ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ГОЛОВІ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ Е. Л. МАТВІЙЧУКУ
12.06.2010 / Газета: Татарбунарский вестник / № 44(5375) / Тираж: 2793

Шановний Едуарде Леонідовичу!

Сільськогосподарські товаровиробники Татарбунарського району глибоко занепокоєні законодавчими актами, прийнятими Верховною Радою України протягом 2008-2009 років а саме, Законом України від 04.06.2009 року №1443-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів» га внесеннями змін до ст. 124 Земельного кодексу України.

Щодо Закону України від 04.06.2009 року №1443 -VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів».

Виготовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь здійснюється на підставі укладених договорів оренди, зареєстрованих згідно до чинного законодавства. В основних сільськогосподарських підприємствах району договори оренди проходять державну реєстрацію більше року, в інших термін дії договорів закінчується протягам 3—4 років, що не дає змоги виконати весь об'єм робіт з виготовлення проекту до набрання чинності зазначеного Закону.

Крім того, протягом останніх років більшістю сільськогосподарських підприємств району закуплено потужну сучасну сільськогосподарську техніку, використання якої ефективне на великих суцільних масивах. З метою обробітку площ єдиним масивом згідно укладення угод між підприємствами здійснювався обмін земельними ділянками.

Впровадження даного законодавчого акту за наявних умов є неефективним та безрезультативним заходом, який призведе до роздрібнення площ, нераціонального використання сільськогосподарської техніки та тіньового ведення агробізнесу.

Виходячи з вищевикладеного. пропонуємо внести зміни до [Закону щодо заміни проекту на розроблену господарством наукова обґрунтовану сівозміну, яка буде погоджена в районній державній адміністрації.

Щодо внесення змін до ст.124 Земельного кодексу України. На сьогодні законодавчо неврегульований правовий статус та порядок використання проектних польових доріг та земельних ділянок, не витребуваних їх власниками в період реформування АПК (в зв'язку зі смертю або відсутністю коштів на виготовлення державних актів). Дуже поширеною є ситуація, коли в межах одного масиву є певна кількість таких земельних ділянок, Не використовувати такі ділянки в межах поля неможливо, тим більше при запровадженні новітніх технологій та використання сучасної потужної техніки.

Разом з тим, ЗГІДНО ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.

За період з листопада 2008 року в Татарбунарському районі призупинено надання в оренду земельних ділянок, розпорядження якими здійснює райдержадміністрація, у зв'язку з відсутністю законодавчо визначеного порядку проведення земельних аукціонів, що призводить, з одного боку, до значного зменшення надходжень до відповідних бюджетів, а з Іншого — до забур'янення земельних ділянок, що завдає шкоди також і суміжним землекористувачам.

Нашу стурбованість викликає надзвичайно та необґрунтовано тривалий термін розроблення проектів землеустрою (пов'язаний з отриманням висновків відповідних територіальних органів), черга на отримання кадастрових номерів земельних ділянок, тривале проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, тривала процедура реєстрації договорів оренди земельних ділянок.

Для максимально ефективного ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в зв'язку зі світовою фінансовою та економічною кризою, з метою недопущення втрат до відповідних бюджетів, припинення недбалого та незаконного використання земельних ділянок просимо Вас клопотати перед Президентом України та Верховною Радою України щодо законодавчого врегулювання проведення земельних торгів (аукціонів) на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, використання не витребуваних земельних ділянок (паїв), скасування впровадження штрафних санкцій за використання сільськогосподарських земель без проектів землеустрою.

З повагою голова ради сільгосптоваровиробників Татарбунарського району В.Й. ГОЛОБОРОДЬКО

Автор: В.Й. ГОЛОБОРОДЬКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту