ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
СЛУЖУ БАТЬКІВЩИНІ — МОРСЬКІ СТРАЖІ
17.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 63(4045) / Тираж: 23655

В Одеському загоні морської охорони відбулося урочисте відкриття реконструйованої бази. Поряд з Державним прапором України і прапором прикордонних військ у небо було піднято зелений із хрестом прапор морських прикордонників. У церемонії відкриття взяли участь голова Держприкордонслужби Микола Литвин і голова Одеської облради Микола Скорик.

Екіпажі сторожових кораблів «Одеса», «Павло Державін» і «Поділля» вишикувалися. Рапортом про цілковиту бойову готовність зустрів голову Держприкордонслужби командир загону морських прикордонників Дмитро Дуков. Йому є про що розповісти: за підсумками півріччя серед усіх аналогічних загонів Одеський посів перше місце.

Голова Одеської облради Микола Скорик нагадав морякам про славетні традиції захисників морських кордонів країни. Кораблі морської охорони з'явилися ще у дні спорудження міста і порту. Три з них, побудовані на миколаївських верфях, утворили окремий бойовий корпус морської сторожі ще у 1900 році.

Сучасний загін створено 1 червня 2000 року. Його зона відповідальності – 237 миль. Зараз на усіх кораблях установлено сучасне навігаційне устаткування, штатні бортові катери замінено на швидкісні, у наявності техзасоби для оглядових груп. Нарешті обладнана і берегова частина. Гості відвідали житлові приміщення, оцінили комфорт кімнати відпочинку і спортивної зали. Побутові умови на військовому флоті так само важливі, як і на цивільному.

І все-таки спочатку – кораблі. Зараз реалізується програма спорудження нових кораблів 1-го рангу. На відміну від нинішніх, які належать до 3-го рангу, вони будуть маневренішими, швидкохіднішими, безшумними. Модернізовано систему оповіщення про порушення. Тепер немає необхідності постійно крейсувати уздовж берегів і витрачати дороге пальне. Патрулі виходять тільки за сигналом на перехоплення.

Але незмінним, як відзначив М. Литвин, залишається морське братерство і традиції військових моряків, їхнє ревне ставлення до служби і високий професіоналізм. Все це дозволяє ефективно протистояти порушенням морського кордону. Так було припинено діяльність двох турецьких промислових шхун, що рибалили в економічній зоні України без дозволу. Вилучено понад 70 км браконьєрських сіток, відшкодовано збиток державі у розмірі 151 тис. гривень. У рятувальних операціях надано допомогу трьом суднам, урятовано 9 громадян. Кому, як не цим людям, зрозумілий глибинний зміст команди: «Так тримати!».

Автор: Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту