ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
15.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 62(4044) / Тираж: 23655

Одеса

ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ

Учора світова громадськість відзначила Всесвітній день донора, заснований у травні 2005 року під час 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у Женеві Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста, Міжнародною федерацією організацій донорів крові та Міжнародним товариством з переливання крові.

Потреба у переливанні крові виникає у світі щомиті. Тому Всесвітній день донора є даниною поваги мільйонам людей, які рятують життя інших, віддаючи їм свою кров.

В Одеській області кількість донорів на сьогодні становить понад 8 тисяч громадян.

Цього року в Одесі з’явився перший в Україні банк донорів для онкохворих дітей – база даних добровольців, які готові пожертвувати свою кров маленьким пацієнтам. Створення його стало підсумком акції «Здай кров – врятуй життя дитини», яка проходила в Одесі з 18 лютого по 10 березня. На заклик відгукнулося близько 400 городян, більшість із яких – студенти.

КОНІ ВЕРЕДЛИВІ

Бійцям МНС довелося виступити у досить незвичайній для них ролі конярів та зайнятися виловом двох коней, які металися сквером.

Одесити та гості Південної Пальміри із подивом спостерігали незвичайну картину. Серединським сквером, що розташований у Малиновському районі, бігали двоє коней. Господарів поблизу не було.

Один з них навіть вчинив невеличке ДТП: зіткнувся із автомобілем «тойота-камрі» 1998 року випуску. Але, на щастя, ні іномарка, ні тварина серйозно не постраждали.

Очевидці пригоди повідомили про НП до різних служб, зокрема і працівників місцевого іподрому. Але на допомогу прийшли лише працівники оперативно-рятувальної служби МНС. Вони у лічені хвилини змогли зупинити коней, що металися, рятувальними мотузками. Потім утихомирені тварини були передані власникам.

Фрунзівський район

ПЕРСПЕКТИВИ ДАЛЕКО НЕ ТУМАННІ

Фермерське господарство „Туманове” (директор Олексій Трущенко) утворене лише рік тому. Базуючись на території Павлівки, сьогодні воно має у розпорядженні понад дві тисячі гектарів землі. Це переважно паї колишніх колгоспників.

Сьогодні тут – непогані види на врожай: радують око 500 гектарів озимої пшениці, 144 га – ячменю, 200 – рапсу. Посіяли 130 гектарів ярого ячменю, 30 – вівса. Своєчасно проведено підживлення усіх культур, в оптимальні терміни впоралися з сівбою та обробітком пізніх ярих.

У господарстві також займаються тваринництвом. Поки що мають 20 корів та 14 нетелів, за якими доглядають молоді доярки Оксана Чабан, Тетяна Бондаренко і Мар’яна Вакаренко. Крім цих жінок, у ФГ „Туманове” знайшли робочі місця ще 25 жителів Павлівки. Серед найкращих трудівників – батько й син Карпови, Олег Бурячок, Михайло Пасічник, задіяні на основних роботах. Добре працюють і інші механізатори: Валентин Колесник, Олександр Скибенюк, Сергій Вінницький та Микола Руснак. Їм керівництво господарства може доручити все.

Іванівський район

ВІДРОДЖУЄТЬСЯ ПЕРЕРОБНА ПРОМИСЛОВІСТЬ

Геннадій Лебедєв у селі Конопляному відкрив забійний цех. Майже трирічне проходження дозвільної процедури в екологічній, санепідеміологічній та інших службах виявилося непростим випробуванням для підприємця. Але в нього вистачило сил і терпіння, аби довести розпочату справу до логічного завершення. Нещодавно Геннадій Лебедєв отримав документ від голови РДА Н. Бянової про дозвіл на експлуатацію цеху.

Основне виробниче приміщення займає 300 квадратних метрів. У ньому, згідно з належними вимогами, облаштовано ваговий комплекс, приміщення для попереднього утримання худоби, приміщення для забою, холодильне устаткування, кімната для засолювання шкір, кімната ветлікаря з обладнанням для лабораторних досліджень, кімната для стерилізації обладнання, побутові приміщення тощо. Безперечно, що підприємство Г. Лебедєва знадобиться багатьом селянам та сільгосппідприємствам району, буде стимулювати подальший розвиток тваринницької галузі.

Балта

З’ЯВИВСЯ «ПРОГРЕС»

Під такою назвою у місті відкрито торговельний центр, споруджений за найсучаснішими технологіями.

Для жителів та гостей Балти він став зручним місцем придбання усіх необхідних товарів. Широко репрезентовані соки та води, овочі та фрукти, гастрономія, солодощі тощо.

Підписано спеціальну угоду про спільну діяльність та співпрацю із фермерським господарством «Прогрес» і Балтською райспоживспілкою. «Генератором» ідеї створення такої спілки став директор фермерського господарства, депутат районної ради Михайло Лазаренко. Обов’язковою умовою документа є постачання до супермаркету продукції саме ФГ «Прогрес». М’ясо в асортименті, крупи, макарони, молоко, сметана, овочі: з ферми, поля – на прилавок. Ціни нижчі, якість – вища.

Ананьївський район

РОБОТА ТАБОРІВ – У ДВІ ЗМІНИ

З районного бюджету на літнє оздоровлення дітей буде виділено 100 тисяч гривень, ще 40 тисяч планується залучити у вигляді спонсорської допомоги. За ці кошти у 24 пришкільних та профільних оздоровчих таборах відпочине близько тисячі школярів.

Це учні 1 – 4 класів, а також 17 дітей-сиріт, 19 дітей позбавлених батьківського піклування, 12 дітей-інвалідів, 6 дітей-чорнобильців, 167 дітей з малозабезпечених сімей, 70 дітей з девіантною поведінкою та 90 талановитих і обдарованих школярів. Робота таборів організована у дві зміни. У першу учні оздоровлюватимуться на базі загальноосвітніх навчальних закладів, у другу – у позашкільних навчальних закладах. Вартість харчування на одну дитину складе близько 8,5-9 гривень. Зрозуміло, що в сьогоднішніх умовах при високих цінах на продукти харчування, вся надія покладається на залучення позабюджетних коштів.

Роздільна

ТЕПЛІ СЛОВА – НЕБАЙДУЖИМ ЛЮДЯМ

Своє 15-річчя від дня заснування відзначив один із перших в області Роздільнянський територіальний центр.

Сьогодні 60 його працівників обслуговують вдома понад чотири сотні самотніх старих людей та інвалідів, працюють у районному Будинку милосердя, даруючи цим людям своє тепло та увагу.

Ювілярів привітали голова райдержадміністрації Олексій Могилко, заступник голови районної ради Лариса Анзіна, сільські голови, керівник районної ветеранської організації Федір Вчорашній.

Було сказано багато теплих слів на адресу небайдужих, терплячих людей. Багато хто за копітку працю нагороджений грамотами та подарунками, солісти народного театру естради районного Будинку культури підготували для них цікавий концерт.

Комінтернівський район

ЖИТИМЕМО ДРУЖНО

Розпорядженням голови Комінтернівської райдержадміністрації затверджено план заходів з протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації на території району на 2010 – 2012 роки.

Документом передбачена співпраця з міжнародними організаціями, фондами, спілками та правоохоронними органами інших держав; проведення інформаційно-просвітницької та попереджувально-профілактичної роботи; консультації з главами церков і релігійних організацій щодо забезпечення роботи з віруючими, спрямованої на виховання толерантного світогляду.

Красноокнянський район

ДБАЮТЬ ПРО ЗНЕДОЛЕНИХ

В Чорнянському стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання перебуває 24 одиноких непрацездатних громадян.

Директор територіального центру обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних С. Чаповська розповіла, що головне завдання працівників стаціонарного відділення – створення для кожного підопічного умов, максимально наближених до домашніх, комфортного побуту та якісного харчування. Щодо останнього, то воно 4-разове. Стаціонарне відділення забезпечене необхідними медикаментами.

Разом з тим, в селах району потребують соціального обслуговування 782 чоловік. Через районну координаційну раду одержали грошову допомогу 247 громадян на суму 30 тис. грн.

Балтський район

ДЛЯ ТОЧНІШОЇ ДІАГНОСТИКИ

Протягом багатьох років устаткування Центральної районної лікарні не оновлювалося.

І лише останнім часом, завдяки коштам, виділеним із районного бюджету, а також спонсорської допомоги, лікарня змогла закупити стаціонарний кардіограф, пульсоксіметр, три компактні переносні кардіографи, з яких один передано селу Саражинці, другий – терапевтичному відділенню поліклініки, третій – відділенню швидкої допомоги. Монітор-дефібрілятор для надання термінової медичної допомоги (поновлення роботи серця) встановлений у прийомному відділенні ЦРЛ. Лікарня також одержала 15 глюкометрів, які розподілили до поліклініки, дитячої консультації, терапевтичного відділення та відділення реанімації, до усіх сільських амбулаторій. Але найдорожчим та найнеобхіднішим став апарат УЗД, на роботу якого тут покладають великі надії.

Южне

ЧЕРЕЗ ДУХОВНІСТЬ – ДО ПОЕЗІЇ

Нещодавно у стінах Острозької академії на Рівненщині пройшов перший Всеукраїнський конкурс «Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування».

Серед його переможців у номінації «Краще знання Біблії» названо й ім’я викладачки основ християнської моралі та етики Южненської авторської школи Алли Кириченко.

– Перемога Алли Михайлівни – не випадковість, – відзначає директор навчального закладу Микола Гузик. – Саме вона багато літ тому першою в області розробила і впровадила в навчальний процес курс основ християнської моралі та етики, свій високий педагогічний рівень неодноразово демонструвала через знання, моральність, християнську совість своїх вихованців. А ще Алла Михайлівна – переможниця Всеукраїнського конкурсу поетів, які пишуть вірші на духовно-християнську тематику.

Біляївський район

ЖИТТЯ ВАРТІСТЮ СИГАРЕТИ

У селі Дачному загинув літній чоловік.

Причиною цього стала пожежа, що виникла у приватному житловому будинку. Працівники МНС, які прибули на місце, не встигли врятувати 72-річного господаря. Як з’ясувалося, причиною загорання приміщення стала сигарета. Літній чоловік курив у ліжку.

Урочистий марш новобранців

У зенітній ракетній бригаді повітряного командування «Південь», що дислокується на Одещині відбулися урочисті заходи з нагоди складання Військової присяги молодим поповненням. На вірність народові поклялись 70 юнаків з Харківщини, Донеччини, Львівщини та Одещини, які прибули для проходження служби до цієї частини.

В урочистостях мали змогу взяти участь родичі і друзі військовослужбовців. Молоде поповнення привітав заступник командира повітряного командування «Південь» з бойової підготовки полковник Володимир Алімпієв.

Командир бригади полковник Олександр Третьяков зазначив, що з’єднання має славетні традиції і за підсумками 2009 року визнане кращим в Повітряних силах.

Батьки молодих солдатів також привітали своїх дітей зі складанням Військової присяги. Так, батько молодого солдата полковник українського козацтва Юрій Роднєв наголосив:

– Я впевнений, що коли наші діти проходять службу в такій уславленій частині, то ми отримуватимемо від командирів тільки листи вдячності.

Сергій БАЛАНОВСЬКИЙ, прес-секретар повітряного командування «Південь»

«Репортаж», «Пейзаж», «Портрет»

Понад 200 кольорових та чорно-білих фотознімків надіслано до обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання на традиційний щорічний фотоконкурс школярів. У ньому взяли участь вихованці фото- та кіновідеогуртків Одещини.

Діти навчалися майстерності у гуртках та студіях Овідіопольського, Біляївського, Татарбунарського, Ізмаїльського, Болградського, Березівського, Арцизького районів, а також в Одесі, Іллічівську, Білгороді-Дністровському, Котовську, Теплодарі, Ізмаїлі.

Журі, яке складалося із членів Національної спілки фотохудожників України, із задоволенням відзначило, що багато робіт присвячені одноліткам, природі, тваринам. Вони дарують глядачам тепло людських взаємин, радість спілкування зі світом. Більшість художніх фотографій – високої технічної якості і з добрим композиційним рішенням.

Журі розглядало роботи у таких номінаціях: «Жанровий портрет», «Світ рослин», «Макрозйомка», «Мариністика», «Репортаж», «Пейзаж», «Діти – наше майбутнє», «Портрет», «Тваринний світ», «Етюд».

Кращими названо фотографії Ірини Купцової, Надії Жукової та Юрія Кармазіна, (студія «Фотоаматор» Одеського міського Палацу дитячої та юнацької творчості), Дмитра Плотнікова (фотогурток Біляївського будинку дитячої і юнацької творчості), Костянтина Гречкосія (школа № 1 м. Котовськ), Сергія Карзанова (ліцей № 53 м. Одеса), Олени Кирсанової (школа № 57 м. Одеса), Єлизавети Таловської (Великодолинська школа-ліцей Овідіопольського району), Доріна Реуцоя (Ізмаїльська міськСЮТ), Олександра Гуцана (Кам’янська ЗОСШ Арцизького району.

10 кращих робіт будуть репрезентовані на заочний Всеукраїнський фотоконкурс «Ми – діти України». Приємно відзначити, що юні одесити на заочному конкурсі минулого року, який відбувся в Києві, посіли три призових місця. Це Юлія Ткаченко (Міський палац), Ганна Цвяткова (Теплодарський ПДЮТ), Ольга Кучеренко (Татарбунарський ПДТ).

Валентина КИСЕЛЬОВА

Автор: В. КОЗЮРА, С. ШМОРГАЛ, О. ХАРЧЕНКО, О. НЕБОГАТОВ, А. СТЕПАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, А. МИХАЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту