![]() |
|
![]() |
![]() |
Депутат Верховної Ради, член парламентського Комітету з питань культури і духовності Володимир Зубанов (фракція Партії регіонів) прогнозує оскарження органами прокуратури рішення Верховної Ради Криму про надання російській мові статусу регіональної. Про це він сказав на прес-конференції, повідомляють «Українські новини». На думку нардепа, відповідне рішення кримського парламенту свідчить про проведення владою за років незалежності України неправильної мовної політики.
Володимир Зубанов переконаний, що російська мова не потрапляє під перелік мов, які потребують захисту згідно з Європейською хартією. За його словами, дія Європейської мовної хартії має поширюватися тільки на ті мови в Україні, яким справді загрожує знищення. «На мою думку, російська мова не може розглядатися як мова, яку треба підтримувати в рамках цієї хартії. Тому що це мова великої держави, тому що це мова — одна з шести офіційних мов ООН, а, по-третє, я думаю, що це навіть принизливо для російської мови, якою володіє 70 відсотків населення України, щоб її підтримували як мову нацменшин. Тому моя позиція така», — пояснив нардеп.
На переконання політика, в рамках Хартії захисту потребують кримськотатарська мова, гагаузька, караїмська та інші. При цьому Володимир Зубанов вказав на те, що урядовці та нардепи, які свого часу ратифікували Хартію, «поспішили включити туди аж 13 мов». «На захист 13 мов у нас не вистачить грошей, бо це потребує серйозних фінансів. Тому необхідно захищати тільки ті мови в Україні, які справді цього потребують», — наголосив він.
«Якщо, — спиратися на мовну хартію, то в Криму повинні вивчити і знати українську мову та впровадити її як офіційну, а потім уже захищати — як вони і прийняли рішення — російську та кримськотатарську. Якщо Крим сказав «А», то потрібно сказати і «Б», тобто українську мову знати і впроваджувати», — додав він.
Парламентар також відзначив, що, на його думку, українська мова повинна залишитися єдиною державною, але російська та англійська мови мають отримати статус мов пріоритетного розвитку й вивчатися на всіх освітніх рівнях.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |