![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
У РОЦІ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ
На засіданні президії Одеської обласної Ради Організації ветеранів України підбито підсумки святкування 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та обговорено питання, пов’язані із виконанням Указу Президента України про проведення Року ветеранів ВВВ.
І в доповідях заступників голови ООРОВ Миколи Лейфури, Василя Усенка, і у виступах голови Ради Олексія Гурського, інших членів президії, а також запрошених на засідання активістів ветеранського руху відзначалися плодотворність підготовчої роботи до знаменного ювілею, висока патріотична спрямованість усіх святкових заходів. Особливо підкреслювалася повсюдна участь в них молоді та керівників області, міст, районів, селищних і сільських рад.
Учасники засідання президії ухвалили постанову, у якій визначені завдання ветеранських організацій щодо поліпшення житлово-побутових умов, медичного і транспортного обслуговування ветеранів війни. Особливий акцент зроблена на необхідності посилення військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, контролю за виконанням Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», гострого реагування на факти обмеження конституційних прав та пільг ветеранів війни, домагатися їх усунення шляхом звертання до судових органів і прокуратури.
У роботі президії взяв участь і виступив заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков. Він запевнив, що питання, пов’язані із поліпшенням життя ветеранів війни, будуть постійно перебувати у полі зору виконавчої влади і вирішуватися без бюрократичних зволікань.
НОВА ЛАБОРАТОРІЯ ІЗ УНІКАЛЬНИМ УСТАТКУВАННЯМ
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей, на території міської лікарні № 11 відбулося відкриття клініко-діагностичної лабораторії для надання допомоги дітям-інвалідам на базі науково-практичного медичного центру «ИБИС».
Проект реалізовано громадською організацією взаємодопомоги та підтримки інвалідів «Добре Серце» під егідою міської влади.
Як повідомила начальник управління охорони здоров’я Одеської міськради Олена Якименко, у цій клініко-діагностичній лабораторії діти-інваліди мають можливість одержати безкоштовну консультацію, пройти обстеження та здати аналізи.
– Лабораторія у період створення вже активно контактувала із нашими амбулаторно-поліклінічними лікувальними установами, – підкреслила Олена Якименко.
Як відзначила голова правління організації взаємодопомоги та підтримки інвалідів «Добре Серце» Людмила Сиса, проект лабораторії розроблявся із урахуванням світових стандартів.
– У лабораторії встановлено унікальне автоматизоване устаткування європейського зразка. В Україні такого ще немає. Фірма – представник заводу-виготівельника дала нам розстрочку на три роки, як організації інвалідів, щоб ми сьогодні могли репрезентувати це устаткування і робити на ньому дослідження, – підкреслила Людмила Сиса і повідомила, що сьогодні в місті зареєстровано близько двох із половиною тисяч дітей-інвалідів.
– По міських поліклініках будуть роздані пільгові напрями, і кожний педіатр зможе направити сюди своїх пацієнтів, – підбила підсумки Людмила Сиса.
З КОНДИЦІОНЕРОМ – КОЖНИЙ ТРЕТІЙ ВАГОН
У період літніх перевезень Одеська залізниця запропонувала своїм пасажирам 760 вагонів. З них кожний третій оснащений системою кондиціювання повітря.
Це на 31 вагон більше, ніж було заплановано пасажирською службою. У розпал літніх перевезень зможуть бути задіяні 811 вагонів.
Також для проходження практики на залізницю буде прийнято близько п’ятисот провідників. Студенти-провідники, які отримують освіту у навчальних закладах Одеської залізниці (Одеський технікум залізничного транспорту, Знам’янське професійно-технічне училище № 12, Жмеринське професійно-технічне училище № 1) будуть обслуговувати пасажирів у поїздах дальнього та приміського сполучення. Крім того, на роботу прийнято 17 начальників поїздів і 20 поїзних електромеханіків. У зв’язку з підвищеною відповідальністю, на ці посади зараховані працівники із кадрового резерву.
Для забезпечення максимально комфортних умов для пасажирів залізниця подбала також про закупівлю додаткових комплектів постільної білизни, штор, посуду та реманенту.
КРАЩЕ «ВЕБ-МІСТО» КРАЇНИ
Оприлюднені результати дослідження репрезентування 10 найбільших обласних центрів України в мережі інтернет.
Переможцями стали Одеса (перше місце), Львів (друге місце), Київ та Харків (розділили третє місце).
Дослідження проведено у межах проекту маркетингу територій «PLACEID» компанії «PRP Group» у партнерстві із Американською торговельною палатою в Україні, Британською радою в Україні та Асоціацією міст України. Перший етап охоплював 10 найбільших обласних центрів України за кількістю населення: Вінниця, Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Київ, Луганськ, Львів, Миколаїв, Одеса та Харків. На другому етапі, що запланований на вересень 2010 р., будуть розглядатися менші обласні центри України, а також м. Севастополь. Основою дослідження став кількісно-якісний аналіз офіційних веб-сайтів міської влади, який включав оцінку понад 40 параметрів з 5-ти загальних категорій: пошук, контент (наповнення), функціональність, дизайн та веб-інтерактив. Аналіз провадився за 100-бальною шкалою, де взяті для порівняння сайти таких міст як Глазго і Бірмінгем (Велика Британія), Тренто і Перуджа (Італія), Париж і Канни (Франція), Познань (Польща), Сіетл (США) та ін.
За результатами аналізу Одеса одержала 68.28 балів зі 100, Львів – 60.96, Київ – 57.29, Харків – 50.85 відповідно.
На думку авторів дослідження, у сучасному світі міста стають повноцінними гравцями у інформаційному просторі онлайну. Вони вступають до діалогу зі своїм суспільством, тестують ідеї щодо місцевого розвитку, формують активні громадські групи, провадять роз’яснювальну роботу щодо непопулярних рішень, збирають інформацію про аварії та загрози громадської безпеки; змагаються з іншими містами за туристів, інвесторів і навіть городян; розбудовують партнерство з іншими веб-ресурсами та ініціативами офлайн; надають електронні послуги; у кінцевому підсумку, прагнуть закохати у своє місто усіх, хто має доступ до мережі на відстані тисяч кілометрів.
«УКРАЇНСЬКА ОДЕСА»: ПРОБНА ЕКСКУРСІЯ
«Одеський Український Клуб» організував для журналістів та студентів першу екскурсію «Українська Одеса», яку провів кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Анатолій Мисечко.
Він розповів про діяльність таємних політичних та легальних культурних українських організацій початку ХХ століття – «Громада», «Просвіта», «Український клуб», «Українська хата». Екскурсанти побували біля меморіальних дошок, присвячених учасникам «національного руху» Івану і Юрію Липам, Івану Луценку, філологові та історикові Михайлу Комарову, письменниці Лесі Українці. Анатолій Мисечко також розповів, що в Одесі неодноразово бував Іван Франко, жили і працювали видатні театральні діячі Марко Кропивницький, Марія Заньковецька, Микола Садовський, Панас Саксаганський.
– Ми постараємося зробити усе для того, щоб організовувати і надалі для туристів екскурсію «Українська Одеса» і щоб вона стала популярною нарівні із такими, як «Одеса кримінальна», «Одеса єврейська», «Одеса літературна», – повідомили організатори «Одеського Українського Клубу». – Адже Одеса – це історично значиме місто у становленні української державності.
«ГРЕЦІЯ НАЗАВЖДИ»
В Одеській філії Грецького фонду культури із сьогоднішнього дня і по 30 липня 2010 р. буде розгорнута виставка Ніни Федорової «Греція назавжди» (кераміка, графіка, колаж).
У роботах художника втілилось особливе, суто європейське «відчуття Греції». Він оживляє не стільки теми та образи грецького мистецтва, скільки відлуння його ритмів. У кераміці та графіці Федорової відчутна важкість каменю, шорсткість керамічного черепка, спека повітря та жар землі, розпеченої шаленим сонцем Еллади.
Це світ, описаний числом та пропорцією, розцвічений декількома простими барвами, в яких приховані усі майбутні відтінки. Світ, що усвідомлює свою матеріальність. Світ, що відчувається на смак, запах, колір, що пізнається на дотик. Саме цей світ надихає художника Ніну Федорову у її пошуках Греції.
Виставка її робіт має злегка перефразовану назву: фільм, присвячений геніальній доньці Греції, відомій співачці ХХ століття Марії Каллас, називався «Каллас назавжди», творчість якої для Ніни – це теж Греція.
Ізмаїл
МІСТО ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИБОРІВ
Ізмаїл готується до виборів мера. Згідно із рішенням Верховної Ради, вони повинні відбутися 1 серпня ц.р. На сесії міської ради, що пройшла 28 травня ц.р., було доукомплектовано міську територіальну виборчу комісію щодо виборів депутатів міської ради та міського голови. Проблема виникла у зв’язку із достроковим припиненням повноважень голови та секретаря комісії Валерія Герасименка та Олени Печененко, які перейшли на постійну роботу до виконкому міськради, і зменшенням складу комісії до 6 чоловік.
Депутати затвердили членами комісії замість двох, що вибули, шість людей, пояснивши це необхідністю репрезентувати усі діючі в Ізмаїлі партії та громадські рухи. Територіальна виборча комісія поповнилася представниками міських організацій партій «Третя сила», «Трудова Україна», «Народний рух України», НСНУ, «Захисників Вітчизни», Партії пенсіонерів України.
Головою комісії затверджено за пропозицією в.о. міського голови Ірини Рудніченко Катерину Вітенко – від Партії пенсіонерів України.
За попередньою інформацією, серед тих, хто готовий виставити свої кандидатури – керівник міської організації партії «Сильна Україна» Андрій Абрамченко. Визначаються із кандидатурами регіонали, представники інших партій.
ПОДБАЛИ ПРО КОМФОРТ ПРИКОРДОННИКІВ
У прикордонному пункті пропуску «Ізмаїл – морський торговельний порт» відкрито службове приміщення для перезмінок.
Як відомо, протягом останніх декількох років провадилася реорганізація прикордонної служби України. У її межах військовослужбовці підрозділу були переміщені на іншу заставу, звідки й довозилися сюди. Однак час показав, що у прикордонників в обов’язковому порядку повинна бути база у безпосередній близькості від порту, адже тут оформляється близько 60% вантажів, переміщуваних через кордон. Керівництво порту, яке пішло назустріч прикордонникам, виділило 110 тисяч гривень на ремонт службових приміщень.
– Наше підприємство приділяє досить велику увагу стану соціальної інфраструктури, – сказав заступник начальника ІМТП Сергій Гайдаржи. – Ми прагнемо створювати для суміжників ті ж умови, що й для працівників нашого колективу. Тут обопільний інтерес: від злагодженості дій прикордонників і портовиків залежать організація та швидкість оформлення як вантажів, так і пасажирів.
Начальник Ізмаїльського прикордонзагону Валерій Аветюк під час прийому приміщень до експлуатації подякував не лише керівництву порту, але й ветерану прикордонслужби, нині начальнику служби охорони порту Віктору Кісікову, з подачі якого й було поставлено, а потім вирішено це питання.
Савранський район
КОСЯТЬ СІНО З ДУМКОЮ ПРО ЗЕРНОВІ
Часті травневі дощі прискорили ріст не лише культурних рослин, а й бур’янів, що додало клопотів сільгосптрудівникам.
Аграрії нині зайняті міжрядним обробітком, боротьбою із бур’янами, шкідниками та хворобами хімічними засобами. Паралельно накопичують пально-мастильні матеріали, ремонтують техніку та готують механізовані токи до приймання ранніх зернових.
Одночасно приступили до косовиці сіна. Адже склалися сприятливі умови для того, аби забезпечити кілька укосів багаторічних та однорічних трав.
Іванівський район
ВІЗИТ МІЖНАРОДНИХ ВОЛОНТЕРІВ
Іванівську районну лікарню відвідали волонтери міжнародної доброчинної фундації «CardioStart».
Високопрофесійні фахівці-кардіологи цієї організації роблять безкоштовні операції на серці, здійснюють медичне обслуговування дітей і дорослих, що живуть у різних регіонах світу. «CardioStart» надає на місцях методичну допомогу колегам-кардіологам, допомагає устаткуванням та коштами для підвищення рівня обслуговування пацієнтів. Після відвідин хірургічного та дитячого відділень представники фундації взяли до уваги питання, щодо яких планують надати посильну допомогу сільській медицині.
Березівський район
«СТЕПОВОМУ МАЯКУ» – 80!
Місцевій газеті, що є органом районної державної адміністрації та районної ради, минуло 80 років.
Якщо 10 – 15 років тому у підготовці районки брали участь понад два десятки працівників, то нині всю роботу виконують В’ячеслав Вірич, Людмила Богуславська, Наталя Мотовицька, Ольга Вомачко, Наталя Назарова та Андрій Горбатенко. При цьому слід зазначити, що змістовий і особливо поліграфічний рівень «Степовички» може слугувати взірцем для багатьох інших районних видань.
Колектив газети сповнений нових творчих задумів та планів щодо поліпшення своєї діяльності.
Котовський район
ОБВАЛИВСЯ ДЕРЕВ’ЯНИЙ МІСТ
Через сильні дощі, які пройшли у північних районах області, зокрема, у селі Велика Кіндратівка, відбулося часткове обвалення дерев’яного мосту через річку Великий Куяльник. На щастя, ніхто не постраждав.
На сьогодні рух по мосту, що з’єднує частини села, обмежений. Встановлено попереджувальні написи.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |