![]() |
|
![]() |
![]() |
Справжнім шоком для громади стало обнародування результатів аудиторського дослідження, проведеного в місцевому звіринці фахівцями КРУ в Одеській області. Про виявлені факти численних зловживань і порушень представникам ЗМІ повідомив заступник начальника управління Василь Приймак (ми таку інформацію подали в минулому номері газети).
Директор зоопарку Юрій Кучеренко також зібрав журналістів, щоб опротестувати висновки дослідження. Аудиторська перевірка, на його думку, була здійснена некоректно, а оприлюднені дані про порушення та зловживання не відповідають дійсності.
Керівник переконаний у тому, що аудитори з облКРУ діяли не фахово, помилково застосувавши до їхнього неприбуткового закладу норми та вимоги, які поширюються на прибуткові структури. Від цього буцімто все й пішло навскіс. Шкода, сказав директор, що аудиторські висновки не можна оскаржувати в суді, бо це не ревізія. Колектив же зоопарку визнає себе ославленим і не бажає з цим миритися.
Фінансові втрати, про які заявили аудитори (йдеться про 1 мільйон 200 тисяч гривень), спокійно лежать, запевнив керівник звіринця, на окремому рахунку. Територія нашого зоопарку, продовжував він, не така й велика, щоб на ній, окрім основного фонду, прилаштовувати ще й рясне звіряче потомство (а воно у нас плодиться й вилуплюється, чим пишаються зоологи, адже це є показником правильного утримання й доброго догляду). Крупних зоопарків в Україні всього сім, тож більшість видів тварин дублюється в кожному. До того ж тварини в них, можна сказати, є родичами, тому молодняк нікого з фахівців і не зацікавлює, відтак його доводиться збувати.
Юрій Кучеренко запевнив, що ніколи не продавалися тварини, які є основним фондом звіринця. Якщо, мовляв, і продавали, то тільки вибракуваних постояльців і надлишкових (тих же пернатих), утримання яких обходиться дорого. Неправдиво поданими, сказав, були й наведені Василем Приймаком суми, за які реалізували тварин. Двоє левенят пішли по 2 тисячі гривень кожне, 5 диких кабанчиків — по 400 гривень, ведмежа купили за 1500 гривень, 200 качок — по 20 гривень... І це, казав, не занижені, а реальні в середовищі утримувачів вітчизняних звіринців ціни. Єнота ж, запевнив директор, якого нібито так задешево реалізували, ніхто й не продавав. Це була оренда, але самочка не захопилася женихом, тож тварину повернули власникам.
Юрій Кучеренко висловив припущення, що Одеський зоопарк, як і більшість звіринців в Україні, став жертвою конфлікту бізнесу та природоохоронців. Колектив звіринця, сказав він, вже підготував спростування всіх звинувачень на свою адресу.
Директор зоопарку, скориставшись слушним моментом, розповів журналістам і про приємне: вже зібрано кошти, які дають можливість розробити проект бегемотника, презентація його ескізу запланована на червень. Повідомив і про те, що з початку цього року наш звіринець відвідало 87,5 тисячі осіб.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |