![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Кому причал, кому – робочі місця
Виконується зобов’язання Одеського порту створити у межах підприємства 1430 робочих місць, як записано у програмі його розвитку до 2015 року.
Розпочато спорудження універсального перевантажувального комплексу на базі причалу № 35, виконано перший етап днопоглиблення Хлібної гавані та Воронцовського входу, з його фарватером. Це дозволить швартувати до причалу № 42 контейнеровози завдовжки до 300 м і осадкою до 10,5 м. Створено громадську екологічну організацію «Еко-Порт». Однією з її ініціатив стало збереження парку «Ювілейний» від мису Ланжерон до мису Аркадія і надання йому статусу національного. Уже не тільки причали стають новими робочими місцями для портових фахівців. Суміжні підприємства та організації, завдяки співпраці з портом, через п’ять років повинні забезпечити зайнятістю ще майже 10 тисяч чоловік.
Прощавай, судноремонтний
Як відомо, Одеський СРЗ № 1 «Україна» у 2007 році увійшов до складу порту і став його структурним підрозділом із функціями судноверфі. Цими днями вирішилася доля його побратима – ВАТ «Одеський судноремонтний завод № 2».
Як повідомляє голова ліквідаційної комісії Віталій Улізко, на загальних зборах акціонерів ухвалено рішення щодо ліквідації підприємства у зв’язку із безперспективністю та збитковістю його діяльності. На щастя, у судноремонтників, за даними проведеного аудиту, достатньо коштів, щоб розрахуватися за своїми зобов’язаннями.
Намітилося піднесення у будівництві
За даними Державного комітету статистики, з початку поточного року в Одеському регіоні виконані будівельні роботи на загальну суму понад півмільйона гривень. Це на 0,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період 2009 року.
Нинішнє підвищення показника – перше за півтора року. Однак, за даними відомства, є вагоміші зрушення. Наприклад, у Житомирській та Полтавській областях вони становлять відповідно 9,4 і 11,7 відсотка. Хоча радіти ще зарано. Тому що спад будівельно-монтних робіт у цілому по країні зафіксовано на рівні 21,2 відсотка.
Арцизький район
Про особливості жнив
Особливості та умови проведення жнив у 2010 році» – основне питання порядку денного спільного семінару-наради Арцизької районної ради і райдержадміністрації з сільськими головами, керівниками і агрономами сільгосппідприємств.
У доповіді заступника начальника управління агропромислового розвитку А. Михайлова було відображено стан справ. Цього року за рахунок збільшення посівних площ вал зерна буде збільшено і складе з кукурудзою понад 135 тисяч тонн. Голова районної ради І. Бузіян закликав сільгоспвиробників особливу увагу приділити умовам праці на жнивах.
Було приділено увагу і забезпеченню пожежної безпеки на період жнив, зберіганню і переробці врожаю. Старший лейтенант служби цивільного захисту А. Тодоров відзначив той факт, що за період торішніх жнив у районі не було ні загорянь, ні пожеж.
Любашівський район
Підраховано збитки
На засіданні районної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто питання про відшкодування збитків, завданих стихією у селі Шайтанці Троїцької сільради.
Озвучено цифру у майже 650 тисяч гривень, яка потрібна для проведення аварійно-відновлювальних робіт у постраждалих житлових будинках. Район таких коштів не має, тож райдержадміністрація надіслала в область листа з проханням виділити необхідну суму.
З місцевого бюджету фінансувалося придбання пально-мастильних матеріалів для забезпечення безперервної роботи аварійних бригад.
Котовськ
Зустріч у лінійному відділку
На станції Котовськ з робочою поїздкою побував начальник ГУМВС України на Одеській залізниці полковник міліції Сергій Карташов.
Під час зустрічі з особовим складом тутешнього лінійного відділку він звернув увагу на першочергові завдання, які ставить Міністерство внутрішніх справ, пріоритетні напрями у роботі. Це – протидія економічним злочинам і нелегальній міграції, боротьба з незаконним обігом наркотиків, розкриття тяжких злочинів, реагування на звертання громадян тощо.
С. Карташов підкреслив, що робота зі звертаннями громадян і надалі перебуватиме на особливому контролі. Працівники міліції, які несумлінно виконують свої службові обов’язки, будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності, аж до звільнення з органів внутрішніх справ.
Красноокнянський район
Увага – учням
Програма «Шкільний автобус» в цілому виконана на 91 відсоток. Для її повної реалізації в період 2010-2011 навчального року необхідно 250 тисяч гривень, щоб придбати кілька одиниць нової техніки.
Як поінформував начальник відділу освіти райдержадміністрації Микола Піструїл, упродовж 2009-2010 навчального року здійснювалося стовідсоткове підвезення 415 учнів та 14 вчителів з 25 сіл до 14 шкіл, а також 29 учнів із села Бочманівки Котовського району до Ставрівської ЗОШ І – ІІІ ступенів. За організацію підвезення та збереження життя і здоров’я учнів дбають вчителі, які щоденно супроводжують їх до місця навчання та додому.
Комінтернівське
Справді фірмова
Крамниця місцевого сільськогосподарського кооперативу «Світанок» працює давно. Завсідники знають, що у ній завжди можна купити свіжі продукти від виробника – молоко, сметану, м’ясо, крупи, овочі та фрукти, вирощені тут же, на полях сільгосппідприємства.
І якістю покупці були задоволені, і ціни завжди влаштовували. От тільки приміщення крамниці тривалий час мало чим відрізнялося від будь-якого торговельного лотка або павільйону.
Тепер, зайшовши до цього приміщення, покупці не приховують приємного здивування – ото вже справді крамниця відповідає назві фірмової. Як розповіла нам продавець (до речі, вона беззмінно пропрацювала тут багато років), А.Гуменна, нещодавно з ініціативи голови СВК «Світанок» Сергія Ткаченка, у приміщенні було зроблено ремонт, майже на рівні євро! Підлогу виклали гарною сучасною керамічною плиткою, облаштували зручні і гарні пластикові алькови і скляні вітрини – продавцям зручно і приємно, і покупці задоволені. А оскільки якістю продуктів і цінами крамниця тішила і раніше, то тепер без перебільшення можна сказати, що СВК «Світанок» зі своєю фірмовою крамницею на висоті.
Миколаївський район
За позабюджетні кошти
Жителі райцентру, населених пунктів, трудівники організацій, установ, підприємств району беруть активну участь в благоустрої.
Понад 5 тисяч чоловік, зокрема півтори тисячі учнів, працювало на останньому суботнику. Вони впорядкували прибудинкові території, парки, сквери, дитячі та спортивні майданчики, меморіальні комплекси, братські могили, кладовища. Посадили майже 3200 дерев та 578 кущів. Крім того, ліквідували 42 стихійні сміттєзвалища, очистили від сміття береги водойм. Прибрані вулиці, дороги, тротуари.
До речі, всі заходи провадилися переважно за позабюджетні кошти: витрачено трохи більше 7 тисяч гривень.
Фрунзівка
Своє сміття – на чужі плечі
Колектив Фрунзівського професійного ліцею робить добру справу – силами учнів, викладачів та майстрів упорядковує Комсомольський парк, що межує з територією навчального закладу.
Частину дерев звільнено від заростей, зібрано і вивезено минулорічне листя. Єдине, що викликає обурення і дітей, і дорослих, то це утворення на території мальовничого місця стихійного звалища. Купи різноманітних побутових відходів, порожні пляшки періодично «прикрашають» парк з усіх сторін.
– Це ж робиться руками тих людей, котрі живуть поруч, – говорить директор ліцею Ігор Мартинюк. – Ніхто чужий не везтиме сюди сміття. Наше завдання – підтримувати чистоту в парку.
– Було б добре, щоб ініціативу педагогічного та учнівського колективів Фрунзівського професійного ліцею підтримали й інші навчальні заклади, керівники підприємств, установ та організацій, окремі громадяни.
Велика Михайлівка
«Таланти багатодітної родини»
30 родин взяли участь у проведеному нещодавно районному конкурсі «Таланти багатодітної родини».
Членів журі вразили виступи в номінації «вокальний жанр» Андрія Запорожана та Анастасії Дудко з Великої Михайлівки. Не менш цікавим був номер братика і сестрички Костянтина та Олесі Чернявських в номінації «хореографія». Але увагу всіх присутніх привернула Євгенія Сивець із Новоселівки, яка в номінації «образотворче та прикладне мистецтво» продемонструвала членам журі чудові, високохудожні писанки, докладно розповідаючи про писанкарську справу. Ця талановита дівчинка стала також переможцем в номінації «художнє та авторське слово», прочитавши власного вірша.
Усі учасники фестивалю-конкурсу були нагороджені пам’ятними подарунками. Їх підготував відділ у справах молоді, спорту та охорони здоров’я райдержадміністрації.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |