ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПРОМИСЛОВІСТЬ ОРОСИТЬ КАДРІВ
29.05.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 59-60(21100-21101) / Тираж: 8525

Що відбувається з економікою регіону? Як тенденції у господарстві краю? Що робиться з цінами і на валютному ринку? Про усе це говорив на черговій зустрічі з журналістами начальник головного управління економіки Одеської облдержадміністрації Олег Муратов.

За його словами, в управлінні, яке очолює, визначилися з завданнями «міні», тобто на короткочасну перспективу — до кінця року, і «максі» — до кінця 2014-го, Щодо пріоритетів найближчого часу, це, по-перше, інтенсивніше наповнення місцевих бюджетів і зниження рівня їх дотаційності, по-друге, збільшення обсягів залучених в область інвестицій. З-поміж інших основних завдань — створення нових робочих місць, збереження існуючих, зростання номінальної і реальної заробітних плат.

Розповів Олег Муратов і про нещодавно проведене засідання з економічних реформ, на якому розглядалися питання розвитку морегосподарського комплексу. «Важливим його результатом є те, що ми домовилися з Міністерством транспорту про спільну розробку комплексної програми розвитку морегосподарської галузі до 2020 року. Це означає, що упродовж двох тижнів створюємо робочу групу з підготовки проекту програми, який має бути затверджений і Міністерством транспорту, і на сесії Одеської облради», — зазначив посадовець. Таким чином, за на його думку, можна буде вирішити, зокрема питання розвитку портів.

На сьогоднішньому етапі, поінформував головний економіст області, управління планує більше уваги приділити^ промисловості, розробити план її розвитку. На Одещині нормально пережила кризу і є достатньо стабільною лише харчова галузь. Нафтохімічна, машинобудівна, легка та інші види промисловості потребують допомоги. Одна з нових проблем в цій сфері — дефіцит кадрів. «Підприємства готові за свої кошти і

на власних потужностях навчати молодь для подальшого працевлаштування», — розповів він. За словами Олега Михайловича ПТУ через невідповідність матеріально-технічної бази сучасним вимогам сьогодні не спроможні забезпечити кадрами належної підготовки. Більш того, на деяких потужних промислових підприємствах нині пустують добре оплачувані робочі місця лише тому, що нема спеціалістів. Дефіцит кадрів, за словами посадовця, відчувається на всіх підприємствах, особливо в машинобудуванні. «Підприємства готові не просто безкоштовно практикувати майбутніх спеціалістів, а й платити їм невелику заробітну плату», — підкреслив він.

Щодо цін, то, за словами Олега Муратова, найближчим часом буде знижено рівень торговельних надбавок на деякі соціальні продукти харчування, як-от крупи, борошно, молочні вироби, з 15 до 12 відсотків. Загалом ціни стабільні і не тільки завдяки сезону. В області за останній

місяць вони практично не підвищувалися, навіть на травневі свята. Економісти досягли цього завдяки розмовам з представниками крупних торговельних мереж. Сприятливим фактором у контексті стабільності цін є і те, що харчова промисловість на Одещині успішно працює, і здорова конкуренція.

Про валюту. На думку Олега Михайловича, найближчим часом посилення гривні не буде, головне сьогодні — забезпечити її стабілізацію. Ситуація з евро іде не кращим шляхом. Цього року ця валюта, за прогнозами, має падати. За таких обставин можуть виграти звичайні українці, оскільки не виключене зниження цін на деякі європейські товари, дешевшим стане і відпочинок в євро-зоні. З іншого боку, для українських підприємств, які працюють на експорт, нічого хорошого в цьому нема. У будь-якому разі, за прогнозами спеціалістів, уже в 2011 році європейська валюта повернеться на свої позиції

Автор: Людмила ОНОПРІЄНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту