ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2010: ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
20.05.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 55(21096) / Тираж: 8525

Усі абітурієнти, які подали заяви на проходження незалежного тестування, наполегливо готуються до нього. А ще школярі-випускники та їхні батьки панікують, адже в ЗМІ постійно наголошується на певних змінах, що торкнулися правил прийому до ВНЗ. Аби розвіяти сумніви та поінформувати про особливості проведення цьогорічної вступної кампанії, спеціальну прес-конференцію провели заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Лазарева, директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов, голова ради директорів ВНЗ 1-го та 2-го рівнів акредитації Анатолій Коваленко та голова ради ректорів ВНЗ 3-го і 4-го рівнів акредитації Сергій Степаненко.

Анатолій Анісімов підкреслив, що процедура проведення незалежного тестування практично не змінилася. Але на деяких моментах таки зупинився. Насамперед, абітурієнтам слід звернути увагу на місце розташуван

ня пункту проведення тестування та продумати проїзд до нього. Адреса вказана в запрошенні, яке кожен випускник мав отримати до 15 травня. Якщо поштою такий документ не надійшов, то слід знайти його на персональній сторінці на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і роздрукувати. Якщо й в інтернеті його нема — треба одразу звернутися в регіональний центр оцінювання якості освіти. Крім запрошення з собою на пункті тестування треба мати паспорт або свідоцтво про народження. Якщо видача паспорта затримується — слід взяти офіційний документ з паспортного столу про причини. Без вказаних документів на пункт тестування абітурієнт допущений не буде.

Як і торік, не можна запізнюватися! З кожного предмета тестування починається рівно об одинадцятій ранку, тож на пункті слід бути як мінімум за десять хвилин до цього. Якщо запізнення сталося з поважних причин — необхідно надати офіційний документ, який би це підтверд

жував (з лікарні, міліції тощо). Пізніше для таких абітурієнтів організують додаткову сесію тестування.

Анатолій Анісімов також підкреслив, що майбутні студенти мають право подавати апеляції, яких існує два різновиди. Перший — на проведення незалежного тестування, які подаються безпосередньо на пункті оцінювання. Такі апеляції можуть стосуватися випадків, що, на думку абітурієнта, порушили процедуру тестування (наприклад чиїсь гучні розмови, списування тощо). Якщо такий факт під час перевірки підтвердиться, абітурієнт матиме змогу взяти участь у додатковому тестуванні. Другий вид апеляцій подається тоді, коли абітурієнт отримає результати тестування. Він може звірити їх зі своєю роботою і правильними відповідями. Користуючись таблицею перерахунку балів, яка теж є на сайті українського центру, можна перевірити свою оцінку. Якщо результати тестування виявляться невірними, людина має право подати апеляцію.

Форма подання такої заяви є на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

При вступі до училищ і коледжів правила незалежного тестування для 11 -класників такі ж, як і до ВНЗ. Тільки тут для вступу необхідно два предмети — українська мова і література та інший за вибором навчального закладу. Про це поінформував Анатолій Коваленко. Ті, хто має шкільний атестат з відзнакою, потрапляють у категорію «першочергових зарахувань»

Зміни в правилах прийому до ВНЗ озвучили Тетяна Лазарева та Сергій Степаненко. Основних з них шість.

Цього року абітурієнт має право подати документи лише у п'ять навчальних закладів за трьома напрямками підготовки в кожному. (До речі, торік один вступник подав документи аж у 69 ВНЗ!)

Особи, які закінчили школу у 2008 — 2009 році і мають сертифікати зов-,; нішнього незалежного тестування, можуть подати їх для вступу у ВНЗ. Наприклад, якщо цього року абі-1 турієнт отримає нижчі бали, ніж торік, то він може надати до вступу торішнійр< сертифікат.

При вступі на заочну форму на-* вчання абітурієнти, які закінчили середній навчальний заклад до 2007 року, мають право самостійно обрати спосіб вступу до ВНЗ — тести абс вступні іспити.

Абітурієнти, які мають високий ба; сертифіката з профільного предмету, з непрофільних предметів можуть

брати участь в конкурсі з балами нижче, ніж 124. Адже торік дехто не міг вступити, скажімо, на економічну спеціальність, набравши максимальну кількість балів з математики, через те, що з української мови цей бал не дотягнув до 124.

Цього року враховується середній бал атестата, методика розрахунку якого є в кожному навчальному закладі. Цей бал вираховує адміністрація школи і виставляє окремою графою в атестат. Випускникам попередніх років розрахунки проводять прийомні комісії.

Ті, хто не вивчав українську мову в школі, можуть складати екзамен з того предмета, який викладався в навчальному закладі.

Тетяна Лазарева також додала, що цього року проводиться набір українських випускників у ВНЗ Росії, Молдови, Болгарії і Румунії. Правила прийому до них не такі, як до наших закладів освіти. Про них можна дізнатися, звернувшись в управління освіти. Постійно працює «гаряча лінія» — 776-20-56.

Наостанок нагадаємо графік проведення незалежного тестування: 2, 3,4 червня — українська мова і література, 7 — іноземні мови, 9 — біологія, 11 — географія, 14, 15 —математика, 17, 18 — історія України, 21 — хімія, 23 — фізика.

Автор: Інна ЯКИМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012
Перейти на повну версію сайту