ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПОЄДНУЮЧИ НАРОДИ
03.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 57(4039) / Тираж: 23655

Протягом багатьох десятиліть Свято-Георгіївська (Болгарська) церква у Білгороді-Дністровському залишається центром релігійного і культурного життя не тільки болгарської діаспори, але й інших православних християн різних національностей.

Значною подією в історії храму стало відспівування 11 листопада 1846 року, намісника Бессарабії генерал-лейтенанта Івана Микитовича Інзова – «отца, великого друга и покровителя бессарабских болгар», який дав їм житло і хліб.

Болгарський собор, що споруджувався на початку ХІХ століття на сукупні пожертвування православних жителів Акермана, змінився сьогодні до невпізнанності. Завдяки трудам його нинішнього настоятеля протоієрея Євгенія Поліщука, у церковному приміщенні і на навколишній території виконано масштабні будівельні і художні роботи. Внутрішнє оздоблення собору знамените унікальними іконами та церковним начинням, оновленими настінними розписами, дерев’яним розп’яттям ручної роботи, виконане черницями Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря. Церковний двір вимощений вигадливою тротуарною плиткою.

Щороку у день храмового свята у цій церкві проходить урочиста літургія на честь великомученика Георгія Побідоносця. 6 травня її провів владика Алексій, єпископ Білгород-Дністровський, вікарій Одеської єпархії. Серед духовних осіб, які взяли участь у богослужінні, були настоятелі православних храмів Одеси, Білгорода-Дністровського та району.

Внесок плідної церковної діяльності в утвердження ідеалів духовності, милосердя і злагоди був відзначений і міською владою. Почесні грамоти Білгород-Дністровського міського голови вручено єпископові Білгород-Дністровському владиці Алексію і настоятелеві Свято-Георгіївської (Болгарської) церкви протоієреєві Євгенію Поліщуку. Після святкової служби владика Алексій поділився своїми думками з «ОВ»:

– Найближчим часом ми очікуємо приїзду святійшого патріарха Московського і Всієї Русі Кирила. До його планів входить і відвідання Білгорода-Дністровського. Ми сподіваємося, що прибуття святійшого патріарха дозволить зробити так, щоб ті, хто колись відколовся від Православної Церкви, прийняв покаяння і повернувся до її лона. Саме у Білгороді-Дністровському перебуває одна з найдавніших кафедр Православної Церкви. З перших віків християнства, задовго до того, як Київська Русь прийняла хрещення, тут уже існували православні храми. Відповідно до церковного переказу, легіонери, які охороняли Христа, і увірували у нього і стали згодом православними християнами, були заслані з Єрусалима до цієї віддаленої місцевості Римської імперії, де стали першими благовісниками Євангелія. Свята Православна Церква – це наш духовний корінь і джерело нашої культури, що поєднав багато країн і народів.

Автор: Тетяна АЛЕКСЄЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту