ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
10.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 60(4042) / Тираж: 23655

Одеса

Кожний шостий – наш земляк

Оргкомітет ІІ Міжнародного літературного фестивалю «Слов'янські традиції-2010», який пройде 25 – 29 серпня в місті Щолкіно (Крим, Казантип), оголосив список фіналістів.

На конкурс було подано понад 1000 творів від 299 авторів із 13 країн. Відбір провадився у декількох номінаціях: «Поезія, вільна тематика», «Вірш, присвячений Великій Вітчизняній війні, «Літературний переклад» і «Мала проза». До фіналу – за різними номінаціями – вийшло 60 авторів із 6 країн: Росії, України, Білорусі, Німеччини, Киргизстану, США.

Як і минулого року, Одеса буде репрезентована гідно: до фіналу вийшло десять авторів Південноросійської спілки письменників (Одеська обласна організація Конгресу літераторів України): Вікторія Колтунова, Олександр Леонтьєв, Анатолій Михайленко, Сергій Нєжинський, Тетяна Орбатова, Ілля Рейдерман, Ганна Стремінська, Валерій Сухарев, Людмила Шарга та Марк Епштейн.

Переможці фестивалю будуть оголошені вже на КазантипІ, 29 серпня, в останній день літературного фестивалю.

Придунав’я

Обсяги зросли удвічі

Обсяги перевезень у січні-травні річковим флотом ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» зросли більш ніж удвічі.

Причому найактивнішим та плідним став травень. За цей місяць річфлотом пароплавства доставлено за призначенням близько 340 тисяч тонн вантажів.

Відповідно, згідно з оперативними даними, більш ніж на 80% зросли доходи підприємства. А рік тому фінансовий результат «УДП» і зовсім був із негативним сальдо.

У пароплавстві налаштовуються на довготривалий прогрес із єдиною метою – вийти з кризи. І вважають, що значно поліпшити становище вдалося завдяки декільком складовим: наявності вантажної бази, кадрового потенціалу у поєднанні з ефективним менеджментом. Успішна робота річковиків дозволяє говорити про оптимістичні прогнози на майбутнє.

Саратський район

На порядку денному – косовиця

Заготівля однорічних та багаторічних трав на зелений корм і сіно – одне з головних поточних завдань у СВК «Дружба», «Росія», імені Кірова, «Победа» і КФГ «Нива», у яких і сьогодні утримують тваринництво. Достатня кількість скошеного дає можливість забезпечити потреби тварин на зиму.

У районі були створені усі необхідні умови для формування гарного врожаю: вчасно проведено ранньовесняне підживлення озимих культур, у деяких господарствах – листове підживлення рослин. Для захисту від бур'янів оброблені площі на 47,2 тис. га. У залежності від наявності на посівах хвороб та шкідників, провадилася обробка інсектицидами та фунгіцидами. У деяких господарствах взялися провадити крайову обробку проти клопа-черепашки на посівах озимої пшениці, яка у нинішньому році займає 28,7 тис. га.

Білгород-Дністровський

Проблеми міста не враховані

Депутати міськради вважають, що їх стародавнє місто незаслужено обійдено належною увагою.

У зверненні на адресу керівників ОДА та облради, ухваленому на останній сесії міськради, депкорпус висловив своє нерозуміння принципів розподілу витрат облбюджету серед міст та районів області.

«По суті, – сказано у зверненні, – місто залишилося поза увагою майже щодо усіх напрямів фінансування з обласного бюджету розвитку. У переліку автодоріг комунальної власності, фінансування поточного та капітального ремонту яких буде здійснюватися за рахунок обласного бюджету, немає жодної, що стосується Білгорода-Дністровського. Разом з тим усі без винятку території одержали від 903,7 тис. грн до 2 млн 326 тис. грн, а загальний обсяг коштів з цією метою становить 43 млн 885,4 тис. грн. Лише останнім часом перед затвердженням обласного бюджету у переліку об'єктів соціально-культурного призначення області, витрати на які у 2010 році здійснюються за рахунок коштів обласного бюджету розвитку, все ж таки з'явився рядок по Білгороду-Дністровському – на продовження капремонту Центру культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка у обсязі 100 тис. грн. І це за загальної кредиторської заборгованості щодо відзначеного об'єкта за останній рік близько 600 тис. грн. Одночасно загальні суми асигнувань щодо об'єктів соціально-культурного призначення у містах обласного підпорядкування становлять мільйони».

– Без відповідної підтримки обласної ради та обласної державної адміністрації місту не вирішити багатьох першочергових завдань, – вважають депутати.

Миколаївський район

Працюєш на землі – плати справно

Голова райдержадміністрації Олександр Чорний дав доручення виконкомам сільських та селищної рад до середини червня врегулювати земельні відносини, передусім, з орендною платою за її використання. Разом з тим, розробляється графік виїзних нарад на територіях сільських рад з питань використання земель на підвідомчих територіях в межах сільської ради із запрошенням всіх землекористувачів.

Про це йшла мова на черговому засіданні колегії райдержадміністрації. Також було підбито підсумки соціально-економічного та культурного розвитку району за І квартал поточного року. Йшлося про виконання бюджету, стан надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, використання земель на території Ульянівської, Новопетрівської, Шабельницької сільських рад, усунення порушень, виявлених під час ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти райдержадміністрації, підвищення ефективності взаємодії РДА та правоохоронних органів тощо. А ось запропонований проект соціально-економічного та культурного розвитку району на цей рік було направлено на доопрацювання з урахуванням об’єктів соціально-культурного призначення, капітальний ремонт яких потребує залучення коштів з обласного бюджету розвитку.

Болград

Трагедія, якої могло не бути

Як уже повідомлялося, на одній із автозаправних станцій міста стався нещасний випадок, внаслідок чого загинуло двоє людей.

Під час перевірки було встановлено, що на АЗС провадилися роботи щодо встановлення вентиляційних клапанів на 50-тонному резервуарі. За попередніми даними, робітники палили у безпосередній близькості від люку резервуара, внаслідок чого відбулася детонація парів бензино-повітряної суміші. Вибуховою хвилею люди були відкинуті від місткості на значну відстань і смертельно травмовані. Один чоловік загинув на місці, а другий помер у реанімаційному відділенні ЦРЛ.

Болградський район

Мільйон на «Мрію»

У нинішньому році відомий дитячий табір із такою назвою, який розташовується на березі озера Ялпуг, не зможе прийняти дітей на оздоровлення. Причина – аварійний стан більшості спальних корпусів та приміщення їдальні.

На їхній ремонт потрібні значні витрати – майже мільйон гривень, якого в бюджеті району просто немає. Питання розглядалося на спільному засіданні постійних комісій з питань освіти, культури, спорту, молодіжної політики і бюджету, підприємництва та регуляторної політики. Депутати вважають за необхідне зберегти табір. Райдержадміністрація звернулася із листом до облдержадміністрації та обласної ради із проханням щодо виділення коштів із обласного бюджету на капітальний ремонт табору.

Комінтернівський район

Тепло «Лазурового берега»

З початку червня на базі відпочинку «Лазуровий берег», розташованої на території Сичавської сільської ради, відпочивають та оздоровлюються діти з малозабезпечених сімей.

На бюджетні кошти організовано калорійне харчування, умови для участі в спортивних змаганнях, у художній самодіяльності, у різноманітних конкурсах. Голова райдержадміністрації Іван Марзак відвідав базу відпочинку, де ознайомився з умовами оздоровлення підлітків та вручив подарунки дітям.

Ширяєве

Під корінь підрубана віра в добро

Учні ЗОШ № 3, що в районному центрі, дуже люблять свій навчальний заклад і дбають, аби тут було гарно і затишно. Ще із зими вони збирали гроші для закупівлі саджанців туї західної та берези.

На початку квітня їхня мрія збулась: жадані маленькі деревця було придбано. З радістю діти, разом з вчителями, посадили їх, а потім старанно доглядали, поливали.

Та одного ранку вони побачили, що значної частини алеї, котра яскраво зеленіла, не стало. Частину молоденьких дерев просто вирвали і забрали. Простіше кажучи, вкрали.

Той, хто це зробив, під корінь підрубав у дітей віру в добро, наплював їм у душу.

Котовськ

У «афганців» – свій музей

На території житломасиву «Північний» (колишнє військове містечко) для відвідувачів відчинив двері Музей бойової слави, створений міською організацією Української спілки ветеранів Афганістану.

Цим воїни-інтернаціоналісти вирішили показати котовцям, особливо молоді, як виконували свій інтернаціональний обов’язок у сімнадцяти країнах земляки, багато з яких були визнані гідними високих нагород.

Організатори музею – Ігор Новосьолов та Борис Редько – не забули і про ветеранів Великої Вітчизняної війни, яким виділили одну із двох зал.

Стенди оформлені фотографіями, копіями різних документів, картами-схемами. На стелажах – макети бойових дій, зразки зброї та обмундирування, інші атрибути військового життя. Є можливість перегляду художніх та документальних фільмів.

Першими відвідувачами музею стали випускники шкіл міста.

Балтський район

«Здоровше з гумором живеться»

Традиційно під такою назвою в районі проходять дні пам'яті славетного земляка, гумориста Степана Олійника, батьківщиною якого є село Пасицели.

Сюди приїхала його донька Леся Степанівна, яка поділилася спогадами про батька, тепло дякувала землякам за пам'ять про нього. Вона подарувала збірник пісень на вірші Олійника «Ланами йду» самодіяльному композиторові з Балти Світлані Ройтіх, авторові мелодії однойменної пісні.

Хвилюючими були виступи київської журналістки Віри Кульової про знайомство із поетом та про бесіди із ним.

Піснями на вірші Степана Олійника «Пісня про Пасицели», «Солом’яний дім» та «Степанова весна» потішила присутніх лауреат міжнародного конкурсу Наталя Бучель із Києва. Гуморески читали інші учасники свята.

Звучав на святі у записі і голос самого Степана Олійника.

Автор: В. КОЗЮРА, Т. МАКСИМ’ЮК, Є. МАСЛОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. МИХАЙЛОВА, О. НЕБОГАТОВ, Л. ПІВТОРАК, А. СТЕПАНОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту