![]() |
|
![]() |
![]() |
Відбулося чергове засідання колегії управління охорони здоров’я і медицини катастроф облдержадміністрації.
Начальник управління Василь Лапай відрекомендував нового заступника голови облдержадміністрації, який курируватиме систему охорони здоров’я, – кандидата медичних наук Дмитра Волошенкова. Потім розповів про колегію у Міністерстві, присвяченій первинній медико-санітарній допомозі (ПМСД). Суть її полягає ось у чому: утримувати лікарні у невеликих населених пунктах ніхто не буде. Як і купувати обладнання на ті ФАПи, де немає медперсоналу.
Дмитро Волошенков підкреслив, що за умов кризи потрібно буде переглянути багато підходів до організації медичної допомоги населенню. Гроші у систему державою вкладатимуться, але витрачатися вони повинні раціонально і грамотно.
Головний лікар обласного онкологічного диспансеру Микола Добровольський розповів про хід виконання програми «Здоров’я нації».
Так, показник розповсюдженості онкопатології склав у 2009 році 371,8 випадку на 100 тисяч населення (в Одесі – 398, Ізмаїлі – 535 на 100 тисяч населення).
У структурі захворюваності перше місце належить ракові шкіри (53,9 випадку на 100 тисяч населення). Далі іде рак молочної залози. Висока захворюваність на цю форму раку відзначається в Ізмаїльському та Ширяївському районах. Мало пацієнток було виявлено у Красноокнянському та Миколаївському районах, що свідчить про прорахунки в організації роботи. Як позитивний крок, Микола Добровольський відзначив відкриття у 2006 році на базі диспансеру маммологічного центру. Торік у ньому проконсультувалися понад 10 тисяч жінок. Лікарі прооперували 801 пацієнтку.
Третє місце у структурі захворюваності посідає рак бронхів, трахеї та легенів, четверте – рак прямої кишки (його виявляють по області дуже мало).
Микола Андрійович звернувся з проханням до Дмитра Волошенкова та Василя Лапая про поліпшення фінансування диспансеру та забезпечення його сучасним обладнанням – томографом, УЗД-апаратом, фіброгастроскопами.
Дмитро Волошенков пообіцяв зустрітися з усіма головними лікарями лікувальних закладів області та районів, щоб зрозуміти, за якими напрямами потрібно допомагати у кожному конкретному випадку.
Про тривожну епідситуацію щодо поліомієліту на засіданні колегії доповіла завідувачка епідвідділу облСЕС Людмила Красницька.
До списку неблагополучних країн входять Узбекистан, Індія, Пакистан, Нігерія, Афганістан. Оскільки інфекція передається через брудні руки, овочі, розповсюджується вона дуже швидко. На 1 випадок паралітичного поліомієліту (у 99% випадків він проявляється паралічем кінцівок, в 1% – паралічем лицьового нерва) припадає до тисячі випадків непаралітичного поліомієліту. Тому під найпильнішою увагою медиків повинні перебувати люди з гострими та млявими паралічами. Людмила Василівна підтвердила випадок мляво протікаючого паралічу, який перейшов з кінцівок на піднебіння, у 14-річної дитини. Вона зараз перебуває в інфекційній лікарні.
На жаль, за останні роки в області знижується рівень імунізації населення, який повинен становити не менш 95%. Тільки у цьому випадку інфекції залишаються керованими, тобто не виникає спалахів та епідемій. У 2008 році рівень імунізації становив 90%, а у 2009 знизився до 72%. В Одесі та Южному, Білгород-Дністровському та Татарбунарському районах до 27% батьків відмовляються прищеплювати дітей.
Наприклад, у самій Березівці вакциновано 72% дітей, по Березівському району – 40%, а на ФАПах – усього 22%.
Крім того, з 2008 року по області стрімко зросла кількість медичних відводів. У 2007 році вони становили 6%, а у 2009 – уже 12% від загальної кількості дітей, які потребують щеплень. У Ренійському районі через протипоказання не щеплена кожна третя дитина! Але при цьому у Великомихайлівському районі відмов і відводів практично немає. Це свідчить про правильну організацію роботи педіатричної служби.
Василь Лапай зажадав провести апаратні наради у кожному районі і розглянути ситуацію, що склалася. Адже план щодо щеплень у першому кварталі поточного року виконано в області всього на 50%.
Головний лікар базового клінічного Лермонтовського санаторію Євген Косовєров присвятив свій виступ санаторним путівкам, які через недбайливе ставлення лікарів, які лікують, часто пропадають. Люди, які перенесли інсульт чи інфаркт, мають право на пільгову путівку на відновлювальне лікування. Але добір пацієнтів ведеться слабко. І такий потужний важіль реабілітації, як санаторій, найчастіше не використовується.
Головний позаштатний фахівець управління охорони здоров’я та медицини катастроф Владилена Годован зупинилася на проблемі побічних дій ліків. В усьому світі їх уважно вивчають, щоб обмежити застосування тих або інших препаратів, а також оптимізувати протоколи лікування різних хвороб. У нас поки що ця ситуація не стала предметом серйозного аналізу. На думку фахівця, це неприпустимо, тому що фармакологічний ринок регіону надзвичайно насичений, працює потужно, і люди повинні бути надійно захищені від непередбачуваних і небезпечних наслідків приймання лікарських засобів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |