ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОБЛРАДА ВІДДАЛА ПОВНОВАЖЕННЯ ОДА
15.05.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 53-54(21094-21095) / Тираж: 8525

Порядок денний сесії Одеської обласної ради, яку провів Микола Скорик, складався з 57 питань. А головним з них був бюджет Одещини на 2010 рік.

Засідання розпочалося з обговорення текстів кількох звернень, одне з яких, згодом підтримане депутатами, — це звернення Одеської обласної ради до органів місцевого самоврядування України щодо їх консолідації з органами державної влади та суспільством для вирішення нагальних проблем у розвитку держави. Депутати закликали своїх колег до конструктивного співробітництва з органами державної влади. У зверненні, зокрема, йдеться: «У нових реаліях сьогодення слід не допускати зростання протистояння ідеологій, конфесій, культур, загострення відносин між різними соціальними групами, активізації радикальних рухів. Тому одним з першочергових завдань на сьогодні стає консолідація українського суспільства. Люди чекають на позитивні і якісні зміни, а щоб їх досягти, країні потрібен виважений курс, який би сприймався і політику-мом, і суспільством».

Ще одне звернення, також підтримане депутатами, — до Президента, Верховної Ради та керівництва РНБО — проти проведення військових навчань «Сі Бриз-2010» на території нашої області. Микола Скорик у своїй репліці з цього питання наголосив на тому, що громада має законне право висловити свою позицію щодо проведення таких навчань і відкрито висловлює її.

Але задля справедливості варто було б зазначити, що думкою самої громади ніхто не цікавився.

Під час сесії було розглянуто й питання про делегування обласній державній адміністрації окремих повноважень обласної ради. За це й проголосували. Таке рішення пояснюють, насамперед, відсутністю протистояння гілок влади, як то було раніше. Передача повноважень, у свою чергу, дозволила скоротити апарат обласної ради.

Тепер про бюджет-2010. Його загальний обсяг — 2 млрд 850 млн грн, з яких міжбюджетні трансферти — 1 млрд 937,1 млн грн. Основні позиції запропонованого бюджету: обсяг доходів 878,9 млн грн, з них загальний фонд — 749,9 млн грн.

Цього року, судячи з темпів наповнення бюджету, з'явилася можливість додатково витратити аж 260 млн грн, збільшивши, наприклад, на 5 млн грн вартість кошика продуктів харчування для пацієнтів обласної дитячої клінічної лікарні; на 2,7 млн грн — дитячих відділень районних лікарень і будинків дитини; на 1 млн грн — харчування постояльців будинків-інтернатів системи соціального захисту; на 1,3 млн грн — пацієнтів шпиталів для учасників війни тощо.

Придбання медикаментів для обласної дитячої клінічної лікарні цього року збільшиться на 18,1 млн грн, для дитячих відділень лікарень, будинків дитини — на 14,4 млн грн, для ветеранських шпиталів — на 3,7 млн грн тощо.

Бюджет-2010 має за мету реалізувати конкретні плани та завдання. Скажімо, на заміну меблів у школах-інтернатах (вони, кажуть, не оновлювалися протягом ЗО років) піде 7,7 млн грн; на ремонт та обладнання дитячих будинків та геріатричних будинків-інтернатів — 0,5 млн грн; на ремонт та обладнання притулків— 1,8 млн грн; на зубопротезування пільгової категорії громадян передбачено 0,8 млн грн; на організацію естетичних та спортивних заходів для дітей — 0,7 млн грн; на придбання сучасного медичного обладнання (інкубатори для інтенсивної терапії і виходжування дітей з малою масою, апарати УЗД, рентгенологічне обладнання тощо) — 51 млн грн; на придбання медичного обладнання для проведення очних операцій та іншого медичного устаткування для лікування інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни — 38,1 млн грн; на проведення капітальних ремонтів медичних закладів Одеси й області — 12,9 млн грн.

На підтримку сільського господарства цього року буде виділено 40 млн грн. З цієї суми на відновлення тваринництва передбачено 2 млн грн.

На реалізацію програм та заходів із^ загального фонду буде виділено 164,7 млн грн, у тому числі: на організацію та проведення освітніх, культурно-мистецьких та фізкультурних заходів для дітей і молоді — 1,8 млн грн; на поповнення основних фондів медичних закладів завдяки реалізації значущих регіональних програм з онкології, туберкульозу, СНІДу, серцево-судинних захворювань—21 млнгрн;надання всебічної допомоги малозабезпеченим верствам населення, ветеранам, учасникам бойових дій, інвалідам — 11,7 млн грн; розвиток культури — 5,5 млн грн; розширення співробітництва з іншими країнами світу, представлення регіону в міжнародних проектах — 2,6 млн грн.

Цьогорічний обласний бюджет розвитку складає 50,5 млн грн. Це вперше за останні роки, що, на думку депутатів, красномовно свідчить про поступовий вихід країни з економічної кризи.

При розподілі зазначеної суми віддано перевагу об'єктам, які планується ввести в експлуатацію вже цього року, а також аварійним об'єктам і соціально-культурним установам обласного підпорядкування. Ремонтно-будівельні роботи вестимуться на 126 об'єктах.

Маємо добрі перспективи отримати державну підмогу для капітального будівництва. Йдеться про 332,5 млн грн. її планується витратити: на будівництво шкіл, дитячих садочків та будинків культури (9,9 млн грн); на спорудження каналізаційних об'єктів (30 млн грн); на проведення першочергових протиаварійних робіт у Білго-род-Дністровській фортеці (595 тис. грн); на ремонт Палацу спорту (72 млн грн); на ремонт шляхів (200 млн грн); на реконструкцію Одеської міської інфекційної лікарні (20 млн грн)...

У своїх виступах депутати обласної ради констатували, що обласний бюджет на 2010 рік складений відповідно до вимог бюджетного законодавства та з дотриманням принципу прозорості формування бюджетної схеми. І все це на основі дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів та максимального підвищення ефективності їх використання.

Щоправда, лунали й невдоволення деякими пропонованими статтями витрат. Скажімо, при розподілі між . районами бюджету розвитку депутати відстежили диспропорцію. Ближчі до обласного центру отримували більше, дальші — і взагалі нічого. Пояснення цього були такі, мовляв, гроші вкладатимемо в ті об'єкти, які вже цього року можна здати в експлуатацію. А вже з другого півріччя ситуацію буде переглянуто. Свою справу для підтримки та розвитку громад мусять зробити програми розвитку північних районів, які залишаються дотаційними, та програма розвитку Придунав'я.

Цьогорічний бюджет не ідеальний, прокоментував почуті нарікання Микола Скорик, однак мусимо працювати так, щоб наступного року він наповнювався ще більше і було що ділити. Джерела наповнення — справедливі та вигідні громаді оборудки з майном та землею, нові робочі місця, очікуване пожвавлення розвитку економіки краю, зокрема сільського господарства...

Кілька слів щодо нових програм і проектів. Дітей відтепер вчитимуть патріотизму. Облрада дала згоду на створення комунального закладу «Одеський обласний центр патріотичного виховання дітей і молоді».

За інформацією депутата від Партії регіонів Віктора Волкова, потреба у створенні такого закладу й у розвитку такого виховного процесу надзвичайно велика, оскільки в Одесі практично ніхто не займається військово-патріотичним вихованням підростаючого покоління. Молодіжні ж організації взагалі не вписують таких пунктів до своїх статутних документів. Проте, казав із трибуни депутат, на Дерібасівській націоналісти та неофашисти вільно виголошують свої лозунги.

Цікаво, яка ідеологія буде в основі цього виховання, профінансованого з грошей усієї громади?

Чи зможуть 15 осіб, працівників центру, охопити увагою 250 тисяч маленьких і молодих одеситів та жителів Одещини — це поставила під сумнів депутатка-«регіоналка» Ірина Залюбовська. Депутати зійшлися на тому, що ця справа державної ваги мусить згодом розвиватися.

У свою чергу новопризначений начальник управління освіти і наукової діяльності ОДА Андрій Ткачук висловив побажання, щоб робота цього закладу не шкодила процесу позашкільного виховання, особливо у графі розподілу та освоєння бюджетних грошей.

Під час короткої перерви в пленарному засіданні Микола Скорик поспілкувався з представниками ЗМІ. Він, зокрема, прокоментував деякі з прийнятих депутатами рішень.

Голова обласної ради сказав, що політика відтепер, коли всі гілки влади діють заодно й у вивіреному напрямку, — справа другорядна, оскільки пріоритетом стала економічна розбудова області. І це, мовляв, головна ідея, яка поєднує весь депутатський корпус.

Коментуючи запитання про пріоритети цьогорічного бюджету, Микола Леонідович наголосив: бюджет скерований на соціальний захист громадян, але з ухилом на інноваційний та інвестиційний розвиток територій.

Про передачу повноважень облради державній адміністрації. Чому так легко та спокійно їх віддали, адже був час, коли їх так непросто виборювали? Микола Скорик послався на Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 44 якого говорить про делегування таких повноважень. Він також сказав, що в усіх областях це вже зробили. Оскільки на Одещині нема протистояння гілок влади, ніхто ніяких канатів не перетягує, то постійні комісії облради передали певні функції виконавчим структурам. І це, сказав, абсолютно логічно й нормально. .Ті ж повноваження, які належать виключно обласній раді, ніхто нікому не передаватиме. Ці законні повноваження й надалі виконуватимуться чітко, в правовій площині. Для цього обласна рада має всі необхідні ресурси та організаційні можливості.

Щодо скорочення бюджетних витрат. Цього року фінансово не підтримуватиметься ФК «Чорноморець» (нагадаємо, що торік на спорудження стадіону виділялося 20 млн грн). Микола Скорик відповів, що цього року ОДА в проекті бюджету не передбачила такого виду підтримки, й депутати погодилися. Не підтримано й перший в Україні недержавний пенсійний фонд, який минулого року міг розраховувати на 20 млн грн бюджетних грошей.

НА ЗНІМКУ: депутатам було що обговорювати.

Фото прес-служби обласної ради.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту