![]() |
|
![]() |
![]() |
Держава не може монополізувати право кожної людини, кожного громадянина на самовизначення. Це стосується і вибору мови навчання. Таку думку висловив заступник міністра освіти і науки України Євген Суліма, відповідаючи на запитання журналістів під час прес-конференції в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова. Вуз приймав міжнародну конференцію Magna Charta Observatory.
Заступник міністра додав, що держава не нормує кількість навчальних закладів з тією або іншою мовою навчання.
– Але одеситам слід пам’ятати і про важливість державної мови. У місті обов’язково повинні бути як російськомовні, так і україномовні школи. Тоді жителі Одеси зможуть самі вибирати, якою мовою будуть навчатися їхні діти. Що більшою кількістю мов людина володіє, то ширші її життєві можливості, – зауважив Євген Суліма.
Представник Міністерства порушив і тему зовнішнього незалежного оцінювання. На його думку, система ЗНО поки ще далека від ідеальної і, цілком можливо, у майбутньому буде діяти як один із альтернативних способів оцінювання знань учнів. У кожному разі, вузи повинні мати можливість брати участь в оцінюванні здібностей своїх майбутніх студентів, вважає заступник міністра.
У міжнародній конференції брали участь ректори українських та європейських університетів, а також керівники Наглядової ради Великої Хартії університетів Європи (Magna Charta Observatory, MCO). Основною темою заходу стали питання реформування навчального процесу, надання більшої автономії й незалежності вузам України.
– Подібна конференція вперше провадиться в Україні. Вона є знаменною подією і свідчить про зростаючий статус нашої країни на світовій арені, – вважає ректор ОНУ ім. І.І. Мечникова Валентин Сминтина.
Він зазначив, що питання університетської автономії стало найбільш актуальним для вищої школи України.
Думку ректора поділяє і заступник міністра освіти та науки. Євген Суліма відзначив, що ця конференція дасть можливість одеським вузам зіставити свою роботу з тим, що зроблено в системі європейської освіти, перейняти досвід закордонних партнерів і поділитися своїм. Реформування освіти в нашій країні – це, насамперед, поліпшення її якості, підвищення рівня конкурентоспроможності випускників вузів, який останнім часом значно знизився, використання найкращих європейських напрацювань. При цьому не слід забувати кращих традицій вітчизняної освіти.
Кроком у майбутнє для всієї системи вищої освіти України назвав цю конференцію Генеральний секретар Наглядової ради MCO Бастіан Бауман.
Завершився міжнародний форум спільною дискусією ректорів, членів Хартії та студентів. Вони обговорювали гострі питання проблем і досягнень Болонської системи в Україні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |