ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ — ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ
19.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 64(4046) / Тираж: 23655

Одеса

На взаємовигідних умовах

Відбулася зустріч голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Болгарії в Україні Димитаром Владимировим.

У зустрічі взяли участь Генеральний консул Республіки Болгарії в Одесі Георгій Проданов, аташе з питань культури Посольства Болгарії Христина Ніколова і президент Асоціації болгар України Антон Кіссе. Нашу країну також репрезентували начальник Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Галина Безікович та 1-й секретар представництва МЗС України в Одесі Олександр Гончаров.

Едуард Матвійчук підкреслив значну роль болгарської діаспори у житті України і висловив упевненість у подальшому розширенні співпраці між Болгарією та Одещиною. Він також пообіцяв всебічну підтримку інвестиційним проектам, які запропонує болгарська сторона.

У промові-відповіді Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарії в Україні Димитар Владимиров підкреслив, що Болгарія надає всіляку підтримку вступу України до Європейського союзу. За останні роки зовнішньоекономічний оборот між двома країнами зріс утричі і за підсумками 2009 року перевищив 3 мільярди доларів США. Пан Владимиров повідомив про готовність бізнес-структур братньої країни брати участь у реалізації різних інвестпроектів в Україні у сфері будівництва, АПК, де велику зацікавленість викликають виноградарство і виноробство, харчова і переробна промисловість.

Кордон, як фільтр злочинності

Важливі питання було винесено на порядок денний виїзної Державної прикордонної служби України, що пройшло під керівництвом голови служби, генерала армії України Миколи Литвина.

Відзначалося, що «зелені кашкети» ретельно виконували вимоги Президента України з протидії злочинності та корупції в державі. Обговорено також Концепцію розвитку мобільних підрозділів, підбито підсумки цілодобової напруженої праці прикордонних підрозділів.

З початку поточного року Державний кордон України перетнуло близько 30 мільйонів осіб та 6,5 мільйона транспортних засобів. Фільтр запобігання злочинності впевнено відокремлював порушників. Так, за цей період було відмовлено у перетині кордону близько 17 тисячам громадянам. Під час прикордонного контролю у пунктах пропуску було виявлено 242 підробних, 42 чужих, понад 5 тисяч недійсних документів.

Активною була й протидія контрабанді. Зокрема, вилучено близько 300 одиниць зброї, майже 6 кг вибухівки, понад 70 кг наркотиків, 15 кг психотропів та 440 кг прекурсорів. У пунктах пропуску та поза ними затримано контрабандних товарів на 135 мільйонів гривень. Зусиллями прикордонників не отримали дозволу на в’їзд до країни майже 8 тисяч нелегальних мігрантів.

відпустили під підписку

Співробітники органів внутрішніх справ цими днями затримали в Ізмаїлі двох неповнолітніх за підозрою у крадіжці майна приватного підприємця. Правоохоронці одержали від них зізнання і відпустили під підписку про невиїзд до вирішення питання про порушення кримінальної справи.

Однак тривогу викликає інше. Так, за даними ГУ МВС в Одеській області, у 2009 році правоохоронці зареєстрували в регіоні 1130 злочинів, скоєних неповнолітніми. Майже половина цієї кількості – групові. До кримінальної відповідальності притягнуто майже 900 юних правопорушників, серед яких – 205 школярів, а решта – ніде не навчаються і не працюють. Крім того, торік працівники кримінальної міліції у справах дітей порушили 158 кримінальних справ за фактами втягування неповнолітніх у злочинну діяльність. За цей період порушено 6 справ про використання малолітніх для жебрацтва.

На прицілі – корупція

У нашому регіоні за перші п'ять місяців поточного року правоохоронці розкрили близько ста фактів корупційних дій.

Адміністративну відповідальність за скоєні злочини понесуть двоє держслужбовців 1 – 4 категорій, шестеро – 5 – 7 категорій та 57 посадових осіб органів місцевого самоврядування. На сьогодні 49 складених адміністративних протоколів суд уже розглянув. За 43 з них винесено рішення про накладення штрафів на загальну суму 15,2 тис. гривень.

Оригінальний спосіб підлікуватися

В Одесі рятувальники-водолази в районі фарватера, яким заходять у порт судна, підняли з моря плавця-важкоатлета.

Він уже перебував на відстані кілометра від берега. Якимось чином непоміченим доплив до судноплавної зони рейду. За лічені хвилини до нього наблизилися 4 водолази-рятувальники на швидкохідному катері «Лагуна-500». Чоловік поводився у воді неадекватно, не реагував на заклики сісти у катер. Щоб допомогти потерпілому, один з рятувальників стрибнув у воду. Підняти горе-плавця вдалося лише з третьої спроби. Адже його вага виявилася 160 кг, а зріст – 180 см.

– Для чоловіка цей заплив міг закінчитися значно гірше, – сказав начальник станції Морського координаційного аварійно-рятувального центру Юрій Новиков. – Відповідь на запитання, як він опинився в екстремальному районі фарватера, шокував усіх.

– У мене хвора нога, і я її розробляю у воді плаванням, – відповів 43-річний одесит.

З лікарні, куди був доставлений, він пішов своїм ходом.

Придунав’я

Гроші для дамби

В Ізмаїлі побувала урядова комісія у складі першого заступника міністра МНС України Володимира Антонця, голови Держкомводгоспу Василя Сташука, інших офіційних осіб. Члени комісії оглянули українську ділянку берега річки. Вони переконалися: система дамб потребує термінового оновлення.

Є кілька ділянок, де ймовірність прориву води при її піднятті в річці Дунай досить висока. Одна з них на околицях Ізмаїла. У разі НП можуть бути затоплені артезіанські свердловини, що подають до міста питну воду. Відзначалося, що попередній уряд не до кінця серйозно ставився до розв’язання цієї проблеми. За попередніми підрахунками, якщо не вжити відповідних заходів, повінь може завдати шкоди на 52,5 млрд гривень.

На робочій нараді, яка пройшла на завершення, йшлося про перший етап робіт від Рені до Вилкового та його фінансування у сумі близько 70 тисяч гривень. Обговорено питання про послідовність робіт і обсяги фінансування на наступних етапах.

– Головне, що нинішнє керівництво країни повернулося лицем до питання, яке давно треба було закрити, – так прокоментував хід зустрічі із заступником міністра МНС начальник Ізмаїльського районного управління МНС Сергій Павлухін.

На 16 червня до критичної позначки в Рені рівень води не досягав усього 13 см, в Ізмаїлі – 31, Кілії – 59, Вилковому – 2 см.

Любашівський район

Коштами не обділені

Цього року обласна рада Одещини передбачила 43 мільйони гривень на розвиток сільських районів, з яких 2,5 млн грн отримає Любашівський район.

Як поінформував заступник голови райдержадміністрації Геннадій Демчевський, це цільові гроші, і вони будуть використані за призначенням. Зокрема, вже майже освоєно 1 млн 196 тис. грн, передбачених на ремонт вулиць у райцентрі, а 735,4 тис. грн направлено на завершення капітального ремонту корпусу початкових класів НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-ліцей» смт Любашівки. Близько півмільйона гривень виділено для капітального ремонту водопровідних мереж та споруд в селі Гвоздавці-Другій та капремонту другої черги системи господарсько-питного водопроводу на території смт Зеленогірське. На капітальний ремонт будівлі районної санітарно-епідеміологічної станції з відділом профдезінфекції передбачено 80 тис. грн, а на капремонт приміщення Троїцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку – 100 тис. грн.

Передбачається, що надійде субвенція з Державного бюджету на ремонт доріг, на вирішення проблеми забезпечення населення якісною питною водою та на продовження газифікації сіл.

Ширяївський район

Відповідальність посилюється

У районній державній адміністрації пройшла нарада за участю сільських та селищного голів, керівників сільгосппідприємств, фермерських господарств щодо виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України по збереженню родючості ґрунтів». Документ набире чинності 31 липня поточного року.

Начальник відділу Держкомзему у Ширяївському районі О. Ненько та заступник директора ДП «Одеський науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою» Л. Михальчук розповіли, що цей документ дозволить забезпечити охорону земельних ресурсів. Разом з тим, він дещо ускладнить умови ведення агробізнесу в Україні та істотно змінить правила використання земель сільськогосподарського призначення.

О. Ненько детально ознайомила землекористувачів з положеннями Закону та іншими законодавчими актами щодо збереження родючості землі. Голова райдержадміністрації Н. Куртогуз наголосила, що охорона земель, підвищення родючості грунту набувають віднині особливо важливого значення. Доповідачі також відповіли на численні запитання керівників сільгоспформувань.

Южне

Обмін досвідом – обопільна користь

Наймолодше місто-супутник Одеси нещодавно відвідала делегація Іллічівська.

Головною метою візиту був обмін досвідом щодо забезпечення діяльності та розвитку інфраструктури. Зокрема, йшлося про роботу промислових підприємств, морегосподарського комплексу, розв’язання житлових проблем та благоустрою.

Як відзначили у ході круглого столу, проведеного за підсумками зустрічі обидва мери – Валерій Хмельнюк та Володимир Новацький – подібні заходи є корисними для сторін. Адже і Южне, й Іллічівськ – це міста-донори з потужною економікою, що динамічно розвивається. Але у кожного з них – своя специфіка і особливості, свій досвід вирішення питань у різноманітних сферах життєдіяльності. І саме обмін цим досвідом йде на користь обом містам.

Арцизький район

І удостоєні щирої подяки

Понад 5 тисяч гривень зібраних благодійних коштів – такий результат роботи волонтерів з числа школярів і педагогів під час недавньої загальнодержавної акції «Серце до серця».

Гроші переказано на придбання обладнання і надання допомоги новонародженим дітям з певними відхиленнями від норми.

Найбільш активними і вкладниками, і збирачами коштів стали учні та вчителі загальноосвітніх шкіл сіл Делени, Главани, Плоцьк, НВК «Школа-гімназія № 1» міста Арциза.

Усі, хто брав участь у благодійній акції, удостоєні щирої подяки служби у справах дітей райдержадміністрації.

Автор: В. КОЗЮРА, В. КІТІК, А. МИХАЙЛЕНКО, С. ШМОРГАЛ, Є. МАСЛОВ, Ю. ФЕДОРЧУК, А. СТЕПАНОВА, В. КОПТЕЛЕЦЬ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.026
Перейти на повну версію сайту