ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЩОБ ПОДОЛАТИ СТИХІЮ
17.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 63(4045) / Тираж: 23655

У травні поточного року зливи накоїли чимало лиха в селах Ананьївського, Любашівського районів та в Красних Окнах. Приємно відзначити, що аварійно-рятувальні служби оперативно відреагували і добре упоралися з ліквідацією наслідків стихійного лиха. Проте, це не завадило додатково провести командно-штабні навчання органів управління та сил цивільного захисту.

Спершу вони відбулися в Красноокнянському районі за участю начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Олександра Міхеєва, його заступника Анатолія Шатіла та провідних спеціалістів управління. Як поінформував завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій Красноокнянської райдержадміністрації Микола Кочкін, основною метою практичних заходів було оцінити готовність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Так, організатори навчання обстежили дамбу в Красних Окнах, яка постраждала під час останньої стихії, та дали поради щодо її зміцнення, побували на території Дубівської, Топалівської, Чорнянських сільських та Красноокнянської селищної рад. Вивчали стан справ у Чорнянській допоміжній школі-інтернаті, Чорнянському геронтологічному відділенні для людей похилого віку, Дубівській ЗОШ, Красноокнянській ЦРЛ, районному Будинку культури, Красноокнянському РЕМ, районних відділах ГУМВС та ГУМНС, управліннях райдержадміністрації, територіальних підрозділах органів виконавчої влади, на підприємствах та організаціях, розташованих у райцентрі.

Згідно з планом навчання відпрацьовувалися різноманітні надзвичайні ситуації, що можуть статися на території району. Відпрацьовувалися оперативно-тактичні заходи щодо їх усунення. Зокрема, поширення епідемії грипу групи «А» та гепатиту, зараження населення та великої рогатої худоби «сибіркою», автомобільних аварій, хімічного зараження території, землетрусів.

За результатами командно-штабних навчань проведено нараду під керівництвом голови райдержадміністрації Василя Арнаута. За попередніми підсумками позитивно відзначені дії керівників служб цивільного захисту Красноокнянського цеху електрозв’язку № 13 Котовського центру № 5 (Зелінський Б.), Красноокнянського РЕМу (Кучер П.), управління ветеринарної медицини у Красноокнянському районі (Островський М.), Красноокнянської ЦРЛ (Біла А.), відділу освіти райдержадміністрації (Піструїл М.), Красноокнянського райавтодору (Войтенко В.).

Наприкінці травня на території Ананьївського району провадилося тактико-спеціальне навчання з розгортанням Котовського зведеного загону ГУ МНС України в Одеській області. Їхня мета: приведення в готовність до дій при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій за сигналом «Збір-Аварія» та проведення аварійно-рятувальних робіт. До навчань було залучено представників комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з Ананьївського, Балтського, Кодимського, Котовського, Красноокнянського, Любашівського, Миколаївського, Савранського, Фрунзівського, Ширяївського районів та м. Котовська. Керівниками ГУ МНС України в Одеській області було проведено семінар-нараду з учасниками навчань, визначався рівень готовності органів управління та сил ЦО (ЦЗ) до ліквідації надзвичайних ситуацій, організації життєзабезпечення населення, перевірялось планування заходів щодо взаємодії органів виконавчої влади, служб ЦО (ЦЗ) та територіальних підрозділів органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ під час виникнення надзвичайних ситуацій. На практиці відпрацьовувались питання реагування на надзвичайні ситуації техногенного, природного та соціально-політичного характеру: аварії на залізничному транспорті з викидами хімічно-небезпечних речовин, пожежі на комунікаціях та технологічному обладнанні промислових об’єктів, нещасні випадки з людьми на воді, аварії на арсеналах, складах боєприпасів та інших об’єктах військового призначення тощо.

Співробітники Любашівського відділу МНС демонстрували набуті на навчаннях навички при гасінні вогню на автомобілі з хлорним вапном. Пригода трапилася поблизу Любашівки, на 308-му кілометрі автомагістралі Одеса – Київ. На автомобілі MAN (належить молдовській фірмі ТОВ «Сингапурком») з м. Онешти (Румунія) до м. Київ перевозився цей небезпечний вантаж. На допомогу любашівським «еменесникам» поквапилися представники з Балти та Котовська. Пожежу було локалізовано і недопущено надзвичайної ситуації. Також на місці пригоди працювала оперативна група Головного управління МНС в Одеській області, керівництво району і комісія з ТЕБ та МНС.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту