ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
13.05.2010 / Газета: Одесские известия / № 49(4031) / Тираж: 23655

Одеса

ВАНТАЖОПОТОКИ ПОКИ ЩО ВТРАЧАЄМО

Відбулося чергове засідання обласного комітету з економічних реформ. На ньому з інформацією виступив начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку облдержадміністрації Олександр Голокоз.

За його словами, у період економічної кризи через негнучкі тарифи наша область втратила від 10 до 15 відсотків транзитних вантажів. У цей же час, сусідня Молдова наростила обсяги перевезень.

– Органи влади недостатньо гнучко реагують на зміну тарифів, тому ми й втрачаємо потоки, – підкреслив він. – У цій ситуації доцільно створити такий орган, який би займався винятково коригуванням тарифів у портах і в цілому на транспорті.

Крім того, на думку начальника управління, спорудження траси Одеса-Рені має стати турботою не лише органів місцевої, але й державної влади. Тому що, це стосується розвитку дуже важливого регіону країни.

ЧЕРГОВА СПРОБА ВІДРОДЖЕННЯ?

Перевірити законність відчуження майна державної компанії «Чорноморське морське пароплавство» вимагає від правоохоронних і контролюючих органів міністр транспорту і зв’язку України Костянтин Єфименко.

На його думку, висловлену у листі до віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва, потрібне «термінове втручання з метою недопущення процедури ліквідації ЧМП». Прокуратура має захистити компанію і притягти до відповідальності винних у її розбазарюванні.

Як підкреслив міністр, держпідприємство з балансовою вартістю активів понад півмільярда гривень фактично виведене з-під контролю органів державної влади та управління, що сприяє відчуженню за безцінь держмайна і штучному створенню боргів.

Варто відзначити, що у грудні минулого року Вищий господарський суд України скасував судові рішення нижчих інстанцій, згідно з якими за комерційними структурами визнавалося право власності на майно пароплавства вартістю близько 400 мільйонів гривень. У власність ЧМП повернуто Міжрейсову базу моряків, адмінбудинок по вулиці Дерибасівський, Чорноморський яхт-клуб та пансіонат ветеранів флоту.

«І НЕХАЙ ПОКОЛІННЯ ЗНАЮТЬ»

Під такою назвою в Одеській національній науковій бібліотеці імені Горького розгорнута виставка книжок і публікацій, присвячених 65-річчю Великої Перемоги.

За словами завідувачки відділу зв’язків із громадськістю та реклами бібліотеки Тамари Кухарук, виставки, присвячені Дню Перемоги, провадяться щороку. Але нинішня – особлива. Адже в експозиції репрезентовані книжки та публікації не лише років війни, але й післявоєнних, а також сучасні видання, авторами яких є ветерани та діти війни. Мета – з одного боку, зібрати максимальний обсяг інформації про ті грізні роки, а з другого – перетворити бібліотеку у своєрідний інформаційний центр, у якому кожний читач зможе довідатися правду про подвиг наших дідів і батьків і зробити відповідні висновки.

ВЖЕ Й ЛIТО НА ПОРОЗI

Понад 3,5 тисячi дітей (передусім інвалідів, сиріт, з багатодiтних i малозабезпечених сімей, а також дітей, що постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи) вiдпочинуть протягом цього літа у п’яти оздоровницях Одеської залiзницi.

Зараз у таборах «Юний залізничник», «Алый парус», «Гайдарівець», «Чемпіон» та iменi Любовi Шевцової упорядковуються території, бiляться, фарбуються, штукатуряться приміщення. У благоустрої зайнятi працівники Одеського, Шевченківського, Херсонського будiвельно-монтажних експлуатаційних управлiнь магiстралi та будiвельно-монтажного поїзда №704.

Хід ремонту з початку квітня постiйно контролюється, а 25-го травня спеціальна комісія за участю керівництва залiзницi і профспілки перевiрить усi заклади на готовність до приймання першої з чотирьох змiн. Путівки для дітей залізничників складуть 10-20 вiдсоткiв їх повної вартостi.

СЛЬОЗАМ НЕ ВІРИТЬ НЕ ТІЛЬКИ МОСКВА

На загальноукраїнському каналі «Новий» розпочато підготовку до втілення на телеекрані нового творчого проекту спільного з компанією «Friends Production».

Учасники талант-шоу «Україна сльозам не вірить» боротимуться за право знятися у головних ролях художнього фільму-мюзиклу, пісні і мелодії до якого напише Костянтин Меладзе.

Кастинги почергово розпочнуться у шести містах (Харкові, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Львові та Києві) вже наприкінці травня. Спеціальна комісія проглядатиме і прослуховуватиме на них усіх охочих віком від 16-ти до 40-ка років.

– Нам потрібні яскраві особистості різного віку, що мають хороші вокальні, танцювальні й акторські дані, – говорить директор з маркетингу каналу «Новий» Максим Дибенко. – Шукатимемо двох головних героїв – юнака і дівчину – та одного персонажа старшого віку на роль другого плану для кінострічки, що має з’явитися на екрані наступного року.

На всіх відборах у складі комісії професіоналів буде присутній музичний продюсер телешоу «Україна сльозам не вірить» Костянтин Меладзе. У фіналі мають зустрітися 15 кращих претендентів (по 5 на кожну роль).

Одеський тур кастингу призначено на 1 червня.

БЕЗПЕКА ДИТИНИ – БЕЗПЕКА КРАЇНИ

Під таким гаслом в Одесі в межах Всеукраїнської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти» нещодавно пройшов профілактичний захід з дітьми на тему безпеки життєдіяльності.

Серед організаторів – навчально-виховний персонал Одеської загальноосвітньої школи № 43 I – III ступенів. Співробітники Одеського міського управління ГУ МНС України в Одеській області в наочно-ігровій формі розповіли їм правила поведінки в різних надзвичайних ситуаціях: під час пожежі, під час відпочинку на природі, на воді. Рятувальники дали поради, як діяти у разі надзвичайної ситуації.

Школярі, у свою чергу, продемонстрували свої малюнки та плакати на протипожежну тематику, як вони вміють допомагати іншим.

Ізмаїл

ТЕРМІН – ДВА МІСЯЦІ

Призначено нового керівника Ізмаїльської державної митниці. Ним став Олександр Васильєв.

Він був відрекомендований на розширеній зустрічі, яку провели заступники голови Державної митної служби України Тарас Козак і Василь Салигін. У зустрічі взяли участь голови районних рад та районних державних адміністрацій Придунав’я, підприємці, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, представники силових структур і прикордонної служби.

– Одним із найголовніших завдань Держмитслужби України, – сказав Тарас Козак, – було й залишається наповнення Державного бюджету, дотримання вимог митного законодавства при проведенні відповідного оформлення товарів, які переміщуються через кордон, створення рівних та «прозорих» умов для усіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Василь Салигін, зокрема, акцентував увагу на тій сумній спадщині, яку залишила після себе попередня влада країни. В даних умовах залишається одне – докласти максимум зусиль для того, щоб у короткий термін налагодити усю державну машину, відновити економічний порядок у країні, а, найголовніше, не допускати втрат при переміщенні товару через кордон, одночасно захистивши місцевого товаровиробника.

Новому керівникові дано двомісячний термін для того, щоб домогтися високої ефективності роботи.

ВАТ «УДП»: КРИГА СКРЕСЛА

Здається, доля повертається світлою стороною до ВАТ «Українське Дунайське пароплавство». Нове керівництво Міністерства транспорту та зв’язку зробило ревізію документів, які понад півроку перебували там без руху. Після цього міністром Костянтином Єфименком було підписано відповідний наказ про списання плавзасобів із балансу компанії.

Це стосується багатьох річкових несамохідних барж шістдесятих років побудови і трьох теплоходів, які відслужили близько 40 років.

– Хочеться сподіватися, що за цим кроком будуть інші, – сказав в.о. заступника президента ВАТ «УДП» Олександр Істомін після свого відрядження до Києва. – Це дозволить пароплавству стабілізувати своє фінансове становище.

Сьогодні триває підготовка документів на списання ще низки морських суден і барж, непридатних до експлуатації.

Ширяївський район

БУЛИ ПРИСУТНІМИ В КОЛОНІ

У районі цікаво пройшли всі травневі свята, і зокрема День Перемоги.

Окрім інших масових заходів, що провадилися в клубах, у сільських та районному будинках культури, бібліотеках, загальноосвітніх школах, тут вирішили на парад Перемоги «запросити» й тих, хто не повернувся з війни. Завчасно, з ініціативи завідувачки відділу культури РДА Алли Кирилюк, було зібрано фотографії, з яких виготовлено портрети. Їх несли у святковій колоні.

Ті, хто йшов у бій, хто відвоював для нас мирне сьогодення, хто, врешті-решт, навічно залишився молодим, «вийшли» на парад разом із своїми земляками.

Іванівський район

СИН ВІДВІДАВ МОГИЛУ БАТЬКА-ВИЗВОЛИТЕЛЯ

За визволення села Гудевичевого у квітні 1944 року смертю хоробрих полягли 273 воїни з різних куточків Радянського Союзу.

Тривалий час про місце їх загибелі родичам не було відомо. Але, завдяки пошуковій роботі вчителів місцевої школи, дванадцять років тому вдалося налагодити контакти з багатьма рідними загиблих.

Знайшли і Володимира Зіненка з Нікополя, батько якого, Петро Федорович, похований у Гудевичевому. Син з тих пір став регулярно навідувати батькову могилу. Ось і на 65-ту річницю Перемоги він знову був тепло зустрінутий мешканцями села, які прийшли вшанувати пам’ять його батька та інших визволителів.

Савранський район

АГРАРІЇ СВЯТКУВАЛИ В ПОЛІ

Святкові та вихідні більшість аграріїв провели в полі.

Механізатори сільгосппідприємств завершили підживлення озимих, сівбу соняшнику.

Не гаяли часу і власники присадибних ділянок, невеликих земельних наділів. Вони садили картоплю, овочеві культури, дерева та кущі.

Овідіопольський район

ЗВІТ СХВАЛИЛИ

На 31-й сесії райради схвалений щорічний звіт його голови Володимира Левчука. У роботі взяло участь 55 депутатів.

Звіт, опублікований у місцевій газеті «Наддністрянська правда» ще в березні, був заздалегідь репрезентований громаді для обговорення та внесення зауважень і пропозицій. За минулий рік відбулося 6 сесій, на яких ухвалено 135 рішень. Гарні плоди дала розроблена система взаємодії райради із сільськими та селищними радами. Фінансуються всі ухвалені програми.

Також на засіданні затверджено програму соціально-економічного та культурного розвитку на 2010 рік. Розглянуто хід виконання раніше ухвалених програм, які стосуються здоров’я, зокрема, репродуктивного, інформатизації, харчування учнів у школах, використання природних ресурсів, водопостачання, розвитку тваринництва тощо. Ухвалено нову районну програму зайнятості населення, розраховану на 2010-2011 роки.

Арциз

СМАЧНО, ГАРНО, БЕЗПЕЧНО

Дитячого кафе в Арцизі немає. Натомість є кафетерій, куди на великій перерві прибігають діти (добре, що школа за 30 метрів), щоб купити солодощі.

Їх тут понад 30 найменувань. Ціни на багато товарів – не вище гривні.

Продукція кафетерію дуже затребувана. Тут усі вже знають, що до продажу вона надходить одразу після виготовлення. Кондитерський цех поряд, за дверима. За всю історію існування кафетерію не було випадку, коли б термін реалізації – 36 годин – був порушений. Уся продукція виробляється без антиоксидантів та стабілізаторів. Свіжі яйця, вершки купують у селян. Тому у кондитерів багато замовлень на весільні, ювілейні торти. Є й дитячі – випічка у вигляді їжачків, чебурашок, курчат.

Вдячні і дорослі, і діти майстриням-кондитерам Надії Русєвій, Любові Меньковській, Тетяні Зінченко. Читаємо один із записів у Книзі відгуків: «З чудової продукції видно, що працюють у цьому кафетерії люди з добрим серцем. Спасибі!» І підпис – С. Стариков, Ізмаїл.

Автор: В. КОЗЮРА, Т. МАКСИМ’ЮК, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. МАСЛОВ, Л. ПІВТОРАК, О. НЕБОГАТОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Т. БАРАНОВА, С. ШМОРГАЛ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту