![]() |
|
![]() |
![]() |
Продукцію знаменитої Одеської кондитерської фабрики, а нині ЗАТ «Одесакондитер», люблять не лише покупці. Популярність зробила «солодку фабрику» зі 190-річною історією об'єктом уваги рейдерів, які не підпускають його законних власників до керівництва підприємством.
У 2009 році одна зі структур групи компаній «ТЕКТ» придбала понад 90% акцій ЗАТ «Одесакондитер» у значного власника акцій підприємства Валентини Гросу. Відтоді і дотепер ГК «ТЕКТ» не може реалізувати свої права як акціонера, тому що зустрічає відчутну протидію з боку колишнього менеджмента фабрики, а також деяких державних чиновників та представників правоохоронних органів.
У листопаді 2009 року тодішній власник 90% пакета акцій Валентина Гросу заявила про спробу рейдерського захоплення ЗАТ «Одесакондитер». Валентин Хамалов і Алла Маштакова, звільнені з посад голови наглядової ради та директора ЗАТ «Одесакондитер» рішенням зборів акціонерів наприкінці серпня того ж року, відмовилися його виконати і, по суті, захопили підприємство, заявила тоді В. Гросу. Вона повідомила, що спроби розрядити ситуацію за допомогою переговорів завершилися безрезультатно. Сам Валентин Хамалов звинувачує Валентину Гросу у розкраданні акцій.
8 грудня 2009 року в Одесі відбулися збори акціонерів підприємства «Одесакондитер», за ходом яких у прямій трансляції могли спостерігати як журналісти центральних ЗМІ, присутні в приміщенні УНІАН, так і їхні одеські колеги, які були присутні на зборах. Трансляція мала продемонструвати – збори справді відбулися, усі його рішення цілком легітимні. Проте це питання потонуло в судах.
– Довести, що зборів не було, дуже важко – адже велася пряма телетрансляція. Зрештою, на зборах був присутній незалежний реєстратор. Тому впевнений: правота на нашому боці, – розповідає генеральний директор ГК «ТЕКТ» Олексій Сухоруков. – Було переобране керівництво підприємства, що фактично стало підтвердженням рішення серпневих зборів акціонерів. Також було вирішено надіслати звертання до правоохоронних органів – прокуратури, міліції – із проханням розслідувати діяльність колишнього менеджмента «Одесакондитер». За нашою інформацією, у невідомому напрямі дотепер зникають колосальні кошти. По-перше, звідки не візьмися, з'являються величезні витрати на маркетингові послуги. По-друге, сировина та матеріали, як вважають акціонери, навіть із урахуванням девальвації гривні, почали закуповувати за завищеними цінами. З'явилися невідомі постачальники. Зрозуміло, необхідна докладна детальна перевірка усіх цих фактів.
За словами Валентини Гросу, підтримку діям звільнених керівників надає начальник Одеського територіального управління Державної комісії із цінних паперів та фондового ринку Юрій Ровінський.
– Працівники комісії з цінних паперів, серед них і Юрій Ровінський, а також член ГКЦБФР Микола Бурмака, який підписував акт про втрату реєстру акціонерів ЗАТ, стали на бік того, хто бореться проти законного акціонера, – говорить Олексій Сухоруков.
Сам пан Ровінський вважає за краще ситуації не коментувати. Цікавий той факт, що на нещодавнє засідання комісії з питання щодо ситуації на ЗАТ «Одесакондитер», де також був присутній і Ю. Ровінський, пресу не було допущено. І це у приміщенні облдержадміністрації, де розглядалося питання про рейдерство і де журналісти були зобов'язані бути присутніми! Сам Ровінський повважав за краще із пресою, яка очікувала біля дверей, не спілкуватися.
Доки питання вирішується в судах, нелегітимне керівництво фабрики далі працює на свій розсуд. А тим часом, керівництво ГК «ТЕКТ» звернулося до Президента України Віктора Януковича із проханням захистити права інвесторів, на яких так сподівається економіка нашої країни.
P.S. Коли матеріал був уже написаний, стало відомо, що колишній менеджмент готується провести одразу троє зборів акціонерів поспіль. Незважаючи на те, що нове керівництво ГКЦБФР, бажаючи розібратися у ситуації, зупинило обіг акцій. Таким чином, екс-керівники знову йдуть проти закону, вважають акціонери фабрики.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |