ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
27.05.2010 / Газета: Одесские известия / № 54(4036) / Тираж: 23655

Одеса

«Бюджет» поповнює бюджет

Поповнення бюджету держави шляхом виявлення і припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання, ліквідації міжрегіональних схем ухилення від оподаткування – такі основні завдання операції «Бюджет», що триває на Одещині.

Як повідомила начальник управління масово-роз’яcнювальної роботи та звертань громадян Державної податкової адміністрації в Одеській області О. Биковська, під час перевірок вже виявлено близько 200 підприємств, керівники яких у той чи інший спосіб намагалися ухилитися від сплати податків. Порушено дві кримінальні справи за ознаками тяжких злочинів, державі завдано збитків у розмірі трьох мільйонів гривень. Крім того, загалом донараховано податків на суму мільйон сто тисяч гривень, уникнуто державних збитків майже на п’ять мільйонів гривень.

На безробітних чекають вакансії

Сьогодні, 27 травня, о 14-й годині, на Думській площі розпочнеться молодіжний ярмарок вакансій.

Управління молодіжної та сімейної політики Одеської міськради і Департамент праці та соціальної політики, котрі є ініціаторами проведення заходу, спрямованого на зменшення безробіття, залучають до його проведення, роботодавців з привабливими для молодих людей вакансіями, а також фахівців Одеського міського центру зайнятості.

Протягом трьох годин усі охочі матимуть змогу ознайомитися з виробничим потенціалом багатьох одеських підприємств, установ та організацій і отримати роботу на них.

Ізмаїл

Із дефіцитом...

Депутати міськради ухвалили бюджет та програму економічного і соціального розвитку міста на нинішній рік. Було також затверджено комплексну програму соціальної допомоги малозабезпеченим. Дано «добро» на участь соціальних інвестиційних проектів у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм місцевого самоврядування.

Загальний обсяг доходів бюджету заплановано у сумі понад 197 мільйонів грн, витрат – понад 200 мільйонів. Судячи із цих цифр, доведеться городянам сутужно. Але усі розуміють – виходу немає. Усе буде залежати від ефективності роботи громади та її представників у владних коридорах...

До речі, незважаючи на наявні розбіжності в громаді, сесія пройшла напрочуд оперативно. Депутатам вистачило двох годин, щоб вирішити усі п'ять питань порядку денного.

Мер прийде на сім місяців

Відповідно до рішення, зрештою ухваленого Верховною Радою України, Ізмаїл першого серпня заматиме законного мера, обраного більшістю. На цей день призначені вибори міського голови.

Лише ось там, «нагорі», так ніхто і не відповів, чому питання про перевибори затяглося. У підсумку місто фактично живе без законно обраного мера близько двох років. Далеко не усі депутати підтримують починання в.о. міського голови. Але ж його команда встигла зробити чимало. Місто успішно перезимувало, провадяться роботи із благоустрою, вирішуються питання соціального призначення. Однак, на жаль, в Ізмаїлі не змогли уникнути розколу та з'ясування відносин як на рівні внутрішньофракційному, так і на «загальнопарламентському».

До речі, на одній із нещодавніх сесій депутати не набрали більшості голосів для чергового клопотання до ВР з приводу виборів. Але, як виявилося, цього клопотання не знадобилося...

За попередніми даними, боротьба за мерське крісло очікується все ж таки жорсткою. У місті на слуху кілька прізвищ найімовірніших претендентів. Вони фактично розгорнули передвиборну кампанію задовго до офіційного рішення. Кандидати увесь натиск збираються робити на те, щоб проявити себе за 7 місяців. Це – час, який залишається до наступних чергових виборів до рад усіх рівнів.

Ананьївський район

Розробляються інвестиційні проекти

Новопризначений голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін спрямовує діяльність структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів органів виконавчої влади в районі на необхідність залучення інвестицій, що стимулюватиме соціально-економічний розвиток району.

Він дав доручення відділу економічного розвитку райдержадміністрації підготувати аналітичну довідку щодо кількості залучених коштів у 2009 році та їх використання, а також детально вивчити ситуацію щодо використання земель, на яких розташовані будівлі народногосподарського комплексу, та інші споруди. Відділ праці та соціально-трудових відносин займається перевіркою підприємств щодо легалізації робочих місць.

Арцизький район

Не ідеальний, а реальний

Суттєвим доповненням до районного бюджету, ухваленого на недавній сесії райради, стануть майже 2 мільйони гривень, виділених з обласного бюджету.

Значна частка з цієї суми (мільйон триста тисяч гривень) призначається для капітального ремонту комунальних доріг. Решта коштів має бути витрачена на підготовку проектно-кошторисної документації для прокладання газопроводу до Нової Іванівки; буріння та облаштування артезіанської свердловини у Теплиці; капітального ремонту підлоги у спортивній залі Арцизької школи-гімназії № 1.

Загалом же районний бюджет ухвалено в обсязі понад 107 мільйонів гривень. Його витратна частина спрямована передусім на фінансування системи освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Деякі статті, враховуючи складність формування бюджету, профінансовано не в повному обсязі. Це змушує ретельніше працювати над його наповненням усіх, від кого це залежить, зокрема, Арцизьку міжрайонну податкову інспекцію, підкреслили у своїх виступах на сесії райради її голова І. Бузіян та голова райдержадміністрації О. Малєв.

Красноокнянський район

Стали заробляти більше

Остання заборгованість щодо виплати заробітної плати перед працівниками сільськогосподарських підприємств району була зафіксована у травні 2008 року.

Цей факт озвучив на нещодавній апаратній нараді заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петро Усипенко. Зокрема, він зазначив, що на підприємствах агропромислового комплексу зайнято близько тисячі чоловік. Їхня середня заробітна плата складає 887 грн, що на 143 грн вище зазначеної в колективному договорі. Майже у всіх господарствах, крім СВК «Правда», вона зросла. Найвища заробітна плата – у СВК «Ставрівський» (1136 грн), ТОВ «Маяк» (1022 грн), СВК «Хлібороб» (951 грн).

Любашівка

«Відлуння національної трагедії»

Так називається книжка про Голодомор в Україні 1932-1933 років. Її репрезентував в НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-гімназія» Любашівки її упорядник, крайовий військовий отаман Чорноморського козацького з’єднання, генерал-осавул Українського козацтва Володимир Пукліч.

До книжки увійшли твори переможців першого обласного конкурсу науково-пошукових робіт, присвячених тим трагічним сторінкам національної історії. Їхні автори, школярі з усієї Одещини, зібрали спогади очевидців Голодомору.

Книжка ілюстрована кращими роботами учасників конкурсу дитячих малюнків, проведеного Чорноморським козацьким з’єднанням спільно з управлінням освіти і наукової діяльності облдержадміністрації та президентом Благодійного фонду імені П.І. Калнишевського Валерієм Балухом.

– Українська молодь повинна розуміти значущість трагедії для того, щоб історія не повторилася, – зазначив ініціатор заходу, крайовий отаман Українського козацтва Володимир Пукліч під час виступу перед любашівськими школярами.

Балтський район

Допомагає хворим малятам

У залі райдержадміністрації відбулися збори волонтерів, присвячені проведенню в районі благодійної акції «Почуйте всі», спрямованої на надання допомоги хворим немовлятам.

Службою у справах дітей було підготовлено усі необхідні атрибути: урни для збору коштів, анкети. Волонтери одержали інструкцію про самий порядок роботи. Кращим з тих, хто протягом уже декількох років бере участь у цій шляхетній справі, було оголошено подяку.

Підбиття підсумків відбудеться через кілька днів.

Білгород-Дністровський район

Суперечка триває

Як повідомляли «ОВ», райдержадміністрація намагається через суд вилучити частину рекреаційних земель, які перебувають у віданні курортних селищ Затоки та Сергіївки.

У вівторок чергова прес-конференція на цю тему відбулася за участю Білгород-Дністровського міського голови, Затоківського та Сергіївського селищних голів. Посадовці відзначили, що суд, на їхню думку, не взяв до уваги багатьох вагомих аргументів для ухвалення справедливого рішення. Тому щодо судової постанови та окремих ухвал подані відповідні апеляційні заяви.

Відзначено, що ухвалена постанова Одеського окружного адміністративного суду від 13 травня 2010 року, по суті суперечить законодавству України. Оскільки будь-яке територіальне реформування, що має ознаки у цьому випадку, є винятковою компетенцією Верховної Ради України. І в результаті появи судових рішень були грубо порушені інтереси відповідних селищних громад, а також права окремих громадян, які постійно живуть на рекреаційних територіях.

На відчужуваній на користь району 614,3 га природної коси Кароліно-Бугаз, що числяться у віданні Затоківської селищної ради, живуть майже дві тисячі власників. Після вилучення з відання Сергіївської селищної ради земель площею 538,9 га, у користуванні селища з чотирьохтисячним населенням залишається 90 гектарів землі.

Затоківський селищний голова Надія Ярцева підкреслила, що у 1966 році Роксоланівська сільська рада намагалася прецедент повернути курортні землі до складу Біляївського району. Оскільки зазначені землі ніколи раніше не належали Білгород-Дністровському району. Проте Вищий арбітражний суд відхилив ці вимоги.

Великомихайлівський район

«Ми любимо тебе, рідна земле!»

Під таким гаслом на базі Великомихайлівського будинку дитячої та юнацької творчості пройшов вісімнадцятий районний екологічний фестиваль-конкурс та конкурс малюнків «Мій улюблений заповідний куточок».

Вісім кращих команд з району перетворили фестиваль на справжнє свято гармонії людини і природи.

Незважаючи на нелегкі вимоги конкурсу (наявність надрукованого сценарію, високого рівня виконавської майстерності, оригінальності художнього оформлення, відповідності костюмів, використання засобів активізації аудиторії, обґрунтування актуальності порушеної теми, проблем та її соціальне значення для району, села з використанням елементів етно-екологічних досліджень, народної творчості), всі учасники конкурсу дуже добре впоралися із завданням. А переможцями стали учні Першотравневої ЗОШ І – ІІІ ступенів, друге місце – у Полєзненської ЗОШ, а третє посіли учні Великомихайлівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-гімназія».

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. МАСЛОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, А. СТЕПАНОВА, Т. ГУРИЧЕВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту