ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПЕРСПЕКТИВИ Є, КОЛИ ДУМАЮТЬ ПРО МАЙБУТНЄ
19.06.2010 / Газета: Одесские известия / № 64(4046) / Тираж: 23655

По 40 центнерів ячменю з гектара збирають хлібороби агроформувань «Перша плодоовочева компанія», ФГ «Агроеліта», ТОВ «Агроресурси» і СВК «Буджак», котрі працюють спільно. Поки що це найвищий показник по Ізмаїльському району. Але попереду ще не один день збирання, не один рекорд...

До жнив з кожним днем залучається усе більше господарств. До 16 липня вивели комбайни у загінки понад 10 агроформувань району різних форм власності. Зокрема й названа вище добровільна спілка чотирьох агропідприємств. У її спільному користуванні 1900 гектарів ячменю, 500 – пшениці, 900 – ріпаку.

– Першим на наших полях дозрів озимий ячмінь, – сказав директор ФГ «Агроеліта» Андрій Гук. – Сьогодні тут працюють 9 залучених потужних збиральних агрегатів «Лексіон». Це – комбайни, постачені нам посередниками з Вінницької, Тернопільської та Черкаської областей.

Аграрії, що об'єдналися, уже не перший рік співпрацюють із «північанами» на договірних засадах.

– Залучені комбайнери зі своєю технікою нас ніколи не підводили, – далі говорить Андрій. – Бо ми чітко виконуємо договірні зобов'язання. А вони неухильно дотримуються високої якості роботи.

Як повідав Андрій Гук, комбайни перебувають у полі – увесь світловий день, орієнтовно до 22 години. Могли б працювати і довше, але ячмінь уночі швидко набирає вологи, і якість збирання стрімко знижується. Оперативно вирішуються питання технічного забезпечення, чітко виконуються протипожежні заходи. Що важливо особливо – немає проблем з харчуванням хліборобів. На польовому стані є і їдальня, і душ із холодною та гарячою водою. Одним словом, всі зручності, тільки трудися – за добру зарплату. З її виплатою теж запитань ніколи не виникає.

За кожним комбайном закріплено дві вантажні автомашини. Нам довелося спостерігати весь цей невпинний конвеєр. Все було розраховано буквально по хвилинах, затримок не виникало. Жнива ведуться одночасно на двох полях, причому з одного врожай надходить на склади, а з другого – на виплату за паями орендодавцям.

– На мій погляд, у цього агрооб’єднання – добрі перспективи, – сказав перший заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Григорій Чепой, з яким ми приїхали на поле. – Насамперед, тому, що тут постійно думають про майбутнє, чітко дотримуються сівозмін, піклуються про збереження і поповнення родючого шару. Пішли на відновлення розташованої на їх землях зрошувальної системи, впровадили інтенсивну технологію поливу, покривши зрошенням 600 гектарів. На поливі насамперед просапні культури – соняшник і кукурудза, за необхідності робили вологозарядку і на інших площах.

(У примітці зазначимо: на розташованих поруч полях одного із сусідніх господарств урожайність хлібів... наполовину нижча! І все тому, що там забули про найпростіше – про те, що у землі треба не тільки брати, але й віддавати їй належне...)

– Обов'язково відзначте, як тут щорічно вчасно вирішують питання із залученням жнивної техніки, – попросив перший заступник РДА. – На жаль, так це є далеко не скрізь. Керівники деяких господарств району, не маючи достатньо власної жнивної високопродуктивної техніки, поскупилися, думаючи якось обійтися. І вже сьогодні починають програвати, не вкладаючись у терміни і не забезпечуючи належної якості роботи. Судячи із прогнозів, на нас чекають дощі. А це означає – виграє той, хто встигне до негоди. На жаль, далеко не всі розуміють, що, поскупившись на копійку, можуть втратити гривню...

– А мене, як, напевно, і кожного хлібороба, сьогодні хвилює ціна на хліб, – підбив підсумок Андрій Гук. – Нам, наприклад, запропонували за кілограм ячменю... 60 копійок! Але це, вибачте, ні в які ворота не лізе! Так, розумію, трейдери скаржаться, що їм за минулі роки не виплатили ПДВ, немає достатніх коштів на закупівлю зерна. І ми їх, виходить, повинні пожаліти. Але нас-то, аграріїв, вони ніколи не жаліли, давайте про це пам'ятати. Чи можливо вирішити це питання? Гадаю, так. Якщо будуть повною мірою реалізовані програми Президента країни В.Ф. Януковича щодо сприяння аграріям. І держава активніше піде назустріч, зокрема й при закупівлях зерна для створення рівня ціни, що влаштовує нас, як це і намічено в програмному Посланні. Якщо самі активніше будемо поєднуватися і самостійно, без зайвих посередників, посядемо належне нам місце на ринку продажів сільськогосподарської продукції.

Євген Маслов, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район

Автор: Євген Маслов, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту