![]() |
|
![]() |
![]() |
Напередодні свята Сергій Олександрович БЕЛЮК, нещодавно призначений головою Біляївської районної державної адміністрації, у своєму щільному графіку роботи знайшов час поспілкуватися з журналістом.
– Сергію Олександровичу, що для Вас означає бути держслужбовцем, і який стиль роботи Ви сповідуватимете на посаді голови райдежадміністрації?
– Для мене бути держслужбовцем – це передусім служити державі і допомагати людям розв’язувати їхні проблеми. Стилем роботи команди нового Президента є самовіддача. Все повинно служити інтересам держави, інтересам людей. Чітко ставити завдання і чітко їх виконувати, проявляти вимогливість і відповідальність – це те, що на сьогодні має стати стилем не лише моєї роботи, а й роботи всіх державних структур і підрозділів у нашому районі. Слід відмовитися від формального підходу до справи і навчитися заробляти кошти в районі, на місцях. Наповнення бюджету дасть можливість розв’язати всі ті проблеми, які накопичилися за ці роки, покращити життя громадян, що є пріоритетним напрямом нашої діяльності. Такі завдання ставить Президент, губернатор, і для мене, як голови РДА, основне завдання – впровадження цієї політики на місцях.
– У державі підготовлено план модернізації державного управління, одним із напрямів якого є скорочення витрат на утримання держслужбовців. А чи можливе виконання важливих функцій держави повною мірою за такого підходу?
– Сьогодні в державній службі треба впроваджувати нові технології, щоб скорочення витрат не позначалося суттєво на виконанні прямих обов’язків. Звичайно, держслужбовці мають бути забезпечені технічними засобами, отримувати гідну заробітну плату, бути соціально захищеними. Але сьогодні важко всім, тому передусім треба заробляти кошти, наповнювати державну казну. Це саме той шлях, який дасть можливість уникнути корупції, підняти соціальний рівень всього народу України, зокрема і держслужбовців. Час працювати на майбутнє держави і своє майбутнє, бути патріотом країни, у якій ми усі живемо.
– Які Ви бачите шляхи професійної підготовки державних службовців? Можливо, все треба починати зі школи?
– Світова практика показує, що інвестиції у освітні проекти і програми окуповують себе сповна. На будь-якому робочому місці освічена людина працює ефективніше. В Україні розроблена програма модернізації освіти. Дуже важливо зараз звернути увагу на дошкільну освіту. Адже в дитинстві формується ставлення до людей, до справи, проявляються лідерські риси, які визначають подальший шлях людини у житті. Маючи ґрунтовну освіту, кожен може краще реалізовувати себе в будь-яких галузях виробництва, зокрема у державній службі.
– Бізнес значною мірою забезпечений професіоналами, бо, зрозуміло, що маючи матеріальне заохочення, кожен може повніше реалізувати себе. І кращі кадри йдуть саме туди, де відповідно до своїх здібностей можуть собі забезпечити гідне життя. Тому я вбачаю два шляхи покращення якості державної служби: економічне зростання держави і виховання та сучасне навчання молоді.
– Ми живемо в інформаційному суспільстві. Електронний уряд все ширше впроваджується в систему самоврядування. На Вашу думку, це покращить роботу державних службовців?
– Електронний уряд – це дуже важливий напрям діяльності, який допоможе оптимізувати прийняття рішень і дасть можливість звести до мінімуму проходження документів по всій вертикалі влади. Будучи студентом Одеського регіонального інституту державного управління при Президентові України, я ґрунтовно вивчав дане питання і тому добре розумію, наскільки важливо йти саме таким шляхом. І в нашому районі всіляко сприятиму впровадженню новітніх інформаційних технологій в систему роботи всіх органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
– Авторитет влади – це невід’ємна складова успішного розвитку держави, зокрема і регіону. Які, на Вашу думку, мають відбутися зміни щодо стилю роботи в органах державного управління, щоб довіра людей, представників держави на місцях зросла?
– Довіра до влади останнім часом справді зведена до мінімуму. Це прикре явище. Зменшення звертань громадян до органів влади, яке спостерігається у нашому районі, може свідчити ось про що: або люди стали краще жити, що ми навряд чи можемо констатувати; або люди перестали довіряти владі і сподіватися на те, що вона допоможе у вирішенні болючих питань. Тому своїм завданням на посаді голови районної державної адміністрації я вбачаю, перш за все, повернення влади лицем до проблем населення. Україна – для людей. Це не просто гасло, це завдання, яке поставив Президент В.Ф. Янукович, про яке постійно наголошує губернатор області Е.Л. Матвійчук і якого ми, всі держслужбовці на місцях, маємо дотримуватися у своїй діяльності.
– Що на сьогодні найбільше Вас непокоїть як керівника району? І чого б Ви прагнули якнайшвидше уникнути, щоб ситуація покращилася і наш район став одним із кращих в області?
– Найбільше, чим я стурбований, що наш район посідає 21-ше місце в області за економічними показниками, надходженням до бюджету. Тому нам всім треба якнайшвидше докласти зусиль, аби змінити все на краще. Наше місце – в першій п’ятірці. І невикористаних резервів маємо достатньо, щоб ситуація в районі покращилась, і ми змогли, знову ж таки, наповнюючи бюджет, мати значно вищий рівень забезпечення соціальної сфери, розвитку культури, медицини, освіти, бізнесу.
Я – людина команди. Тому вбачаю головним своїм завданням спрямовувати роботу місцевої влади саме на це.
– Напередодні Дня державної служби, що б Ви побажали своїм колегам?
– Я хотів би, передусім, подякувати всім, з ким я працював в апараті обласної державної адміністрації, викладачам академії управління при Президентові України за ті знання і той досвід, який вони мені допомогли набути. Вимоги до нашої роботи високі. Життя потребує нових, ефективних підходів у всіх сферах діяльності і, перш за все, в системі управління.
Тому хочу всім побажати терпіння, глибокого розуміння ситуації і чіткого усвідомлення: держава – це люди.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |