ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПОВЕРНУТИСЯ ДО РЕАЛЬНИХ ЦІН
15.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 62(4044) / Тираж: 23655

Проблеми агропромислового комплексу і ступінь підготовки до жнив – ці дуже важливі питання обговорювалися на Всеукраїнській нараді, яка відбулася в Одесі. У ній взяли участь віце-прем'єр-міністр України Віктор Слаута, міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, народні депутати, учені-аграрники, представники регіонів, серед яких були голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук і перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк. Нарада розпочалася в Одеському селекційно-генетичному інституті НААН України з демонстрації сортів сільськогосподарських культур вітчизняної селекції – озимої пшениці та ярого ячменю.

Виступаючи перед аграрниками, Віктор Слаута розповів про головні напрями політики Президента та уряду у розвиткові сільського господарства. У нинішньому році до цього сектору економіки буде спрямовано 12 мільярдів гривень інвестицій. А вільний ринок землі в Україні може запрацювати через два роки. Проте, підкреслив віце-прем'єр-міністр, Верховна Рада України повинна ухвалити два основні закони: про державний кадастр і про ринок землі. При цьому вони повинні пройти всі необхідні узгодження, щоб не допустити порушення прав власників землі.

Віце-прем'єр-міністр, віддаючи належне одеським селекціонерам у створенні нових посухостійких сортів, покритикував їх за деякі недоліки. Зокрема, В. Слаута вважає неприйнятним той факт, що рентабельність селекційно-генетичного інституту нижча, ніж звичайного фермера, а поля, призначені для досліджень, здаються в оренду. Дісталося і начальникові Державної інспекції щодо захисту рослин Сергію Довганю за недостатню боротьбу з польовими шкідниками, зокрема з клопом-черепашкою.

Микола Присяжнюк нагадав, що цими днями Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про виділення Аграрному фонду облігації на суму 5 мільярдів гривень. Крім того, він заявив, що Мінагрополітики підготує проект постанови, відповідно до якої паливо для аграрників повинно подешевшати на 30 відсотків.

У цілому через Аграрний фонд держава планує закупити близько 5 мільйонів тонн зерна. З врахуванням запасів минулого року (6 мільйонів тонн), це дозволить «зробити паузу, яка дасть можливість повернутися до нормальних, реальних цін».

– Основне завдання Міністерства, Аграрного фонду і ДАК «Хліб України» полягає у тому, щоб не спрацювати за принципом: уміла готувати, але не вміла подавати, – згадав доречно народне прислів'я Микола Присяжнюк.

Свій вклад вносить і регіональна влада. Нагадаємо, що якщо у минулі роки на підтримку аграрників з нашого обласного бюджету виділялося 7-8 мільйонів, то у цьому році – 60 мільйонів гривень. Ці кошти підуть на часткову оплату, сільгосптехніки. До речі, на презентації сільгосптехніки в Інституті агропромислового виробництва ключі від зернозбиральних комбайнів одержали майже сорок фермерів. Все-таки цього року аграрники області повинні одержати сто комбайнів.

Учасникам наради цього дня було продемонстровано також літак сільськогосподарської авіації «Фермер-2», розроблений спільно українськими і російськими фахівцями. Саме завдяки такому літальному апарату можна успішно боротися із шкідниками рослин, з тим же клопом-черепашкою.

– Облдержадміністрація усвідомлює те, що розвиток і процвітання області пов'язані не в останню чергу з розвитком агропромислового комплексу. Ми зробили тільки перші кроки, спрямовані на підтримку сільського господарства, – підкреслив голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук.– Це результат копіткої роботи депутатів обласної ради та фахівців облдержадміністрації, завдяки якій вдалося мінімізувати нецільові витрати і спрямувати додаткові кошти на підтримку саме сільгоспвиробника області.

Автор: Іван КАМЕНЕЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту