![]() |
|
![]() |
![]() |
Наталя Чегодар, яка тривалий час очолювала Овідіопольську райдержадміністрацію, призначена першим заступником голови ОДА. Про це повідомив під час апаратної наради голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук. Він, зокрема, сказав, що з цим призначенням управлінський апарат області вже практично сформований.
Якщо це було головним завданням, то, напевно, скоро побачимо й позитивні зрушення, наобіцяні людям, адже за справу беруться досвідчені та ретельно підібрані в команду фахівці.
Одним з провідних питань порядку денного засідання був стан розрахунків за енергоносії, про що доповідав начальник головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення ОДА Олег Кураков. Як сказав посадовець, протягом останніх двох місяців ситуація з розрахунками в енергетичній сфері області значно покращилася: заборгованість знижено більш ніж на третину — на 100 мільйонів гривень. Олег Кураков це пояснює позитивним підсумком проведеної новою обласною владою роботи. Боржниками залишаються «Одеська ТЕЦ» та КП «Теплопостачання м. Одеси». їх загальна заборгованість газопостачальникам складає 237,3 мільйона гривень.
Голова ОДА поцікавився, чи є в залі представники Одеської міськради, які могли б прокоментувати ситуацію. Таких на той момент не виявилося, тож голова ОДА зробив висновок, що «їм не цікаво».
Обласна влада вважає, що, найперше, треба звільнити з посад керівників підприємств-боржників, про що клопотатимуть у Міністерстві палива та енергетики. Відповідного листа буде скеровано й одеському міському голові Едуарду Гурвіцу. За словами Едуарда Матвійчука, в ситуації, коли неможливо з'ясувати, скажімо, місцезнаходження 18 мільйонів гривень, які внаслідок бюрократичних «рогаток» буцімто випадково загубилися десь поміж рахунками цих підприємств, відкладати кадрове рішення просто недопустимо.
Вартість ліків — ще одна причина хронічного головного болю для багатьох із нас. Нова обласна влада береться приборкати цінову стихію. Вже складено список з переліком 142 найменувань лікарських препаратів, які є життєво необхідними для великої кількості недужих. Вирішено, що ціни на них мусять бути замороженими.
Ситуацію пояснювала начальник Державної інспекції по контролю за цінами в Одеській області Лілія Круковська. Вона повідомила, що тривають перемовини з представниками 12 основних аптечних мереж області, які мають по 10 і більше торговельних фармацевтичних точок. Доповідачка сказала, що стримувати ріст цін на ходові ліки вони планують до кінця цього року. Едуард Матвійчук при цьому застеріг, мовляв, «якщо аптечні мережі не захочуть проявити розуміння, то у нас знайдуться механізми, щоб їм це пояснити». От тільки виникає пересторога: наскільки законним можуть бути такі «пояснення» з боку держави приватному бізнесу?
Олег Муратов, начальник головного управління економіки ОДА, доповів про те, що обласна влада розробила план-мінімум своїх конкретних дій. А в ньому: зменшення дотацій, підвищення надходжень коштів від податку на землю, покращення інвестиційного клімату, організація нових робочих місць, підвищення заробітної плати. Для реалізації цих завдань створюються комітети з економічних реформ, які розробляють обласні програми реформ на 25 років. Пріоритетними напрямками стануть: відродження сільського господарства, масштабний розвиток підприємництва, покращення стану довкілля... В області скоро будуть утворені групи, які оцінюватимуть ефективність діяльності підприємств та якість освіти. Основна мета: Одещина повинна навчитися сама заробляти кошти, створювати робочі місця, залучати інвестиції, підвищувати рівень споживчих послуг, охорони здоров'я та якості освіти.
Одеські контролюючі органи замучили підприємців своєю посиленою увагою. Останнім часом кількість позапланових перевірок об'єктів малого та середнього бізнесу збільшилася чи не вдвічі. Про це з трибуни також говорив Олег Муратов. Доповідач наголошував на тому, що своїми діями контролюючі органи часто порушують розпорядження Кабміну про недопустимість збільшення кількості перевірок малого та середнього бізнесу, адже це нервує людей, не дозволяє спокійно вести свою справу, створює соціальну напругу. Підприємці скаржаться на такі протиправні дії (з початку цього року на адресу управління надійшла 181 скарга!), а хтось просто не витримує такої «посиленої уваги» й закриває справу, звинувачуючи в тому саме перевіряючих, за якими не зачиняються двері. Просто комічно, на думку Олега Муратова, виглядають перевірки тих же перукарських салонів, здійснені співробітниками управління по боротьбі з економічною злочинністю.
Так, згідно з результатами проведеного аналізу, з початку 2010 року податкова адміністрація збільшила кількість позапланових перевірок на 71,5%, МНС — на 76,5%, інспекція по контролю за цінами — на 80%, а Держпромнагляд — аж на 90%. При цьому кількість планових перевірок зменшилася на 9%. Зменшила кількість позапланових перевірок тільки обласна санепідслужба.
Воно зрозуміло, що кожна служба мусить заробляти в тому числі й збором штрафів та стягнень, однак, з усього видно, можна й перестаратися. Тим більше, як зазначив голова облдержадміністрації, він не бачить того, щоб водночас із збільшенням перевірок відбувався й ріст надходжень до бюджету. Отже, говорилося, не можна виключати того, що всі ці перевірки проводяться заради наповнення чийогось чиновницького гаманця. «Хіба може за такої ситуації з позаплановими перевірками до нас прийти хоча б якийсь інвестор?» — резюмував Едуард Матвійчук. Керівник області назвав нинішню ситуацію недопустимою та доручив розібратися з кожним протиправним випадком і доповісти про результати вже через тиждень, на наступній апаратній нараді.
Вже вкотре говорили й про безпеку на дорогах Одещини. Голова ОДА, коментуючи останні зведення про дорожньо-транспортні пригоди, в яких загинули люди, доручив відповідним структурам посилити контроль за кваліфікацією водіїв громадського транспорту, що сидять за кермом і відповідають за життя громадян. В Одеській області триває операція «Автобус-2010», організована Державтоінспекцією, мета якої — перевіряти дотримання безпеки пасажирських перевезень, організацію передрейсового контролю, дисципліну водіїв, а також посилити вимоги до проходження медогляду перевізників. Хочеться вірити, що від того порядку на наших дорогах додасться.
Та й взагалі кожному хочеться в усьому порядку, конкретних результативних дій, а не порожніх балачок.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |