![]() |
|
![]() |
![]() |
Громадська організація «Одеса спілкується українською!», активісти інших організацій розпочали гуманітарну громадянську акцію, що має аналогічну назву.
Метою акції є значне збільшення кількості одеситів, які спілкуються у службових питаннях та повсякденні українською мовою. Адже не секрет, що україномовних громадян в Одесі значно більше, ніж нам намагаються довести. Однак позиція певних партій та організацій у цьому питанні є явно деструктивною. Згадаймо, що навіть обласна адміністрація одноосібним рішенням свого керівника вийшла зі складу засновників єдиної в Одесі української газети «Чорноморські новини». Відверто кажучи, самі україномовні одесити часто ніби соромляться рідної мови, вважаючи за краще не виділятися із загалу й швиденько перейти на суржик, що у нашому місті вважається російською мовою.
Першим етапом акції стало розповсюдження інформації про її проведення в мережі Інтернет та друкованих виданнях. Однодумцям було запропоновано поширити дописи про акцію на різноманітних форумах, блогових платформах, на власних сайтах. З перших днів оприлюднення інформації почалося доволі жваве коментування цього оголошення. До розповсюдження інформації відразу приєдналося більше 10 співтовариств у різних соціальних мережах. На жаль, не завжди читачі та коментатори навіть дотримуються елементарних вимог культурного спілкування. .
За словами координатора громадської організації «Одеса спілкується українською!» Антона Сокольчука, реакція деяких читачів була доволі жорсткою і брутальною, включно з нецензурними висловлюваннями. Звичайно, найбільше негативу виплеснула російськомовна аудиторія мережі, до того ж, навіть не з українських теренів. Але це й не дивно, зважаючи на стійке несприйняття нашими російськими «друзями» всього українського. До речі, багато росіян навіть не задумуються, що з сучасними темпами поширення у Російській Федерації ісламу, проблема зникнення державної мови у найближчі десятиліття можне гостро постати і в самій Росії. Така ж ситуація складається з китайською присутністю у Приморському краї. Інший аспект, що наближує сучасну українську ситуацію до російської історії. У XVIII — на початку XIX століть вищі кола російського суспільства спілкувалися винятково іноземними мовами — французькою та німецькою. Російська мова зберігалася лише завдяки селу, глибокій провінції. І якби не заходи російської інтелігенції — чи існувала б російська взагалі?
Здивувала позиція деяких Інтернет-видань, які через невеликий проміжок часу вилучили зі своїх сторінок інформацію про акцію. Проте, незважаючи на всі негативи, певного розголосу акція вже набула.
У планах громадської організації «Одеса спілкується українською!», після досягнення достатньої присутності в одеському та загальноукраїнському інформаційному полі, — проведення різноманітних флеш-мобів, виставок, інших культурних заходів. На думку організаторів, ця акція не повинна проходити стандартно — з агітаційними наметами та збиранням підписів. Значно більше користі буде від кожного українського слова, сказаного прибічниками заходу на вулиці, у транспорті, на роботі.
Всі подробиці перебігу акції можна буде прочитати у блозі координатора за адресою http://asokol201Q.hibloQger.net та на сторінках учасників.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |