ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЯКІСТЬ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ – ПИТАННЯ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКЕ
29.05.2010 / Газета: Одесские известия / № 55(4037) / Тираж: 23655

Два дні на базі Національного наукового центру «Інститут виноградарства та виноробства імені В.Є. Таїрова» Національної академії аграрних наук України проходила VI Генеральна асамблея спілки європейських академій прикладних наук у галузі сільського господарства, продовольства та природних ресурсів.

У роботі Асамблеї взяли участь представники Національної академії аграрних наук України, Російської академії сільськогосподарських наук, Латвійської академії наук, Академії сільськогосподарських наук та лісівництва Румунії, Академії сільського господарства Італії, Королівської Шведської академії сільського господарства та лісівництва, Національної академії наук Франції, Норвезького науково-дослідного інституту у сфері сільського господарства та навколишнього середовища «Bioforsk», Національної академії наук Азербайджану, Єреванського державного університету, Національної академії наук Молдови та багато інших.

Асамблея розглянула таку актуальну тему як «Науково-методичні основи систем безпеки та якості продуктів харчування». Проаналізовано такі напрями: наукове забезпечення систем моніторингу показників безпеки та якості продуктів харчування; технології для виробництва екологічно чистої продукції, критерії оцінки безпеки та якості сільськогосподарської продукції, отриманої при використанні біотехнології (зокрема ГМО) та нанотехнологій. Вчені обговорили економічні проблеми виробництва безпечних та якісних продуктів харчування.

Спілка європейських аграрних академій цього року відзначає 10-ту річницю свого заснування. Незважаючи на порівняно короткий період існування цієї організації, її діяльність вже впливає на формування якісно нових наукових поглядів та підходів до розв’язання проблем життєдіяльності людства.

Черговість проведення асамблей спілки — один раз на два роки. На минулих зборах Генеральної асамблеї розглядалися різні теми. Зокрема, «Взаємозв'язок науки, суспільства та сільського господарства» (Франція, Париж, 2002 р.); «Перспективи сільськогосподарських, продовольчих і екологічних досліджень» та «Сільське господарство, природне довкілля: два слова, яким важко знайти спільну мову» (Італія, Флоренція, 2003 р.) та інші.

Національна Академія аграрних наук України вдруге приймає учасників спілки. У травні 2007 року на території ННЦ «Нікітський ботанічний сад» АР Крим проходило позачергове засідання, на якому були визначені шляхи спільного розв’язання загальної для європейського співтовариства проблеми захисту навколишнього середовища у агроекосистемах.

Відкриваючи VI Асамблею, президент НААН України Михайло Зубець заявив:

- Проблема наукового забезпечення системи моніторингу безпеки та якості продуктів харчування об'єднала нас сьогодні. Сподіваюся, що і нинішня зустріч на такому високому рівні дозволить ще активніше розвивати нашу співпрацю, визначити мету та завдання на наступний період і зробить нашу спілку ще авторитетнішою міжнародною організацією.

Зі словами вітання до вчених звернулися перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Новаковський, керівники багатьох національних академій та інститутів.

На VІ Генеральній Асамблеї керівництво спілкою до 2012 року прийняла НААН України, що свідчить про її зрослий авторитет серед сільськогосподарського наукового співтовариства, значний внесок у розвиток теоретичних та практичних основ галузей аграрного виробництва. Українські селекціонери відомі у багатьох країнах світу. Понад 50 вчених академій світу є іноземними членами Національної академії аграрних наук України.

Автор: Олексій СТЕПАНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту