![]() |
|
![]() |
![]() |
Упродовж останнього тижня в Ізмаїлі розкрито дванадцять крадіжок
…Міліцейські будні були і залишаються непростими. Наша розмова із ветераном, підполковником міліції, фахівцем щодо зв'язків із громадськістю та засобами масової інформації Ізмаїльського міськвідділу внутрішніх справ Дмитром Івановим – про роботу цієї служби.
– Як здійснюється співпраця із місцевими громадами?
– Безпосередньо. У минулому році місто та район ухвалили на своїх сесіях відповідні програми. Відділу було надано досить істотну матеріальну допомогу у розмірі 90 тисяч гривень. У нинішньому році, наскільки мені відомо, підтримка з боку міської та районної громад буде триватиме у міру виконання захищених статей.
Кращій оперативності сприяє і значне за останні кілька років поповнення автопарку. Сьогодні у відділі 14 одиниць транспорту. Порівняно нещодавно одержали новий автозак, за що окреме спасибі обласному керівництву.
У межах удосконалення взаємозв'язку із громадськістю тісно співпрацюємо із таким громадським формуванням як Ізмаїльський козачий полк, а також приватною охоронною структурою – ТОВ «Придунав’я». Під час щомісячних шикувань на головній міській площі перед міськрадою ці формування – в одному ряду із нашими працівниками одержують завдання за орієнтуваннями. І заохочуються нарівні із усіма.
Створюються добровільні громадські формування у середньо-спеціальному та вищому навчальному закладах міста. Вони допомагають зберігати порядок у студентських гуртожитках. Не менш важлива співпраця зі спортивними організаціями Ізмаїла та району. У роботі щодо попередження дитячої злочинності постійні контакти кримінального відділу міліції у справах дітей із представниками шкіл, відповідними структурами міста і району. Спільно розгортаємо операцію «Канікули», яка почалася разом із настанням літа. Багато в чому завдяки такій співпраці останнім часом дитячу злочинність знижено орієнтовно на 10 відсотків.
Додам: у міськвідділі створено так звану «зелену кімнату» для психологічного розвантаження та адаптації дітей, які з тих або інших причинах втекли з дому.
– Які види правопорушень характерні для сільської місцевості?
– На жаль, як і колись, переважають крадіжки живності. У нинішньому році змогли розкрити кілька груп, які займалися цим протизаконним промислом. Зокрема, затримали групу, до якої входили жителі Ізмаїла та Болграда. Вони «спеціалізувалися» на викраденні гусей, курей, овець, кролів. Ведеться слідство. Винні будуть відповідно покарані.
Проблемою залишаються розкрадання кабелів, які належать «Укртелекому». Затримано дві групи, які орудували в місті та в Старій Некрасівці.
– Як відомо, основний показник роботи міліції – розкривання злочинів.
– Лише за останній тиждень було розкрито дванадцять крадіжок, законним власникам повернуті мобільні телефони, мопеди, гроші. Причому оперативники у результаті копіткої роботи розкривають і злочини минулих років. Так, наприклад, у с. Матросці було знайдено викрадачів двох мопедів, вкрадених у 2009 році. Майно повернуто власникам.
– Наскільки відомо, дільничних нині хронічно не вистачає.
– І цьому є пояснення. Далеко не кожний готовий працювати в міліції. Адже служба наша – неспокійна, поєднана із ненормованим робочим днем, часом і ризикувати людям доводиться. До того ж, щоб стати, скажімо, добрим дільничним або оперуповноваженим, потрібні роки практики – звичайно, за наявності відповідної освіти у спеціалізованих навчальних закладах. Але ми не стоїмо на місці. Кадрова проблема послідовно розв’язується. Причому і тут дається взнаки підтримка громад.
Втішна увага, що приділяється на місцях дільничним з боку місцевої влади. Їм ідуть назустріч у виділенні легкого транспорту – мопедів, велосипедів. Погодьтеся, у тому ж селі Озерному, довжина якого понад шість кілометрів, без таких засобів пересування не обійтися.
І ще про кадри. Зараз очікується поповнення із міліцейських навчальних закладів.
Воно, сподіваємося, деякою мірою перекриє наявний дефіцит. Намагаємося безпосередньо на місці знаходити та зацікавлювати юнаків. Із таким розрахунком, щоб після навчання вони, ставши дільничними, поверталися до рідних сіл.
– У лютому ц.р. начальник міськвідділу міліції був заслуханий на сесіях міської та районної рад.
– І це для нас, до речі, теж дуже важливо. Тому що представники громади дають оцінку нашій роботі, вказують на недоліки, визначають шляхи подальшої нашої співпраці. Втішно, що оцінку нашій роботі на сесіях було дано не просто задовільну, а позитивну.
– Проте відбулася зміна керівництва.
– Так, сьогодні виконує обов'язки начальника міськвідділу полковник міліції Олександр Карачебан. До цього призначення він працював на керівних посадах в Одесі, Миколаївській області та Криму.
– Зміна влади пов'язана із якимись політичними установками?
– Я так би не сказав. Швидше, це звичайна робота щодо подальшого зміцнення та розстановки кадрів. А завдання стоять перед нами ті ж, що й були: разом із громадами припиняти правопорушення, захищати спокій громадян.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |