ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
29.05.2010 / Газета: Одесские известия / № 55(4037) / Тираж: 23655

Одеса

Інвестиційний ринок області

За даними Головного управління статистики в Одеській області, станом на 1 квітня поточного року загальна сума різноманітних закордонних інвестицій в економіку області склала близько мільярда чотирьохсот мільйонів доларів США, з них понад мільярд – прямі інвестиції. Капітали вкладено у 927 підприємств. Загальна сума кредитів та позик, отриманих від прямих інвесторів-нерезидентів підприємствами області, дорівнює 328,4 млн доларів.

Найбільший інтерес у інвесторів викликають підприємства, основним видом діяльності яких є транспортні послуги; виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів; фінансова діяльність; виробництво продуктів нафти та хімічна промисловість; оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі; будівництво.

За цей же час портфельні інвестиції отримали 64 підприємства на суму 22,2 млн доларів США. Серед них ті, що займаються виробництвом харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів; транспортними послугами; фінансовою діяльністю; операціями з нерухомим майном, орендою, інженирінгом; оптовою торгівлею і посередництвом у ній.

На сьогодні внески одеських підприємств в економіку інших держав складають 36,5 млн доларів. Найбільші вкладення спрямовані в економіку Латвії, Іспанії, В’єтнаму. Пріоритетними для інвестування є підприємства транспорту та зв’язку.

Стихію здолаємо гривнею

22 мільйони гривень – такий матеріальний резерв для вирішення питань безпеки при техногенних катастрофах в Одеській області.

– Це – 57 відсотків від запланованої суми, – сказав на прес-конференції начальник управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Олександр Міхеєв.

До резерву закладено 10 статей витрат. Вони підкріплені узгодженнями на придбання необхідних матеріалів. І враховані у діапазоні від устаткування для різних видів боротьби зі стихією до засобів зв’язку, будівництва та харчування.

Фінансове поповнення можливе не лише за рахунок бюджетних грошей, але й власних коштів підприємств. Дозволено використовувати міжбюджетні трансферти та добровільні пожертвування.

Але оскільки характер цих надходжень не планомірний, такий спосіб формування резерву не стимулює накопичення серйозних коштів.

Зі звертаннями громадян працюють системно

Упродовж першого кварталу поточного року до Головного та підвідомчих управлінь Пенсійного фонду України в Одеській області звернулося близько семи з половиною тисяч громадян, що втричі менше, ніж за відповідний період минулого року.

Це обумовлено, насамперед, активізацією роз’яснювальної роботи, зокрема за рахунок особистого спілкування з пенсіонерами.

Так, на прийомах громадян, які провадили керівники Головного та підвідомчих управлінь на підприємствах, в установах, організаціях та за місцем проживання, було вислухано п’ять з половиною тисяч громадян. З усіх порушених ними питань фахівці дали докладні роз’яснення.

Крім того, у Головному та районних відділеннях Пенсійного фонду України в області діють щоденні «гарячі» телефонні лінії, з допомогою яких змогли отримати відповіді на запитання щодо призначення і виплати пенсій, чинного пенсійного законодавства 2,3 тисячі жителів Одещини. У Головному та підвідомчих управліннях діють тридцять інформаційних кіосків, де кожен охочий за допомогою власного свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та пенсійного посвідчення нового зразка має можливість переглянути в системі персоніфікованого обліку дані щодо накопичення внесків в обліковій картці застрахованої особи.

Приймають поповнення

У 28-й окремій гвардійській механізованій бригаді 6-го армійського корпусу ЗС України, що дислокується на Одещині, тривають планові заняття з прибулим молодим поповненням.

Починаючи з квітня, лави з’єднання поповнило близько ста новобранців, що призвані Одеським, Херсонським та Запорізьким обласними військовими комісаріатами.

Хлопці вже пройшли навчальний курс, під час якого ознайомилися з майже 70-річною історією частини та вивчили багато статей законів і Статуту, якими, власне, й регламентується їхня служба та взаємостосунки у військовому колективі.

Загалом, протягом квітня – травня лави 28-ї окремої гвардійської механізованої бригади поповнять близько 210 новобранців, а складання молодим поповненням Військової присяги заплановано на початок червня.

Школярі – про Польщу

В Одеській міськраді відбулася церемонія нагородження переможців художнього конкурсу серед старшокласників «Що ти знаєш про Польщу?»

Як відзначив під час церемонії начальник управління міжнародних відносин, європейської інтеграції та зв’язків із Одеською діаспорою міськради Олег Долженков, конкурс провадився вже вдруге. Він підкреслив, що із Польщею в Одеси склалися теплі партнерські та побратимські відносини, і «сьогодні вони дуже активно розвиваються».

У свою чергу, Генеральний консул Польщі в Одесі Вєслав Мазур висловив велику вдячність мерії за допомогу у проведенні заходу.

Вєслав Мазур та Олег Долженков нагородили дипломами, цінними призами від Генерального консульства Польщі та Одеської мерії переможців і призерів. Вєслав Мазур також повідомив, що усі переможці, призери, а також школярі, які посіли у конкурсі 4-5 місця, нагороджуються поїздкою до Варшави.

Відродження клубу

Сьогодні у Центрі актуального мистецтва (вул. Пушкінська, 32) відбудеться відкриття відродженого «Одеського Українського Клубу», присвячене 100-річчю його заснування.

Під час прес-конференції, присвяченої цій події, викладач історичного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Володимир Полторак повідомив, що клуб був відкритий в Одесі у квітні 1910 року.

– На гроші, зібрані тодішніми членами клубу, було орендовано третій поверх будинку, який розташовувався на розі вулиці Преображенської та Соборної площі. На жаль, сьогодні він не зберігся. Там було 8 кімнат, велика актова зала зі сценою, де проходили вистави драматургів того часу, організовувалися літературні вечори та багато іншого, – відзначив Володимир Полторак.

За його словами, ця організація вважалася міською адміністрацією «незручною, тому що вона виступала, на їхню думку, із антидержавними гаслами», і у 1913 році клуб було закрито.

Співкоординатор Ліберального українського клубу Андрій Юсов підкреслив, що «Одеський Український Клуб» повинен стати «новою якісною українською справою» і повідомив, що у Центрі актуального мистецтва також заплановано відкриття документальної виставки матеріалів із особистого фонду відомого колекціонера Тараса Максим’юка «Українська Одеса ХХ ст.».

Співали про війну і мир

«Караван» – так називався міжнародний фестиваль афганської пісні, який пройшов у Тирасполі.

Організатори приурочили дату проведення заходу до 65-річчя перемоги у ВВВ.

У фестивалі, крім ПМР та Молдови, взяли участь Україна (Одеса, Вінниця, Тернопіль), Росія (Челябінськ) і Білорусь (Мінськ).

Учасники разом із ветеранами, офіційними особами та представниками громадськості поклали квіти до пам’ятника загиблим солдатам на Кицканському плацдармі.

На гала-концерті Дипломом був відзначений виступ Олександра Брагіна (Одеса). Грамоти вручили ансамблям «Саланг» з Роздільної та «Грима Д» із Балти.

Миколаївський район

Відсвяткували ювілей

Протягом двох днів – Весняного Миколая (22 травня) та Трійці (23 травня) – в селищі Миколаївці, селах Стрюкове та Левадівка вирували урочистості з нагоди 65-ї річниці заснування району.

У них взяли участь не тільки місцеві жителі району, а й відомі земляки, представники письменників та журналістів з Києва та Одеси, артисти Віталій Краснюк, Лариса Дедюх. До ювілейної дати були приурочені і традиційні Олійниківські читання. Імениті артисти дали благодійний концерт учням Андрієво-Іванівської школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Татарбунарський район

Увічнили пам’ять

Меморіальну дошку пам’яті воїна-інтернаціоналіста Івана Іванова, загиблого в Афганістані, відкрито цими днями у селі Спаському.

Вона встановлена на приміщенні сільської загальноосвітньої школи, у якій навчався односільчанин-герой. На урочистий мітинг прийшли ветерани Великої вітчизняної війни, воїни-інтернаціоналісти, жителі села, сестра загиблого, сільські депутати, керівники району. Сьогодні, у рідному селі Івана, за мужність та героїзм нагородженого орденом Червоної Зірки, одна з вулиць носить його ім’я. Воно ж викарбуване на пам’ятнику воїнам-інтернаціоналістам у Татарбунарах.

Білгород-Дністровський

Свято шевченківської поезії стає традиційним

«Тарасова криниця» – під такою назвою у Білгороді-Дністровському пройшов молодіжний фестиваль художньої творчості, присвячений великому українському поетові Тарасові Григоровичу Шевченку.

Ідея його проведення як традиційного виникла у творчій сім’ї Нікіруй, керівників ансамблю української народної пісні «Веселка» Білгород-Дністровського педучилища під час виступу у Запорізькому педагогічному коледжі. Урочисте відкриття нинішнього фестивалю відбулося біля пам’ятника Великому Кобзареві, де звучали його вірші та пісні на його слова.

У дводенному святі «Тарасова криниця» взяли участь представники 19 навчальних закладів країни, понад 200 юних талантів із Запоріжжя, Дніпропетровська, Кременчука, Полтави, Балти та інших міст України.

Після творчого конкурсу у п’яти номінаціях відбулося нагородження лауреатів і гала-концерт. До числа переможців увійшли і юні білгороддністровці: ансамбль скрипалів музичної школи «Віола», студенти аграрного, рибопромислового та кооперативного технікумів, медичного училища, дитячої художньої школи, а також наймолодша учасниця – Олена Вражитор.

Балта

Засідання за участю дипломата

Темою чергового засідання молодіжного Євроклубу у Балті стала Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років.

У засіданні взяли участь віце-консул Генерального консульства Республіки Грузії в Одесі Тимур Леквеішвілі, дружина Генерального консула Тея Ерадзе, заступник голови райдержадміністрації Олександр Нечипорук, ветерани війни М.Є. Прохоренко та Є.Є. Груценко.

Діти презентували гостям результати дослідницьких проектів: «Грузія у роки Великої Вітчизняної війни» (учень Пужайківської ЗОШ Віктор Жалдак) та «Історія моєї родини» (учень Балтської ЗОШ № 2 – гімназії Олексій Гонтар). Їхні доповіді доповнили спогади ветеранів війни, авторські вірші, літературно-музична композиція.

Ширяївський район

Ветеранські уроки

У дітей з НВК «Олімп» – різноманітне і цікаве життя. Вони займаються спортом, художньою самодіяльністю, природоохоронною роботою.

А ще тут є добра традиція – класи шефствують над ветеранами Великої Вітчизняної війни. Наприклад, учні 7-Б класу постійно спілкуються з колишнім воїном Григорієм Тарасовичем Соломикіним.

У вільний час школярі відвідують своїх підшефних, допомагають їм поратися по господарству, ходять до крамниці. А ще вони слухають розповіді колишніх фронтовиків.

Ветерани, у свою чергу, приходять до навчального закладу, де беруть участь у проведенні уроків Пам’яті.

Овідіополь

У ритмі танцю

Відбувся перший районний фестиваль-конкурс хореографічних колективів, організований райвідділом культури. У ньому взяло участь 28 творчих колективів – вихованці музичних шкіл, Будинків культури, хореографічних студій.

Головною метою його є підтримка молодих талантів, можливість реалізації їхнього творчого потенціалу, а також демонстрація розмаїтості сучасного та народного танцю.

Позитивні якості творчих колективів, для багатьох із яких це був дебют на сцені, оцінювало журі за художнім рівнем постановки танцю, досконалістю, емоційністю та динамікою виконання, технічною майстерністю розкриття композиції, відповідністю сценічного костюма та музичного супроводу, хореографічною лексикою.

Автор: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, В. КІТІК, В. ДІОРДІЄВ, Є. НИЗОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, В. АКІМОВ, Т. ГУРІЧЕВА, А. СТЕПАНОВА, Л. ПІВТОРАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту