![]() |
|
![]() |
![]() |
У справі здійснення значних перетворень державного масштабу влади дуже важливо керуватися підтримкою населення. Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли здійснення реформ назріло, і це чудово розуміють і Президент, і мільйони його співгромадян.
Віктор Янукович репрезентував програму реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» перед представниками національної еліти, які зібралися у Палаці «Україна». Втім, це не була парадно-паркетна розмова – Президент говорив про існуючі проблеми та власне бачення шляхів їх розв’язання. Він відверто визнав, що бідність мільйонів українців є головною проблемою нашої незалежності. Цей факт дозволяє зрозуміти, чому Янукович висуває досить амбіційну мету – досягти входження України до числа двадцяти найрозвинутіших держав світу. Лише випереджальний розвиток економіки, зниження дефіциту бюджету, стимулювання підприємницької ініціативи та розвиток інфраструктури здатні забезпечити відчутне зростання рівня життя мільйонів українців та посилення позицій нашої держави у світі.
Одна із відмінностей програми реформ, запропонованої Главою держави, – наявність графіка їх виконання, із контрольними показниками. Зокрема, економічне зростання повинне становити 6-7% щорічно (за підсумками першого кварталу 2010 року ЗВП виріс на 4,8%, і це непоганий заділ), а інфляція до 2014 року повинна зменшитися до 6%. Одна із реперних точок економічного зростання – проведення в нашій країні Євро-2012, оскільки футбольний чемпіонат Європи здатний стати каталізатором підприємницької активності.
Але не будемо забувати, що радикальні перетворення необхідні вже сьогодні, тому Віктор Янукович виступив із декількома резонансними ініціативами у сфері економіки. Це ухвалення найближчим часом Податкового кодексу, проведення за п'ять років приватизації усіх найважливіших об'єктів та створення прозорого і ефективно функціонуючого ринку землі сільськогосподарського призначення. Відверто кажучи, це перший за роки незалежного розвитку України «букет» ініціатив, здатних радикально змінити ситуацію у економіці нашої країни. Податковий кодекс дозволить зменшити фіскальний тиск, масштабна приватизація не лише дозволить одержати кошти, необхідні для проведення реформ, але й підсилить довіру інвесторів до України. Купівля-продаж землі – найскладніше питання, здатне зустріти серйозний опір у сесійній залі Верховної Ради, однак президентська команда націлена на його вирішення у середньостроковій перспективі.
У Віктора Януковича є підстави говорити, що реформи реально здійснити якісно та рішуче, адже у Верховній Раді діє коаліція «Стабільність і реформи». Парламент вже ухвалив у першому читанні стратегічно важливі законопроекти «Про основи внутрішньої та зовнішньої політики» і «Про судоустрій та статус суддів». Президент при цьому запевнив, що війни гілок влади більше не буде, а олігархи та лобісти будуть змушено стояти у загальній черзі. Ця президентська заява викликала щире схвалення громадян України, адже усі знають, наскільки стомилася наша країна від протистояння всередині влади.
Віктор Янукович підкреслив, що пріоритетами зовнішньої політики залишаються євроінтеграція та добросусідські взаємини із Росією. Але найголовніше сьогодні – не особливості дипломатії, а консолідація українського суспільства навколо програми реформ, запропонованої Главою держави. Вперше за багато років влада запропонувала реальні ініціативи, Президент виступив перед співвітчизниками із довірою та надією, опираючись на політичну волю і наявність необхідного фінансового ресурсу. Змінити ситуацію в Україні можливо, і тепер багато чого залежить від кожного із нас.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |