![]() |
|
![]() |
![]() |
Про те, в яке становище поставило нове керівництво облдержадміністрації газету «Чорноморські новини», вирішивши посеред року вийти із співзасновників, наші читачі добре знають і не приховують обурення. До редакції, щоб висловити підтримку, постійно приходять, телефонують і присилають листи, І не лише жителі Одещини. Стурбовані долею «Чорноморки» далеко за межами області, навіть за межами країни.
А нещодавно найактивніші читачі зібралися за «Круглим столом», щоб окреслити ймовірні шляхи виходу із ситуації. Говорили про наболіле, про те, що в державі йде відверте згортання громадянських свобод, чиняться спроби підім'яти усі ЗМІ під себе, а тих, кого не вдасться, — знищити, і це один із першочергових кроків для подальшого утвердження авторитаризму, нав'язування усім «єдиноправильної» ідеології, щоб з усіх підконтрольних шпальт та ефірів переконувати громадян України, що «ЖИТЬ стало лучше, жить стало веселей» (а такого «позитиву» з кожним днем з вуст посадовців звучить дедалі більше).
Відтак, наголошували учасники зібрання, вкрай важливо зробити все можливе, щоб «Чорноморські новини» як незаангажована газета продовжила виходити і доносити людям правду. Правду про нинішній стан справ у регіоні та державі загалом. Правду про нашу минувшину, яка дуже очі коле нинішній владі, котра, попри гучні заяви щодо об'єднання всієї країни, сіє розбрат і провадить відверту політику на приниження української нації — народу, що живе на своїй землі, що дав назву державі, яку влада сьогодні хоче монополізувати і в економічній, і в політичній, і в гуманітарній площині.
Чому влада відверто ігнорує закони? Чому через підконтрольні 3Mt нав'язується брехлива думка про«економію» коштів, тоді як насправді для інших видань фінансування збільшене? Чому в деяких пунктах передплати людей переконують, що «Чорноморка» не виходитиме, тож і оформляти передплату не варто? Зрештою, чому українська громада не стає на захист української мови, культури та історії, які так нахабно принижує голова обласної державної адміністрації — службовець високого рангу, котрий отримує зарплату завдяки і нам, українцям, яких, згідно з переписом, в Одеській області більшість?
Під час дискусії за «круглим столом» прозвучала пропозиція створити Спілку читачів газети «Чорноморські новини» — своєрідний громадський рух, який, окрім підтримки самої газети, ставить за мету донести до якомога більшої кількості жителів Одещини та й усієї України інформацію про ті виклики, що стоять фактично перед кожним з нас: сьогодні «з'їли» неугодну газету, завтра викинули з роботи чиновника, який, бач, всупереч забороні, насмілився говорити українською, післязавтра... Так можна повернутися і в сумнозвісні 1930-ті, наслідки яких для нашого народу нинішня влада намагається сором'язливо замовчувати, а то й взагалі заперечувати.
Ініціатори створення Спілки читачів газети «Чорноморські новини» зійшлися на Думці; мовчки сидіти не можна, діяти потрібно вже. Найперша і найважливіша справа —передплатити газету, А далі будуть зібрання, «круглі столи», інші акції з метою вплинути на обласну владу, яка повинна або підтримати газету, як підтримує багато інших, або цивілізовано, як це прописано в законах, «розлучитися».
Перша майже спонтанна акція відбулася учора, в середу, під стінами облдержадміністрації, (ї учасники зажадали від влади діяти в рамках закону, а також зробили символічні внески на поповнення обласного бюджету.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |