![]() |
|
![]() |
![]() |
ДВОМ ДОСІ БЕЗІМЕННИМ ЗУПИНКОВИМ ПУНКТАМ
присвоєно імена видатних залізничників
…Ранкова електричка із делегацією та гостями, запрошеними на церемонію, відійшла від Одеського вокзалу. Разом із ветеранами відомства, представниками громадськості та працівниками служб на полустанки виїхали також начальник Одеської залізниці Ілля Левицький, заступник генерального директора «Укрзалізниці» Анатолій Слободян, голова профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов. Ця ініціатива реалізувала одностайне рішення усього 60-тисячного колективу Одеської залізниці і 30 тисяч ветеранів праці.
Мітинги відбувалися просто неба на тільки-но відбудованих платформах. На сонці виблискували рейки. Степовий вітер мчав наввипередки із поїздами. Оплески і сльози, музика та прапори були атрибутами трудового свята.
Пункту на приміській лінії Білгород-Дністровського напрямку, який значився в документах як «19-й кілометр», було присвоєно ім’я Івана Артемійовича Ємця. Він пройшов славетний шлях від інженера до заступника міністра шляхів сполучення. У нашому регіоні він вводив в експлуатацію станцію «Іллічівськ – поромна переправа», заклав будівництво промбази для морського порту Южний. Коли він очолював Одеську залізницю, підприємство одержало орден Трудового Червоного Прапора. Це сталося у 1975 році.
На урочистостях були присутні також вдова героя-трудівника Людмила, його донька і онук.
Пункту «1200-й кілометр» на перегоні Колосівка-Березівка присвоєно ім’я колишнього начальника Одеської залізниці Івана Сидоровича Шеверняєва. Його біографія – приклад безмежної відданості залізничному транспорту. Він був піонером перетворень щодо переходу із паровозної тяги на дизельну, а потім – на електричну. При ньому підприємство стало найкращим у галузі. А станції «Одеса-Пересип» та «Одеса-Сортувальна» були визнані найкращими в країні. При І. Шеверняєві будівельники здали в експлуатацію близько 100 тисяч квадратних метрів житла для сімей штатного персоналу. На платформі біля хутора Травневий перед делегацією виступила його вдова Валентина, яка прийшла з онуком.
Про плани Одеської залізниці вдалося довідатися у І. Левицького.
– Вперше ми будемо здавати 100 квартир житла для залізничників, – повідомив начальник залізниці. – Зокрема, два блоки із 62 квартир будуються в Одесі по вулиці Генерала Цвєтаєва. Наприкінці травня буде здаватися триповерховий корпус на Кароліно-Бугазі для реабілітації здоров’я дітей наших працівників. Потім приступимо до спорудження другого корпусу. Розвивається також медичне страхування. Тепер 50% знижки будуть одержувати не лише штатні працівники, але й пенсіонери. Щодо капітальних вкладень, то під особливим контролем – порти. Успішно будується двоколійна дільниця із Кременчука до Миколаївського порту. Триває розвиток вузлової для порту Южний станції «Чорноморська». Дві нові вітки підвищать її пропускну спроможність, а отже, і підсилять можливості вантажообігу. Будемо поліпшувати пасажирський сервіс. І, звичайно, продовжимо традицію вшановування видатних залізничників.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |