ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
БІОГАЗ НА ПОЛІГОНІ
29.04.2010 / Газета: Одесские известия / № 46(4028) / Тираж: 23655

В Одеській міській раді відбулася прес-конференція директора департаменту стратегічних інфраструктурних проектів Одеської міської ради Геннадія Нечаєвського.

Місто Одеса із населенням понад мільйон жителів потребує вирішення складних питань, пов'язаних із експлуатацією звалищ твердих побутових відходів (ТПВ). Здійснення проекту рекультивації полігонів ТПВ, а також збору та утилізації звального газу у теплову та електричну енергію допоможе розв’язанню соціальних, економічних та екологічних проблем нашого міста.

Основну увагу на прес-конференції було приділено полігону біля цементного заводу. Цей полігон був в експлуатації із 1970 по 2004 роки. Його площа – близько 32 гектарів, а глибина доходить до 80 метрів. На полігоні розміщено близько 2 мільйонів 200 тисяч тонн відходів. Незважаючи на те, що полігон був закритий у 2005 році, туди вивозилося сміття.

Одним із перспективних напрямів сьогодні вважається використання біогазу, одержуваного у результаті утилізації ТБВ. Його або спалюють (так чинять у Криму), або виробляють електроенергію і тепло (застосування такого підходу лімітується віддаленістю кар'єру, від якого доводиться тягти мережі для передачі тепла та електрики). І, нарешті, біогаз може бути дороблений і використаний для заправлення балонів.

Для збору біогазу на полігоні ТПВ-1 (кар'єр цементного заводу) планується спорудження системи дегазації. Вона включає свердловини, які покривають усю поверхню звалища із зонами впливу, радіус яких визначається особливостями полігону, систему трубопроводів, які поєднують свердловини із газозбірними пунктами, насосну установку, що відкачує біогаз із свердловин, і смолоскип, який забезпечує перманентне спалювання надлишків біогазу.

Отриманий біогаз буде утилізований когенераційними установками. Вироблену електричну енергію можна продавати до розподільної мережі за «зеленим» тарифом і частково використовувати на потреби самої системи дегазації, теплоенергію – передавати прилеглим підприємствам або використовувати для потреб власного тепличного господарства.

Для моніторингу кількості біогазу, що утилізується, на полігоні передбачається встановити системи, які відповідають українським та європейським метрологічним вимогам і стандартам.

Втім, це рішення не є остаточним для рекультивації полігону ТПВ біля цементного заводу. Геннадій Нечаєвський розповів про масштабну міжнародну конференцію з рекультивації полігонів ТПВ, яка пройшла в Одесі. Там були репрезентовані практично усі наявні на сьогоднішній день методи. І місту потрібно вибрати той, який підходить найбільше.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту