![]() |
|
![]() |
![]() |
У Красноокнянському районі сильні дощі, які хлюпнули на землю 14 травня, натворили лиха: на площі 80 гектарів змило посіви цукрових буряків, у самому райцентрі залило близько десятка вулиць і під'їзних шляхів, затопило підвал п'ятиповерхівки. Шалена вода прорвала дамбу на річці Ягорлик...
Для негайного реагування на ситуацію там була створена спеціальна комісія. Оперативно на дамбі почали проводити укріплювальні роботи із застосуванням залізобетонних блоків, піску та глини. Силами місцевих шляховиків, яким у поміч прибули майстри з ДП «Одеський облавто- дор», впорядковувалися дороги, відводилася дощова вода...
Хід ліквідації наслідків розгулу стихії став чи не основним питанням з тих, що розглядалися на апаратній нараді в облдержадміністрації. З інформацією виступив начальник головного управління МНС в Одеській області Олег Львов. Нині, запевнив він, ситуація перебуває під повним контролем відповідних служб.
Еменесників ще раз згадували на апаратній. Голова ОДА Едуард Матвійчук висловив невдоволення некомпетентністю деяких посадовців цієї служби. За приклад навели випадок, який стався в Овідіопольському районі. Там хвилі винесли на берег тіло мертвого дельфіна. Побачивши ту біду, люди підняли тривогу. Начальник же районного управління МНС не відреагував на сигнали, мовляв, то не його компетенція. Небайдужі додзвонилися до Одеси. Тіло морського поселенця прибрав з берега рятувальний загін з Іллічівська, а на апаратній нараді, в свою чергу, «прибрали» з посади й нерозторопного рятувальника, державного службовця з Овідіополя.
Протитуберкульозні заклади Одеської області нині перебувають на межі кадрової катастрофи. Про це йшлося в стислому виступі перед учасниками апаратної наради начальника управління охорони здоров'я та медицини катастроф ОДА Василя Лапая. Василь Степанович зупинився на тому, що молоді фтизіатри не хочуть працювати за фахом, у той час як, бува, з нікого сформувати кільказмінні вахти в таких специфічних медичних закладах. Проблема поширення туберкульозу не знімається з порядку денного життя громади, тож чиновник закликав не гаючи часу звернути увагу на кадрову проблему. Він також акцентував на тому, що більшість районних протитуберкульозних диспансерів перебувають у критичному стані, гостро потребують капітальних ремонтів. Ті ж, підкреслив, Білгород-Дністровський та Ананьївський диспансери.
Проблему ми почули. Слідом за нею хотілося почути від начальника управління й розгорнуту відповідь: а що конкретно організаторами обласної служби охорони здоров'я зроблено й робиться для того, аби молоді фахівці, яких, найперше, загітували вивчитися на фтизіатрів, потім і працювали за фахом? Забезпечили житлом чи, може, принадили підтримкою в подальшому науково-фахово- му рості? Як і чим «спокушали» молоду медичну парость прийти трудитися на таку відповідальну й непросту ділянку роботи? Хочеться й про таке почути.
Яка напасть останнім часом «косить» чиновників? З цим також спробували розібратися під час засідання. Справа в тому, що люди при посадах різних рівнів масово почали ходити «на лікарняні». Невже думають, що хворого, як і лежачого, в неспокійні часи кадрових чисток-змін ніхто не зачепить?
Едуард Матвійчук виступив зі зверненням до лікарів Одеської області, в якому прозвучало прохання ретельно перевіряти: кому медична допомога справді потрібна, а хто просто хитрує, задумавши на лікарняному ліжку перечекати тривожні для нього дні. З боку облдержадміністрації також буде здійснена відповідна перевірка.
Вкотре говорили й про трудову дисципліну. Знову перевіряли присутність на робочих місцях (а швидше — відсутність) службовців, зокрема співробітників територіальних підрозділів державних структур. За словами голови ОДА, для того, щоб такі ситуації більше не повторювалися, вже створена комісія, яка відсте- жуватиме, як держслужбовці дотримуються виконавчої дисципліни.
Чесно кажучи, громада вже втомилася чути, як тільки гримають і попереджають. Коли вже, цікаво, назвуть і конкретні прізвища покараних порушників?
На засіданні мав слово і начальник КРУ в Одеській області Олександр Карабанов. Розповівши про роботу колективу управління, яке контролює ефективне й законне використання бюджетних грошей, посадовець поскаржився, що інколи ревізорів під різними приводами намагаються не допустити до здійснення перевірок. Це справді нонсенс. Вільний законний доступ, гарантували в ОДА, їм буде надаватися, а призупинені через це ревізії — доведуть до кінця.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |