ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ХАЙ БУДЕ ХРАМ ВОЛОДИМИРА І ЛЮДМИЛИ
13.05.2010 / Газета: Одесские известия / № 49(4031) / Тираж: 23655

Чергове засідання містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради розпочалося з розгляду незвичайного об’єкта. Йшлося про містобудівне обґрунтування розташування храму рівноапостольного князя Володимира та святої Людмили, княгині Чеської, на території дитячого оздоровчого комплексу на Французькому бульварі, 32. Замовником проекту виступив БФ «Медичний центр «Надія, Добро і Добробут», створений депутатом Одеської міської ради, почесним громадянином міста Володимиром Філіпчуком.

Архітектор Михайло Повстанюк справедливо звернув увагу членів містобудівної ради на специфіку роботи дитячого центру: у ньому одержують допомогу діти-сироти, діти-інваліди. І храм допоможе їм знайти духовні сили для одужання.

Протоієрей Павло Поліщук засвідчив благословення церкви на спорудження нового храму, який стане прибудинковою церквою – невеликий, затишний, розрахований на одночасне перебування всього півтора десятка людей.

Питання членів містобудівної ради стосувалися переважно того, як архітектура храму співвідноситиметься з усталеною архітектурою Французького бульвару? В результаті нетривалого обговорення вони дійшли висновку, що новий храм лише прикрасить історичну частину Одеси. А голова містобудівної ради Борис Бровін подякував замовнику – Володимирові Філіпчуку за постійну турботу про дітей і спорудження як самого дитячого центру, так і храму рівноапостольного князя Володимира та святої Людмили, княгині Чеської.

Друге питання порядку денного теж стосувалося Французького бульвару, але вже будинку № 29. Там розташований Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України. На його території передбачається спорудити 10-поверховий житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення і підземним паркінгом.

Архітектор Тетяна Несвіт розповіла про досягнуту ще у 2006 році домовленість між НАН України та Інститутом проблем ринку й економіко-екологічних досліджень про спорудження житлового будинку і нового адміністративного будинку інституту. Дев’ять десятих гектара передбачається розділити між цими об’єктами так: 0,7 гектара займе житловий корпус, а 0,2 – адміністративний.

Ескізний проект житлового будинку запропонувало ТОВ «ЗАРС». Члени містобудівної ради побачили важкий, без особливої вишуканості будинок. Дуже точно його охарактеризував Олександр Орлов, назвавши «Черемушками на Французькому бульварі». Він засумнівався, чи є «Стиль ЗАРС» найкращим для історичної частини міста?

У будинку будуть 3-кімнатні квартири, а горішні поверхи віддадуть під пентхауси. З усіх квартир будинку буде видно море. Тобто йдеться про комерційне житло високого класу.

Члени містобудівної ради запропонували розробникам не тільки доопрацювати архітектуру, зробити її такою, яка б пасувала до Французького бульвару, але й поміркувати про вартість зміцнення схилу. Адже комплекс повинен з’явитися на верхній, найбільш нестійкій терасі, яка передбачає серйозні вкладення у роботи щодо тампонування порожнеч і зміцнення схилу.

Далі на засіданні містобудівної ради було розглянуто питання про розташування комплексу АЗС, бізнес-центру та міні-готелю по вулиці Балківській, 115 (замовник – публічне акціонерне товариство «Концерн Галнафтогаз»). Обговорили і містобудівне обґрунтування реконструкції з розширенням 2-поверхового будинку амбулаторії загальної практики – сімейної медицини з аптекою (вул.Черняховського, 24-а).

Автор: Світлана МАРШИНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту