ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОБЛАСНА ПРОГРАМА ДАЄ РЕЗУЛЬТАТ
17.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 63(4045) / Тираж: 23655

Серед пріоритетних обласних програм розвитку області діє й така, що спрямована на підтримку тваринницької галузі. Досвід її впровадження у Березовському районі яскраво підтверджує актуальність і результативність інвестування бюджетних коштів у відродження тваринництва.

Так, на умовах 50-відсоткової підтримки з бюджету області, агрофірма ім. М.О. Посмітного нещодавно придбала 190 телиць української червоно-рябої молочної породи. Це дало змогу відродити загублену свого часу в господарстві галузь і вселяє сподівання на її стрімке піднесення. Половина телиць вже дала приплід, який піде на подальше відтворення стада. Кожна племінна корова нині дає по 20 – 25 літрів молока за день. Від його реалізації щодня збільшуються обігові кошти агрофірми, міцніє економіка.

Але це не єдиний плюс обласної програми. Їх ще декілька, і усі вони не менш важливі. Найближчим часом агрофірма (на власні прибутки та з допомогою облбюджету) планує довести дійне стадо до 500 голів. Селяни при цьому отримають нові робочі місця. Інший плюс полягає в тому, що великотоварна тваринницька ферма потребує багато кормів, а це дозволяє найбільш ефективно розв’язати проблему сівозмін у рослинництві. Не секрет, що багатьох сільгоспвиробників, які перейшли виключно на рослинництво, нині лякає нове законодавство щодо дотримання грунтозахисних заходів. Завдяки відродженню тваринництва, відновлюється також можливість удобрювати поля органікою, а відповідно – зростатиме їх родючість, покращиться якість продукції, екологічна ситуація.

У районі, до речі, давно й успішно діють такі господарства, як ТОВ АФ «Маяк» і ПП «Чорногірське», в яких збереглося по 500 голів дійного стада. Ці господарства відомі міцною економікою і науково обґрунтованим замкненим циклом виробництва. На шлях розвитку тваринництва стають усе більше фермерів. Обласний бюджет їм також допомагає в цьому. ФГ «Імпульс», наприклад, за підтримки обласної програми придбало племінних свинок. Отже, цьому господарству у сівозміні тепер будуть обов’язково потрібні і багаторічні трави, і бобові, і інші кормові культури, які у сівозміні збагачують грунт азотом, поліпшують його структуру. І тут вже не треба нікого примушувати впроваджувати сівозміни. Адже той, хто займається тваринництвом, об’єктивно до сівозмін тяжіє.

Про важливість відродження тваринництва йшла мова на районному семінарі, проведеному головою РДА С.В. Кухтиком та начальником управління АПР С.В. Цапкаленком. Аграрії, присутні на нараді, висловили бажання розвивати цю галузь.

Автор: Олександр НЕБОГАТОВ, власкор. «Одеських вістей», Березівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту