![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Ласкаво просимо до Одеси!
Вчора голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук зустрівся з командиром десантного корабля ВМФ Російської Федерації «Цезарь Куников» капітаном 2 рангу Сергієм Варчуком. Корабель з морськими піхотинцями дружньої країни, разом з корветом «Тернопіль», візьме участь в урочистостях з нагоди святкування Дня Перемоги.
Едуард Матвійчук відзначив, що важливість налагодження контактів між військовиками двох країн важко переоцінити.
У свою чергу, консул Генконсульства РФ в Одесі Дмитро Суботін відзначив, що Одеса — це особливе місто, місто, яке одне з перших одержало звання міста-героя. Він подякував одеситам за гостинний прийом російських моряків, цікаву культурну програму. І запросив Едуарда Матвійчука на прем'єру вистави Одеського російського драматичного театру «Атака века», присвячену подвигу Олександра Маринеска.
На завершення зустрічі господарі і гості обмінялися подарунками.
Побачать Парад Перемоги
В Одеському літературному музеї відбувся фінал інтелектуально-літературної гри серед учнів загальноосвітніх шкіл і гімназій міста, присвячений 150-річчю від дня народження Антона Павловича Чехова. Такі ігри щороку провадяться громадською організацією Єдина Одеса» та депутатом Одеської міської ради Валентином Черновим.
З кожним роком популярність цього молодіжного конкурсу зростає. Минулого року в іграх взяло участь 80 учнів, у цьому – 150 учнів, починаючи з шостого класу.
Щасливими володарями головного призу стали знавці з гімназії № 1. У призерах – ЗОШ № 15 (2-ге місце) і ЗОШ № 84 (3-є місце).
На фіналістів чекає незабутній подарунок – поїздка до Москви, на Парад Перемоги на Красній площі, присвячений 65-річчю Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. А також екскурсія пам'ятними чеховськими місцями.
Розкриваючи «конверти»
Як відомо, мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.
Між тим, у поточному році податківцями регіону під час проведення документальних перевірок суб’єктів господарювання, встановлено 134 факти порушення законодавства щодо виплати заробітної плати в “конвертах” за рахунок “тіньових” коштів. У такий спосіб додатково мобілізовано до бюджету близько 700 тис. грн платежів.
З метою контролю за дотриманням вимог чинного законодавства з питань оплати праці та станом погашення заборгованості із заробітної плати, податкові органи області постійно провадять індивідуальну роботу з керівниками підприємств щодо погашення заборгованості із заробітної плати. У поточному році проведено бесіди з керівниками 166 підприємств, в результаті – заборгованість перед власними працівниками погасили 100 підприємств, а до бюджету надійшло близько 700 тис. грн податку.
Відповідна робота провадиться і з платниками, які нараховують заробітну плату штатним працівникам у розмірі нижчому за мінімальний. З початку року податковими органами області проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з керівниками майже 800 підприємств, що нараховували заробітну плату. Підвищили її рівень 472 підприємства, це дало можливість поповнити бюджет на 175,7 тис. грн податку з доходів фізичних осіб.
Розглянуто більшість звертань
У I кварталі 2010 року на розгляд до органів державної податкової служби Одеської області надійшло 264 письмових звертань громадян, що на 16,8% більше, ніж за відповідний період 2009 року. 210 з них розглянуті вже протягом цього часу.
У більшості випадків людям дані роз'яснення. За 19 звертаннями винесені позитивні рішення. Більшість звертань пов'язана з контрольно-перевіряльною роботою, менша – з ідентифікаційними кодами та питаннями оподатковування доходів підприємницької діяльності.
Ця робота дає можливість органам ДПС встановлювати зворотний зв'язок із громадськістю регіону.
Джинестра, Кочубієво, Хаджибей, Одеса…
«Що було на місці Одеси?» – таку назву має книжка, презентація якої пройшла у Києві, в Будинку письменників України.
Її автори – відомий український історик Іван Черняков, який навчався, а потім тривалий час працював в Одесі; та, на превеликий жаль, покійний, справжній патріот міста, багаторічний голова Київського райвиконкому Одеси, а потому – виконавчий директор Міжнародної благодійної організації «Одеське земляцтво» Володимир Романюк. Саме завдяки цій організації і побачило світ видання, яке було готове до друку ще у 1994 році.
На підставі зібраних майже за півстоліття матеріалів автори переконливо демонструють, що історія міста веде свій відлік від поселень черняхівської культури і далі до Джинестри, українсько-польсько-литовського укріплення Кочубієво, татарсько-турецької фортеці та містечка з однойменною назвою Хаджибей. Залишили свій слід на цій благословенній землі давні істріани й ассіаки, елліни і римляни, кіммерійці і скіфи, східні і південні слов’яни.
Як підкреслив на презентації книжки президент «Одеського земляцтва», голова Рахункової палати України Валентин Симоненко, щоб любити малу батьківщину і державу в цілому, треба знати й шанувати їх історію. Саме цій меті й слугуватиме надалі видання «Що було на місці Одеси?»
«Три неба» юної письменниці
Під час всеукраїнської доброчинної акції «Серце до серця», що, як і повсюдно, пройшла у другій Одеській гімназії, було репрезентовано оригінальну книжку «Три неба» десятикласниці Анастасії Мамонтенко.
Її духовним вчителем і наставником був рідний дідусь, відомий український письменник, лауреат кількох літературних премій Олекса Шеренговий, який, на жаль, завчасно пішов від нас.
Настя пише про своїх однолітків, їхню роль у складному та бурхливому сьогоденні, де поруч вживаються прекрасне і потворне. Вона вміє радіти усьому доброму, корисному, щирому і переконана, що людська душа – вічна.
Кошти, виручені за книжку юної талановитої письменниці, будуть передані для дітей-інвалідів Суворовського району Одеси.
Овідіополь
Вклонилися визволителям
Незадовго до всенародного свята, Дня Перемоги, відзначив 66-ту річницю визволення від німецько-румунських загарбників районний центр. За традицією, що склалася, до меморіалу загиблих земляків на чолі із ветеранами Великої Вітчизняної війни прийшли керівники району та селища, представники трудових колективів, установ і організацій.
До обеліска поклали квіти, вшанувавши загиблих хвилиною мовчання. Під час мітингу до громади звернулися голова Овідіопольської райради В. Левчук, голова Овідіопольської селищної ради В. Гоменюк, голова райорганізації ветеранів М. Сеін, районний військовий комісар С. Кеосьян та інші. У виступах вони висловили вдячність тим, хто під час тяжких боїв у квітні 1944 року приніс жителям селища довгоочікуваний день визволення.
Затримали нелегала з Сомалi
В Одеськiй областi Служба безпеки Украiни завершила розслiдування кримінальної справи, порушеної стосовно двох іноземців, якi організували канал нелегальної мiграцiї через Державний кордон України.
Встановлено, що у перiод з грудня 2009 р. по січень 2010 р. двоє іноземців, – громадяни країн Африки, організували незаконне переправлення громадянина Сомалi через Державний кордон України. Зловмисники намагалися переправити нелегала за кордон авіарейсом Одеса – Відень – Каїр. У пунктi пропуску «Одеса – Аеропорт» вони використали дійсний закордонний паспорт громадянина Кенії, в який внесли вiдбитки завідомо підроблених печаток та штампів ВГIРФО УМВСУ Харківської та Вінницької областей про продовження термiну перебування іноземця в Українi.
Органiзатори каналу нелегальної мiграцiї обвинувачуються у вчиненнi злочинiв, передбачених ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осiб через Державний кордон України ) та ч. 1 ст. 358 (пiдроблення документiв, печаток, штампів та бланкiв, їх збут, використання пiдроблених документiв) Кримінального кодексу України.
Саратський район
Розраховують підняти зарплату
На добрий урожай цього року сподівається голова СВК «Победа» Іван Чеботар. Для цього, відзначає керівник господарства, є усі необхідні передумови.
У належному стані озимий клин, який нараховує 1400 га пшениці, 600 га ячменю та 800 га ріпаку. Під останній, згідно із сівозміною, відведено до 17% посівних площ. У терміни та якісно зроблено підживлення та інші необхідні агроприйоми. Зокрема, вчасно внесені засоби захисту від бур'янів, посіяно горох, цукровий буряк, кукурудзу.
Частину врожаю керівництво планує видати на паї. Незважаючи на те, що СВК «Победа» не одержує державних дотацій на вирощування сільгоспкультур та розвиток тваринництва, тут все ж таки розраховують підняти зарплату трудівникам.
Ізмаїл
Центру реабілітації дітей-інвалідів бути
Нарешті вирішено питання щодо створення в місті Центру реабілітації дітей-інвалідів. За нього проголосувала більшість депутатів міськради на недавній сесії.
Актуальність проблеми велика: в Ізмаїлі живе сьогодні близько 500 дітей-інвалідів віком до 18 років.
Головним завданням Центру буде максимальна турбота про дітей-інвалідів та допомога їхнім сім’ям. Планується впровадження програми реабілітації для батьків дітей-інвалідів.
До речі, вони неодноразово зверталися до міськради із проханням щодо створення такої структури. І, взагалі-то, дивно, що в Ізмаїлі, місті із населенням понад 70 тисяч людей, його дотепер немає, тоді як у сусідніх Болграді та Рені вони є. До того ж, за заявою в.о. міського голови, частину устаткування для центру вже придбано. Надалі передбачається активно залучати спонсорів.
Залишається лише розводити руками на запитання – а як могло трапитися, що приміщення, яке раніше відводилося під центр, «пішло» не в ті руки, про що вдалося довідатися ще до сесії?
Фрунзівський район
І контроль, і допомога
Районна рада завжди надає значної уваги проблемам соціальної сфери та благоустрою населених пунктів.
Згідно з планом роботи на 2010 рік, заступник голови райради Г. Кукулєвський відвідав ряд сільських та селищних громад. Метою його виїздів було вивчення ситуації на місцях щодо проведення двомісячника з благоустрою, процесу облаштування та ремонту пам’ятників і обелісків загиблим воїнам та підготовки до святкування 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Це не лише своєрідні контролюючі заходи, а й всебічна допомога та практичні поради органам місцевого самоврядування на місцях.
Котовськ
Презентований соціальний проект
Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи щодо охорони праці та здоров'я» (Labor and Health Social Initiatives-LHSI) розпочала впровадження проекту «Отримай свій шанс», мета якого – забезпечення майбутнього дітей – вихованців і випускників інтернатів за допомогою поліпшення соціальних послуг та посилення життєвих навичок.
Проект реалізується у партнерстві із Державною соціальною службою для сім’ї, дітей і молоді за підтримки міжнародних ініціатив з проблем розвитку дитини (ICDI) за кошти Міністерства закордонних справ Голландії.
Географія – уся Україна, з пілотними сайтами в Одеській області (Котовськ, Тарутине, Ізмаїл, Тузли) і у Вінницькій (Жмеринка).
Презентація проекту відбулася у Котовську. Соціальні служби міста будуть вивчати закордонний досвід для подальшої адаптації кращого в Україні. У його рамках пройдуть підготовку тренери з навчання вихованців та випускників інтернатів.
Рені
У пошуках талантів
У районному Будинку культури пройшов конкурс вокального мистецтва «Дунайські зірочки», у якому взяли участь 150 самодіяльних артистів.
За словами начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Ірини Желєзової, у цьому році конкурс відзначався тим, що був знятий віковий ценз, і, таким чином, до прослуховування були допущені не лише діти та юнацтво, але й хор ветеранів війни та праці, його солісти. Майстерність вокалістів оцінював викладач-методист Одеського училища мистецтв та культури імені Данькевича Віктор Воронін, який відзначив зростання рівня самодіяльних артистів. Кращі вокалісти удостоєні дипломів першого, другого та третього ступеня.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |