ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЖНИВА-2010 — ЗДРАСТУЙ, КОСОВИЦЕ!
15.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 62(4044) / Тираж: 23655

Утконосівці першими в Україні почали збирання ранніх зернових та зернобобових культур

В Ізмаїльському районі минулої п'ятниці почалися жнива. Першими приступили до жнив хлібороби сільгоспкооперативу «Вікторія», розташованого на землях громади села Утконосівки.

Почати косовицю довірили досвідченим комбайнерам Івану Арнауту та Михайлу Маламену.

– Як настрій? – запитав у Михайла Маламена.

– Відмінний, – відповів той. – Збираємо напряму. Перший день показав – добрий вродив врожай. Повинен дати на цій ділянці не менше 45 – 50 центнерів з гектара. Робота кипить. Ні в чому затримок немає, тому що в нас у господарстві усе чітко налагоджено, кожний знає, що йому робити.

– Першим повністю дозрів ячмінь сорту «Достойний» одеської селекції на елітній ділянці площею 20 гектарів, – розповів директор «Вікторії» Михайло Стратила. – Врожай звідси піде на насіння. Ми давно вже постачаємо ним себе самі, частину відправляємо на реалізацію.

У «Вікторії» під ранньою зерновою групою близько 3 тисяч гектарів. За попередніми розрахунках, середня врожайність має скласти не менше 35 центнерів з гектара. У вихідні в полі працювала одна «Нива». З понеділка долучилися вісім агрегатів жнивного комплексу – п'ять своїх і три залучені. Як запевнив Михайло Стратила, жнива буде завершені за двадцять днів. У господарстві все заздалегідь прорахували, ще коли сіяли культури. По черзі дозрівають ячмінь, горох, пшениця, ріпак, даючи можливість працювати розмірено, без втрат.

У поле приїхав перший заступник голови Ізмаїльської райдержадміністрації Григорій Чепой – для того, щоб привітати утконосівських хліборобів із початком косовиці.

– За усіма даними, утконосівці стали першими, хто почав жнива в Україні, – сказав він. – Сподіваюся, що вони звикли перемагати (недарма ж і СК має назву «Вікторія», тобто «Перемога»!), успішно складуть головний іспит року. У цілому по району під ранньою групою зернових понад 55 тисяч гектарів. Ми сподіваємося у нинішньому році одержати 120 тисяч тонн ізмаїльського хліба, у середньому на круг по 30 – 32 центнери.

У вихідні до косовиці приступили у сільгоспкооперативі «Троя», що входить до асоціації сільгоспвиробників «Прогрес» (с. Кам’янка). На черзі – старонекрасівська агрокомпанія «Свобода».

Автор: Євген МАСЛОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту