![]() |
|
![]() |
![]() |
200 мільйонів гривень. Саме на цю суму, у порівнянні з планом минулого року, зросте ресурс обласного бюджету-2010. Більше того, фінансування АПК зросте майже у сім разів! Про ці та інші цікаві цифри нового регіонального кошторису одразу після сесії обласної ради кореспондент «Одеських вістей» порозмовляв з Мариною ЗІНЧЕНКО, начальником Головного фінансового управління облдержадміністрації.
– Хотіла б нагадати нашим читачам: починаючи з 2007 року, незважаючи на кризу, доходи обласного бюджету неухильно зростали. Інша справа, що у минулому році виникли серйозні проблеми з наповненням дохідної частини. Ми про це говорили в одній з попередніх публікацій – позначилася і криза, і завищені планові показники щодо податку з доходів фізичних осіб. Головний кошторис області на рік поточний збалансованіший, а контроль за витратою коштів буде суворіший. Новий бюджет закладає основи для розв’язання накопичених соціально-економічних проблем.
Ухвалений бюджет оптимістичний, але для цього є підстави. Згідно з нашими прогнозами, зростання обсягу промислового виробництва у регіоні складе понад чотири відсотки. Великі надії ми покладаємо на переробні підприємства. Зростає попит на будівельні матеріали, збільшується експортний попит на продукцію нашого харчопрому. Відзначено й інші позитивні зрушення в економіці.
– Марино Анатоліївно, розкажіть докладніше про джерела наповнення регіональної скарбниці.
– Обсяг доходів обласного бюджету складе 878,9 мільйона гривень, без врахування міжбюджетних накопичень трансфертів. П'ятсот сімдесят вісім мільйонів – такий наш прогноз надходжень податку з доходів фізичних осіб. Стабільність надходжень пов'язуємо із збільшенням фонду оплати праці бюджетників, легалізацією «тіньових» виплат, підвищенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.
Друге серйозне джерело доходів – плата за землю. Нагадаю, що голова облдержадміністрації Е. Матвійчук поставив жорстке завдання: розібратися з проблемами земельних відносин і залучити до бюджету можливі резерви для збільшення надходжень. За рахунок нової нормативної грошової оцінки землі, за рахунок переоформлення договорів оренди ділянок та інших заходів, обсяг плати за землю, який очікується одержати до обласного бюджету, складе 124,6 мільйона гривень. Це практично на 10% (тобто на 11 мільйонів гривень) більше фактичних надходжень 2009 року. Крім того, за попередніми розрахунками резерви щодо даного джерела складуть 20 мільйонів гривень.
Додам, що ці два платежі становлять понад 90 відсотків усіх надходжень обласного бюджету.
– З якою метою депутати облради вирішили спрямувати прогнозовані доходи?
– У повному обсязі забезпечені захищені статті: видатки на заробітну плату і оплата енергоносіїв. При цьому зроблений нами розрахунок враховує підвищення мінімальної зарплати до 922 гривень і зростання тарифів на енергоносії. Фахівці фінуправління врахували і прогнозні показники інфляції (12 %).
Позиції керівництва облдержадміністрації та облради збігаються: гроші з обласного бюджету повинні йти на забезпечення гідного – або такого, який хоча б наближався до гідного! – рівня життя наших громадян. На кілька таких пріоритетних напрямів планується спрямувати 260 мільйонів гривень. Основні заходи – придбання одягу та взуття для дітей-сиріт, заміна меблів у школах-інтернатах, ремонт і обладнання дитячих та геріатричних будинків-інтернатів, притулків, зубопротезування пільгової категорії, закупівля сучасного медобладнання, проведення капітальних ремонтів та інші кроки.
– І турбота про здоров'я соціально незахищених, як показала сесія, не на останньому місці...
– Понад півмільярда гривень виділяється на фінансування охорони здоров'я. Це на 115 мільйонів гривень більше факту минулого року. Особливо відзначу, що регіональна влада збільшила видатки на лікування ветеранів Великої Вітчизняної війни у двох обласних шпиталях, палатах та відділеннях обласних лікарень. Сума складе понад п'ять з половиною мільйонів гривень з розрахунку 40 гривень на 1 хворого. На медикаменти видатки збільшуються на 21,9 млн грн. Виділено додаткові кошти на повноцінне харчування дітей у лікарнях у сумі 2,7 млн грн. Харчування ветеранів війни в обласних закладах охорони здоров'я передбачено з розрахунку 35 гривень на день, що на 1,7 мільйона гривень більше 2009 року.
В обласному бюджеті окремо, як пріоритетний захід, передбачено виділення 38,1 мільйона гривень для закупівлі сучасного медичного обладнання. Крім того, кілька лікарень і поліклінік потребують капітального ремонту. З цією метою буде виділено близько вісімнадцяти мільйонів гривень.
На утримання закладів для інвалідів і людей похилого віку закладено 84,4 мільйона гривень. На жаль, у межах інтерв'ю неможливо розповісти про всі видатки на соціальні потреби, але хочу запевнити читачів: жодна з категорій громадян, які потребують опіки і турботи, не випала з поля зору регіональної влади.
– Перейдемо до агропромислового комплексу. Чесно кажучи, наші трудівники села давно вже зневірилися у підтримці з боку влади...
– На підтримку розвитку підприємств АПК виділено сорок мільйонів гривень. Торік було менше шести. Ці цифри – підтвердження дією намірів обласної влади. Із зазначеної суми 2 мільйони гривень підуть на розвиток тваринництва. Точніше – на часткову компенсацію вартості придбання племінних ресурсів вітчизняного виробництва. Кошти, що залишилися, призначені для реалізації програми «Зерно Одещини», переважно, на придбання сільгосптехніки.
Істотне збільшення фінансових вливань в агропромисловий комплекс – це серйозний крок, насамперед, у зміцненні довіри аграрників до влади.
– Марино Анатоліївно, раніше громадські діячі регіону заявляли, мовляв, держава нас кривдить, мало виділяє коштів. І пов'язували це з політикою. Чи змінилася ситуація у цьому році?
– Ви ж знаєте просту істину – грошей завжди не вистачає. Наша область одержувала і одержує субвенції з Держбюджету. Інша справа, що на тлі коштів, які Одещина мобілізує до скарбниці, вони невеликі. Так чи інакше, Кабінет Міністрів знайшов можливим на двадцять відсотків збільшити обсяг субвенцій. По цій лінії Одеська область одержить 1,568 мільярда гривень. Більша частина цих грошей – понад 80 відсотків – буде витрачена на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам і тимчасової держдопомоги дітям. Крім цього, зі Стабфонду держбюджету і з субвенції на соціально-економічний розвиток для області сьогодні визначено 332,5 млн грн. Гроші підуть на школи, садки, будинки культури, дороги комунальної власності, каналізаційні споруди. З цих же джерел надійдуть кошти на міську інфекційну лікарню, Акерманську фортецю, Палац спорту. Розглядається питання про виділення 45 мільйонів гривень на підтримку ЖКГ, 92 мільйонів – на централізовані заходи у сфері освіти та охорони здоров'я. Усього за рахунок цих джерел область планує одержати додатково близько півмільярда гривень.
– Багато територіальних громад сподіваються на бюджет розвитку. Який він у цьому році?
– Обсяг бюджету розвитку обласного бюджету становить 50,45 мільйона гривень. Ухвалено рішення спрямувати його, насамперед, на завершення спорудження об'єктів з високою мірою готовності соціальної сфери – школи, дитсадки, лікарні, театри, а також на аварійні об'єкти.
– Дякую за інтерв'ю!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |