ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
22.05.2010 / Газета: Одесские известия / № 53(4035) / Тираж: 23655

Одеса

МАЮТЬ НАМІР ЗМІЦНЮВАТИ СПІВПРАЦЮ

Одеса та польське місто Сопот мають намір зміцнювати співпрацю у культурній сфері. Про це йшлося під час зустрічі заступника міського голови Тетяни Фідірко із делегацією мерії Сопота.

Польську делегацію очолив мер Сопота Яцек Карновський.

– Я рада вітати вас у нашому місті, – відзначила Т. Фідірко. – Одеса – місто, яке має дуже тісні контакти із Польщею. У нас є місто-побратим Лодзь і місто-партнер Гданьськ. І часто відбувається обмін делегаціями. Щороку у межах Дня міста ми провадимо фестиваль польського кіно. А з 25 по 28 травня в Одесі пройдуть Дні Польщі, у межах яких відбудеться відкриття вулиці Лєха Качиньського, а також буде відкрито меморіальну дошку.

Під час зустрічі сторони обговорили питання зміцнення співпраці у культурній сфері між Одесою та Сопотом.

Спілкуючись із журналістами, Яцек Карновський висловив вдячність міській владі за те, що одеська вулиця буде носити ім’я загиблого Президента Польщі Лєха Качиньського.

– Президент Качиньський жив у Сопоті і, звичайно, ініціатива Одеси для жителів нашого міста має велике значення, – відзначив Яцек Карновський.

ВЕСНЯНІ ПОДИХИ ЄВРОПИ

Сьогодні в Одесі завершується святкування Дня Європи.

У його межах, зокрема, проведено засідання круглого столу за темою «Європейські стандарти екологічної безпеки і привабливості прибережної зони Одеси». У школах міста пройшли відкриті уроки із залученням співробітників Місії Європейського союзу з питань прикордонної допомоги Україні та Молдові. Відбулися також турніри з міні-футболу і стритболу, презентації шкільних євроклубів і євростудій, виставки «Європейські міста – побратими Одеси», конкурс серед підприємців на кращий бізнес-план, вікторина для жителів міста на знання європейської історії, фестиваль національно-культурних товариств та ярмарок національних кухонь на Приморському бульварі.

ГОЛОВНИЙ ПАРТНЕР ОДЕЩИНИ

Російська Федерація залишається провідним економічним партнером області серед країн СНД. Так, за перший квартал поточного року спостерігалося збільшення експорту товарів у порівнянні з тим же періодом минулого року на 81,3 відсотка при зменшенні імпорту – на 23,2 відсотка.

Таким чином, загальні обсяги експорту – імпорту склали відповідно 61,0 та 142,6 млн доларів США.

Експорт товарів був сформований переважно за рахунок поставок жирів та олій тваринного або рослинного походження, алкогольних і безалкогольних напоїв, механічних, електричних машин, готових продуктів з м’яса, риби, паперу та картону, недорогоцінних металів та виробів з них.

Основними ж статтями імпорту товарів до регіону залишаються постачання нафти та продуктів її переробки, аміаку, фармацевтичної продукції, чорних металів та виробів з них, текстильного та трикотажного одягу, скла та виробів з нього, органічних хімічних сполук.

ОБСЯГ ВАНТАЖОПЕРЕВЕЗЕНЬ ЗРОСТАЄ

За чотири місяці поточного року транспортники регіону перевезли 9 мільйонів 549,1 тисячі тонн вантажів, або на 15,3 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема збільшення обсягів перевезень на водному транспорті склало 35,9, на залізниці – на 18,7 відсотка. Проте у автомобілістів поки що простежується спад, хоча позначилася тенденція до його зменшення.

Безпосередньо у портах регіону оброблено майже 30 мільйонів тонн вантажів, що на 8,7 відсотка менше, ніж за цей же час минулого року. Зокрема, обсяг перевалювання вантажів внутрішнього користування скоротився на 45,8, транзитних – на 24,8, експортних – на 9,3 відсотка. У той же час обробка імпорту збільшилася в 2,4 раза.

УНІВЕРСИТЕТ ПРАЦЮЄ І ЗАРОБЛЯЄ

Як повідомив на прес-конференції, присвяченій 145-річчю вищого навчального закладу, ректор Одеського національного університету імені Мечникова Валентин Сминтина, за останні сім років обсяг коштів, які заробляє ОНУ, збільшився удвічі.

За його словами, у даний час вуз заробляє близько 70 мільйонів гривень на рік. Ця сума становить 40 відсотків його річного бюджету. Як підкреслив академік, левова частка цих коштів надходить від оплати навчання за контрактом. Ще близько 8 мільйонів гривень університет одержує від участі у різноманітних міжнародних та національних програмах.

Ізмаїльський район

УРОК, ЯКИЙ ЗАКІНЧИВСЯ ТРАГІЧНО...

Трагедією завершився урок фізкультури в ЗОШ села Стара Некрасівка. Під час гри у міні-футбол раптом стало погано п'ятнадцятирічному Максимові. Перша медична допомога і спроби вчителя, дітей, місцевого фельдшера привести хлопчика до тями нічого не дали. Не гаючись, хлопчика відвезли до кардіологічного відділення Ізмаїльської центральної районної лікарні. Але і це його не врятувало – хлопчик так і не опритомнів. Він помер приблизно через годину після того, як йому стало погано. За словами лікарів, смерть настала у зв'язку з мозковою комою, крововиливом у мозок.

За словами завідувачки відділу освіти Ізмаїльської районної держадміністрації Тетяни Якименко, Максим, судячи із зовнішнього вигляду, слабким не був. Більше того, у системі шкільного самоврядування був... «міністром спорту». Брав участь у районних змаганнях з кросу, на останньому – виборов п'яте місце. Перед трагедією був у гарному настрої, жартував. Надмірного навантаження, за інформацією Тетяни Якименко, на цьому уроці фізкультури не було. Заняття вів досвідчений педагог. У його трудовій книжці тільки один запис – Старонекрасівська ЗОШ. Діти його люблять...

Порівняно недавно Максим проходив призовну медкомісію. Медики відхилень на той час не виявили: не було відхилень і на кардіограмі.

Директор школи сказала, що, як і педагоги школи, і діти, та й жителі села, вражена тим, що сталося, підкресливши, що їй важко зараз коментувати цю НП...

У даний час провадиться відповідна експертиза, щоб точно визначити причини загибелі хлопчика.

Ізмаїл

ЮВІЛЕЙ ТЕПЛОХОДА

Сорок років тому було піднято державний прапор на річковому лайнері «Днепр». Він був споруджений в Австрії на Корнойбурзькій судноверфі для Радянського Дунайського пароплавства, нині – ВАТ «УДП».

За чотири десятиліття на лінії від Альп до Чорного моря «Днепр» перевіз понад 100 тисяч іноземних туристів. І сьогодні, незважаючи на солідний для нього вік залишаючись у строю, лайнер, як і інші пасажирські судна Українського Дунайського пароплавства далі приносять великий прибуток підприємству. Це для «УДП», що перебуває в нелегкому економічному становищі, як рятувальний круг. Не втрачає своєї привабливості лінія «Від Пассау до дельти Дунаю». Перевірені роками туристичні партнери «Зеетурс», «Фенікс Райзен», «Никотурс», як правило, залишаються задоволені високим рівнем сервісу, підготовкою персоналу, професіоналізмом судноводіїв. У книзі відгуків чимало хороших оцінок і подяк від пасажирів. Є, наприклад, вдячні записи Валентини Терешкової, Олександра Абдулова, багатьох інших відомих особистостей.

У дні ювілею екіпажу судна передають свої вітання ветерани.

– Пропрацювавши сорок років, а це для пасажирського судна чимало, «Днепр» зумів утриматися на гідному, конкурентному рівні, – говорить капітан судна Борис Крутой. – Екіпаж, продовжуючи усталені традиції, сумлінно несе трудову вахту.

Березівський район

БУДЕ СВІЙ ПРАПОР ТА ГІМН

Район, попри свою оригінальність, належить до дев’яти в області, котрі не мають власної символіки.

Але цей недогляд до кінця року буде виправлено. Є відповідне рішення районної ради та розпорядження РДА про затвердження геральдичної комісії.

Комісія, до складу якої входять депутати, працівники освіти й культури, шановані представники громадськості та Церкви, прийняла на розгляд в ескізах 5 варіантів герба та 46 – прапора. Велику консультативну допомогу учасникам конкурсу у відповідальній і досить специфічній справі надали голова комісії Андрій Шимко, який пройшов відповідні курси, та голова Південного відділення Українського геральдичного товариства Петро Бондаренко.

Залишається визначитися з кращими варіантами символіки району і подати їх на реєстрацію.

Білгород-Дністровський район

Є ЩО ПОКАЗАТИ ТУРИСТАМ

Відкриття туристичного сезону в Білгороді-Дністровському ознаменувала фотохудожня виставка «Акерман TRAVEL», організована творчим об'єднанням «Палітра Бессарабії».

Ексклюзивні твори художників, фотографів, прикладників, різьбярів по дереву репрезентував керівник об'єднання Олексій Лебедєв. Роботи багатьох авторів давно стали своєрідним брендом міста з дуже давньою історією. Особливий інтерес викликали експонати керамістів, особливо В. Перчуна, який виборов у цьому році премію Р. Палецького.

Репрезентовано також календар фестивалів на поточний рік: «Дністровська хвиля», раллі «Акерман», «Сергіївські зорі», « V-РОК», «Акерманський полонез», «Фортеця», ярмарок «Дарунки Бессарабського краю», лицарський турнір «Сталева ліга» тощо. Багато з цих самобутніх заходів традиційно збирають гостей не тільки з Одеської області, але й всієї країни, а також зарубіжжя.

На останній сесії міськради ухвалено туристичний логотип міста та офіційна символіка.

Татарбунарський район

ДО ЗІРКОВОГО ОЛІМПУ

Відділ освіти районної державної адміністрації провів традиційне свято для переможців та призерів районних, обласних і всеукраїнських олімпіад, інтелектуальних і творчих конкурсів, спортивних змагань «Зірковий Олімп».

Учасниками свята, яке відбувалося у районному Будинку культури, стали близько 500 учнів та вчителів району. А заслужені нагороди в одинадцяти номінацях отримали нинішнього року 280 школярів та 82 педагоги.

Котовськ

«ДЖЕРЕЛО НАДІЇ»

Третій обласний фестиваль під такою назвою пройшов у місті.

Майже із усіх районів з'їхалися сюди діти з обмеженими фізичними можливостями, щоб показати всім, які вони талановиті. Серед більш ніж ста п’ятдесяти учасників – танцюристи і співаки, музиканти і декламатори, майстри декоративно-прикладного мистецтва.

Настрій святу додали і гості. Циркова студія «Каскад» з Южного, дитячий духовий оркестр з Кодими, хореографічний колектив «Балтська зірочка», юні виконавці з Одеси та Овідіополя.

Всі учасники одержали подарунки від облдержадміністрації, Котовської міської ради, котовских меценатів.

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Т. МАКСИМ’ЮК, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. МАСЛОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, О. НЕБОГАТОВ, Т. ГУРІЧЕВА, А. СТЕПАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту