ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У РУСЛІ ОБРАНИХ ПРІОРИТЕТІВ
17.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 63(4045) / Тираж: 23655

Минулого вівторка голова обласної ради М.Л. Скорик здійснив робочу поїздку Ренійським районом. Головним пунктом у програмі цього візиту стала участь Миколи Леонідовича в урочистих заходах, присвячених пуску природного газу в селі Лиманському. Однак спочатку голова облради провів нараду з активом району: свято святом, а існуючі проблеми і поставлені цілі не дозволяють розслаблюватися.

Втім, М.Л. Скорику ці проблеми дуже добре знайомі – він безпосередньо займається їх розв’язанням протягом усієї своєї каденції. На сьогоднішній день місцева і обласна влада визначила кілька пріоритетних завдань у контексті соціально-економічного розвитку Ренійського району. Це завершення спорудження районної поліклініки, другої черги Лиманської школи і нової водонасосної станції другого підйому в місті Рені. Кожен з перерахованих об'єктів потребує значних фінансових вливань, зокрема з обласного бюджету. Зокрема, на завершення спорудження поліклініки необхідно ще 7,6 млн гривень, на школу (там потрібно побудувати спортзал і декілька інших приміщень) – 6 млн грн. Введення у експлуатацію водонасосної станції обійдеться у 1,5 млн грн.

Слід нагадати, що «заморожену» на багато років поліклініку вдалося реанімувати саме завдяки фінансовій і організаційній підтримці з боку обласної ради. Потім, на жаль, роботи знову було припинено через кризу, але облрада не відвернулася від Ренійського району. Як уже неодноразово писали «Одеські вісті», у той важкий період було вирішено зосередити всі сили й кошти заради досягнення головного результату – завершення спорудження 125-квартирного житлового комплексу для потерпілих від повені 2005 року. І це завдання було успішно виконано – навесні поточного року останні черговики одержали ключі від нових квартир. Без будь-якого перебільшення можна сказати, що ця довгоочікувана подія стала «дітищем» двох чинників – послідовності М.Л. Скорика і наполегливості голови Ренійської райдержадміністрації В.В. Чумаченка. І ось настав час повернутися до тих об'єктів, які з другорядних знову перетворилися на пріоритетні...

Під час візиту Миколи Леонідовича Скорика окремою темою звучали гострі проблеми порту Рені. Як відомо, на сьогоднішній день це містоутворююче підприємство перебуває у критичному фінансово-економічному становищі. Досить сказати, що його трудовий колектив переведений у режим 50-відсоткового робочого тижня, тому реальна зарплата переважної більшості портовиків становить 600 гривень на місяць (для порівняння: у сусідньому Ізмаїльському порту працівники одержують у середньому 8 тис. грн). Люди на межі розпачу: як годувати родину, як вижити на злиденні гроші?

Коротенько нагадаємо, що Рені – єдиний порт в Україні, що не має прямого залізничного сполучення з територією країни, і тому змушений користуватися послугами сталевих магістралей Молдови. Зрозуміло, зайвий транзит відлякує вантажовласників. У цьому зв'язку і адміністрація порту, і районна влада, і керівництво області домагаються зниження залізничних тарифів на вантажі, які прямують у ренійському напрямку. Таке рішення дозволило б «вирівняти» конкурентоспроможність Ренійського порту і поставити його у рівні умови з Ізмаїлом.

Нещодавно порт Рені відвідав міністр транспорту та зв’язку України Костянтин Єфименко. Як зазначив начальник порту Сергій Строя, міністр із розумінням сприйняв проблеми підприємства й обіцяв сприяти їх розв’язанню. Однак терпіння портовиків дійшло до краю. Напевно, тому С.К. Строя відкритим текстом попросив голову облради пролобіювати інтереси порту на рівні високого керівництва Партії регіонів, зокрема на рівні Кабінету Міністрів.

– Сказати про те, що я допоможу вирішити це питання – отже, сказати неправду, – відповів М.Л. Скорик. – Ми на обласному рівні робимо все, що від нас залежить. Важливо те, що до порту привернуто увагу центральної влади, і візит міністра транспорту та зв’язку до Рені – тому підтвердження. А вищі за міністра у нашій країні лише три особи: профільний віце-прем'єр, прем'єр-міністр і Президент. Тож будемо сподіватися на позитивний результат. Якщо ж його не буде, звертатимемося просто до Глави уряду і Президента.

Потім Микола Леонідович відбув до села Лиманського, де вже було все готово до відкриття мітингу з нагоди пуску природного газу. Виступаючи перед селянами, голова РДА В.В. Чумаченко підкреслив: це подвійне свято, оскільки газ у Лиманському означає завершення газифікації всього Ренійського району. «Останній форпост» на цьому шляху довго не здавався: спорудження газопроводу до села тривало 9 років, воно то припинялося, то відновлялося, то знову припинялося. Проте останню крапку вдалося поставити саме завдяки принциповій позиції М.Л. Скорика, який, як і раніше, підтримав зусилля місцевої влади в цьому напрямі.

Честь запалити газовий смолоскип було надано Миколі Леонідовичу Скорику та заступникові голови облдержадміністрації Дмитрові Борисовичу Волошенкову. Вони також побували у першому сільському будинку, куди провели газ. Дорогих гостей зустрів щасливий господар газифікованого житла – Степан Іванович Арнаут.

На завершення М.Л. Скорик відвідав сільську лікарську амбулаторію, колективу якої вручив дуже потрібний подарунок – електрокардіостимулятор.

Автор: Андрій ПОТИЛІКО, м. Рені


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту