028) / Тираж: 23655

В Одеській міській раді відбулася презентація екологічних розробок ТОВ «Науково-виробниче підприємство нафтохімічного устаткування» з Харкова.

Директор фірми Самвел Куцанян розповів про те, що щодня робота станцій біологічного очищення Одеси забезпечує одержання приблизно ста тисяч тонн мулистого осаду. Це небезпечні відходи, тому що заражені гельмінтами. З другого боку, мулистий осад може бути перероблений у біопаливо.

Харків'яни саме й запропонували систему знезаражування намулу і розчинення його у нафтопродуктах. У результаті цього виходить біомазут, який у два-два з половиною рази дешевший за звичайний мазут марки М-100.

Виробничий модуль займає всього тридцять п'ять квадратних метрів, тобто нагадує звичайну кімнату. Його монтаж обійдеться у сто двадцять п'ять тисяч доларів. Максимальна продуктивність – п'ятдесят тонн біомазуту за добу.

На думку заступника начальника управління екологічної безпеки Одеської міської ради Володимира Савусіна, замовником реалізації такого перспективного, як з екологічної, так і з комерційної точки зору, проекту цілком міг би виступити «Інфоксводоканал».

Другий проект, репрезентований харків'янами, стосувався утилізації твердих побутових відходів (ТПВ). Йшлося про обробку полігона спеціальними речовинами – ензімами. Через два місяці обсяг сміття скоротиться на 30 – 50%, припиняється викид в атмосферу СО2. А через чотири місяці полігон можна розкривати і приступати до сортування залишків, що залишилися. Їх можна використовувати як добавку при насипанні доріг, а також при спорудженні будівель.

Апробація методу проходила в Україні – під Києвом, у Черкасах, Харкові та Львові, а також у Польщі, Гданську.

Як відзначив Володимир Савусін, у нашому регіоні, де земля розпайована і важко знайти майданчик під будівництво сміттєпереробного заводу, важливо знайти методи продовження термінів служби полігонів ТПВ. Крім того, на відміну від одеситів, які також пропонували різні варіанти утилізації сміття, фахівці із Харкова вже одержали на свої розробки усі необхідні висновки. На його думку, це незаперечні переваги з погляду оцінки перспектив роботи даної фірми в Одесі.

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту