![]() |
|
![]() |
![]() |
Кажуть, буцімто на одного землянина припадає більше тисячі тарганів. А скільки ведмедів, тигрів, носорогів чи пташок колібрі? Навряд чи хтось підраховував та ділив. Звірина у клітках сьогодні — більше для збереження виду тварин, а не тільки для розваг.
Фахівці КРУ в Одеській області перевіряли, що робиться в Одеському зоопарку в частині грошових оборудок. Звіринець-бо утримується за кошти міського бюджету, хоча це й не зовсім правильно, адже подібні закордонні структури самі на себе заробляють. Результати аудиторської перевірки обнародував перший заступник начальника управління Василь Приймак.
Багато про що ми на тій прес-конференції дізналися такого, що не лізе ні в тин, ні в ворота, ні до тигра в клітку. Найперше, під якимось кодовим замком перебуває статус нашого звіринця, адже ніхто точно не скаже, в чиєму прямому підпорядкуванні перебуває Одеський зоопарк: міськвиконкому, Міністерства охорони навколишнього середовища чи Міністерства культури? Якщо це комунальна власність, то опікуватися зоопарком мусить місто, якщо ж це власність держави (а в статутних документах сказано, що заклад є зоологічним парком загальнодержавного значення), то й фінансуватися мав би з державного бюджету...
Нам не шкода на звірину. Хіба хтось байдуже проходив повз скриньки для пожертв, виставлені на вході? І завжди несеш то буханця для слона, то пару яблучок для верблюда. Хоча й забороняється це робити. Ну такі ми є — любимо свій зоопарк.
Аудитори та ревізори також його люблять, але службові обов'язки дозволяють їм дізнаватися більше, аніж відомо про те простим відвідувачам. Скажімо, те, що керівні посади в звіринці займають люди, які не мають ні належної вищої освіти, ні досвіду в сфері управління. То, може, тому, що не фахівці, й вартість тварин при продажу, обміні й оренді встановлювалася керівництвом зоопарку самостійно, без залучення фахівців-оцінників? Такі кроки призвели до зниження активів і втрати прибутків. Аудитори вивели цю суму в 2 мільйони гривень. Так, упродовж 2008 — 2009 років підприємці придбали в нашому зоопарку далекосхідного леопарда за 500 гривень, дикого кабанчика — також за 500, верблюда — за 298, єнота-полоскуна — за 38, шість вовків — по 100 гривень за кожну сіру голову. Як ще не продали слона, склавши на нього бухгалтерську ціну 4 тисячі гривень?! А ось коли йшлося про купівлю тварин, то за чорного лебедя, наприклад, виклали мало не 5 тисяч бюджетних гривень.
ведмеді?
Василь Приймак оприлюднив факти нерівноцінного обміну. Скажімо, вінницький підприємець обміняв в Одеському звіринці двох фламінго аж на... 17 тварин: двох ведмедів, двох вовків, двох поні, двох лам, сімох муфлонів та двох віслюків. У пояснювальній записці керівник закладу написав, мовляв, це дозволило зекономити на харчах для звірини, яких хронічно не вистачає.
Процедура ж закупівлі кормів, натомість розповів Василь Приймак, проводилася без тендера, в результаті чого підприємство переплатило більш ніж півмільйона гривень. Картоплю, наприклад, брали оптом по 4 гривні за кілограм, тоді як роз-
дрібна ціна на «Привозі» (він же через дорогу!) була 2 гривні 70 копійок.
Крім усього іншого, мало хто знає, що впродовж звітного періоду (за документами) в Одеському звіринці загинув 31 відсоток тварин, куплених за бюджетні гроші. Нікого не покарали й за те, що звірина втікала з вольєрів, А таких випадків чимало. Все, виявляється, можна списати актом.
Окремо, на переконання заступника начальника КРУ, слід говорити й про ветеринарну службу зоопарку, За досліджуваний аудиторами період вона не принесла закладу жодної копійки прибутку. Не стали виправданням і слова керівництва, буцімто ветпослуги надавалися виключно поселенцям зоопарку. Люди знають, що там працюють для всіх, і за гроші, адже один вихід з ветслужби — на Новощепний ряд.
Ревізори з обласного КРУ, які проводили цей аудит, передали зібрані матеріали в управління по боротьбі з організованою злочинністю та в СБУ. Детальну інформацію про кричущі факти зловживань і порушень у звіринці отримав й одеський міський голова.
Нехай розбираються, адже звіринець, схоже, давно перетворився на теплий притулок і годівницю для двоногих.
Втім, керівник Одеського зоопарку пообіцяв поділитися з журналістами власним баченням ситуації. Тож до цієї теми ми повернемося в найближчі дні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |