![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одесі відбулося підписання протоколу XIII наради Уповноважених урядів України і Республіки Молдови щодо реалізації міжурядової Угоди про спільне використання прикордонних вод.
Делегації очолювали Уповноважений Кабінету Міністрів України, заступник голови Держводгоспу України Микола Бабич та Уповноважений уряду Республіки Молдови, заступник директора Агенції «Апеле Молдовей» Михайло Пєнков.
Як зазначив Микола Бабич, у межах протоколу намічено цілу низку заходів. Зокрема, вирішено влітку цього року провести роботи щодо вивчення Дністровського гідровузла у Новодністровську.
– З питань Дністра в межах Угоди діє робоча група, – заявив заступник голови Держводгоспу. – Це досить важливий напрям нашої спільної діяльності. Адже всім відомо, що Одеса переважно споживає дністровську воду. Тому моніторинг має важливе значення як для України, так і для Молдови. Також є окрема група щодо басейну річки Дунай, придунайських озер і річок, що впадають у ці озера. Крім того, ми почали спільну роботу в межах збереження біорозмаїття живих водних ресурсів. Українська сторона дещо відставала від молдовської у цих питаннях, але сьогодні ми постаралися виправити цю ситуацію.
Однак не все так чудово.
– Нас глибоко розчарувала сьогоднішня зустріч, – відзначив, зокрема, директор Міжнародної екологічної асоціації хранителів річки Дністер Ілля Трамбіцкі. – Ось уже 12 років між країнами тривають переговори щодо розробки басейнової угоди щодо Дністра, але поки що нічого суттєвого не зроблено. Тому слід очікувати, що малопродуктивність співпраці між Молдовою і Україною щодо водних ресурсів збережеться і надалі.
Молдавани, зі свого боку, визнають, що відчутно забруднюють Дністер. У той же час обіцяють незабаром виправити становище, що склалося.
– Молдовська сторона має деякі проблеми щодо скидання стічних вод у річку Дністер, – поінформував журналістів заступник директора Агенції «Апеле Молдовей» Михайло Пєнков. – Але підготовка проекту очисних споруд у місті Сороки завершується, і в листопаді ми плануємо почати його реалізацію...
Та все ж сторони не уникали гострих питань і проблем. На спільній нараді розглядалися також проблеми управління водними ресурсами Кучурганського водосховища, впливу спорудження нафтотранспортного комплексу в Джурджулештах на довкілля. У зв'язку із цим сторони вирішили створити спільну робочу групу для вивчення впливу цього та інших подібних комплексів на екосистему Нижнього Дунаю. Затверджено також плани роботи спеціалізованих робочих груп, терміни зустрічей заступників Уповноважених і експертів на території України та Молдови, а також порядку денного цих зустрічей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |