![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ПРО ЦІНИ НА МЕДПРЕПАРАТИ
Питанню підвищення відповідальності аптек за продаж якісних медикаментів і за доступними цінами була присвячена ділова зустріч голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука з фармакологами.
12 підприємств, які відрядили своїх делегатів, є сітьовими на ринку. Підсумком діалогу стало підписання Меморандуму про співпрацю.
Е. Матвійчук визначив Меморандум як економічний акт, що є зразком взаємодії органів влади з підприємницькими структурами. Учасники підписання врахували, що формування роздрібних цін на медикаменти залежить, з одного боку, від високих закупівельних цін, які установлюються виготівельником, з другого боку – від обмежень торговельної надбавки рівнем 25%. Оскільки при цьому на шляху проходження товару існує кілька рівнів посередників, реалізація ліків кінцевому споживачеві стає малоефективною для бізнесу.
Зі свого боку, губернатор визнав важливість державного регулювання цін на медпрепарати. Фармакологи ж зобов’язуються не перевищувати припустимі межі цін, не зменшувати кількість ліків, що продаються, і збільшити відпуск їх за соціальними цінами. Адже для одужання часом достатньо однієї пігулки.
БОРОТЬБА З НАРКОМАНІЄЮ – ТУРБОТА ЩОДЕННА
Завтра в Культурно-діловому центрі медпрацівників відбудеться міська науково-практична конференція, присвячена Міжнародному дню боротьби з наркоманією, який провадиться щороку 26 червня за рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.
Сьогодні в Одеській області на обліку стоять 8000 чоловік, які страждають на наркотичну залежність. З жовтня 2005 року у регіоні впроваджена програма заміщувальної терапії під час якої, крім лікування бупренорфіном та метадоном, хворі одержують психологічну і психотерапевтичну допомогу, юридичні консультації, соціальну підтримку.
Одеський міський центр здоров'я і лікувально-профілактичні заклади міста провадять санітарно-освітню роботу серед населення. Читаються лекції, провадяться бесіди, виступи на радіо і телебаченні, у пресі. Разом з управлінням освіти в середніх навчальних закладах щороку проходять круглі столи, у вузах – «Дні гігієнічних знань».
ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИРІШЕННЯ ЗАВДАНЬ
При Одеській міськраді створена координаційна рада з питань охорони об'єктів культурної спадщини.
До її складу увійшли провідні учені і практики, реставратори, працівники НДІ, представники держорганів і громадських організацій.
Основними завданнями координаційної ради є: забезпечення професійного вирішення питань дослідження, охорони, реставрації, відновлення об'єктів культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища міста Одеси шляхом обробки висновків, рекомендацій і пропозицій для органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.
Очолить роботу координаційної ради Володимир Мещеряков – начальник управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради, кандидат архітектури, доцент, член Українського комітету ICOMOS.
НАРОЩУЮЧИ ПОТУЖНОСТІ
Відкрите акціонерне товариство «Ексімнафтопродукт», яке є оператором нафтоперевалювальних потужностей Одеського морського торговельного порту, має намір цього року здійснити реконструкцію, що дасть можливість збільшити пропускну спроможність комплексу.
Вартість робіт – 26 мільйонів доларів. Вони передбачають розширення резервуарного парку, де здійснюється перевантаження за схемою вагон-резервуар-танкер і у реверсному варіанті.
На сьогодні цех спроможний забезпечити одночасну обробку естакадним шляхом 109 залізничних цистерн. Загальна ж місткість резервуарів «Ексімнафтопродукту» – близько півмільйона кубічних метрів, з них третина призначена для накопичення сирої нафти. Також планується переобладнання залізничних естакад під перевалювання мазуту і нафти.
ПО ВОДІ ПЛИВЛА... КАСТРУЛЯ
Купальний сезон підніс сюрприз. На одеському пляжі Ланжерон відпочивальники побачили у морі предмет, що нагадував міну часів Великої Вітчизняної війни.
Металева півсфера, виблискуючи на вранішньому сонці, дрейфувала приблизно за 30 метрів від берега. Першим її помітив 31-літній одесит Олександр, який прийшов скупатися.
– Зайшов за дитиною у воду і на глибині одного метра побачив, як на мене пливе кругла металева штука діаметром сантиметрів сорок, – розповів він. – З неї стирчали зуби, вона була розділена на дві частини. Схоже було на міну з фільмів про війну. Її вибухова сила діє у радіусі кількох сотень метрів. У мене двоє дітей, я дуже переживаю за них.
Чоловік не розгубився, а зателефонував до міліції та МНС. Рятувальники прибули за лічені хвилини. Без паніки в екстреному порядку з пляжу були евакуйовані близько 500 чоловік. Територію Ланжерона оточили. Потім за справу взялися водолази. Разом з піротехніками групи розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ МНС України в Одеській області вони почали ретельно обстежувати дно акваторії.
Висновок саперів виявився несподіваним: круглий залізний предмет виявився казанком для приготування їжі. Тобто – звичайною каструлею, на поверхні якої хтось для куражу зробив напис іноземною мовою. У перевернутому вигляді він виглядав як донна міна.
Всі зітхнули з полегшенням. А піротехніки взяли казанок у музей своїх кумедних історій. І все-таки, виявивши підозрілий предмет, стримайте цікавість і телефонуйте 1-0-1.
Балта
ХІРУРГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ІМЕНІ ЗЕМЛЯКА
Балтська районна лікарня, на тлі інших в області, виглядає зовсім непогано.
Вона споруджена двадцять років тому, забезпечена висококваліфікованими лікарями. Очолює колектив досвідчений керівник Станіслав Чорний. А щодо хірургії, то такий її вид як лапароскопія в інших районах області практично не провадиться.
Не випадково завідувач хірургічного відділення ЦРЛ О. Вододюк очолив недавно створене хірургічне товариство північної зони Одещини ім Богданюка. Цього дуже талановитого хірурга у Балті пам'ятають. Він – єдиний фахівець районного рівня, якому було дозволено робити надзвичайно складні операції.
Сьогодні членами товариства його імені є хірурги 14 районів області. Основна мета об'єднання – обмін досвідом, аналіз роботи, вивчення передових технологій, а у перспективі і юридичний захист лікарів.
Ізмаїл
ПРОБЛЕМУ РОЗВ’ЯЗУЮТЬ ДЕРЖАВА І БІЗНЕС
У місті активно ведуться роботи щодо реконструкції ліній електропередач. У цьому насамперед зацікавлена компанія «Одесаобленерго», яка розробила і впровадила інвестиційну програму відновлення.
Кілька монтажних організацій Одеси, Херсона та Ізмаїла трудяться одразу на кількох вулицях. На одному із найпротяжніших напрямів, по вулиці Мічуріна, наприклад, належить замінити понад кілометр ліній електропередач. Роботи тут провадить «РайенергоІзмаїл», якими керують А. Абрамченко і Р. Абашев.
За словами Андрія Абрамченка, тут стали непридатними опори. І якби ще трохи забарилися, це створило б для енергетиків безліч проблем.
Одночасно провадиться монтаж двох ліній.
«РайенергоІзмаїл» – підприємство приватне. Його успішна робота спільно з державними структурами – ще один доказ необхідності співпраці держави і бізнесу.
ОБ'ЄДНУЮЧЕ НАЧАЛО ДУНАЮ
В Ізмаїлі пройшли Дні румунської культури. У міському БК ім.Т.Г. Шевченка було організовано концерт народної музики, який відкрив народний фольклорний колектив «Дор Басарабян» із с. Утконосівки Ізмаїльського району під керівництвом Віорела Попеску. Утконосівці порадували зал майстерно виконаними народними піснями, танцями, наспівами, у яких було все – щебет пташок, і привілля степів та озер, щоденне життя селянина з усіма його радощами і турботами.
Не менш запальним став і виступ гостей з Румунії – фольклорного ансамбля «Думитру Замфира», виконавців народних пісень Христини Георгіу та Марчела Аврам.
А у фойє міського БК розмістилася фотовиставка «Мальовнича Румунія», складена з кращих робіт членів Асоціації фотографів цієї країни. Репрезентував її голова Асоціації Стефан Тот. Він розповів про вже наявні сьогодні творчі зв'язки з фотохудожниками України, про те, що головною метою експозиції було показати всю красу природи, велич архітектури різних років, душу народну...
Виступаючи перед глядачами, консул Румунії в Одесі Марин Шегеу говорив про велике значення розвитку добросусідських відносин між двома країнами і народами, що живуть по обидва боки великої річки Дунай, про те взаємозбагачення культур, яке досягається при таких контактах.
Комінтернівський район
ЗА ДОСВІДОМ – ДО ВІЗИРЦІВ
На базі Візирської сільської ради проведено виїзний семінар-практикум на тему «Пріоритетні і перспективні напрями соціально-економічного та культурного розвитку сільських населених пунктів». Цей захід провадився у межах навчання за професійною програмою: «Демократичне управління: методи, практика і стандарти прийняття управлінських рішень».
Семінар-практикум провадився Одеським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Його роботою керувала Н. Привалова, начальник відділу організації семінарів з державних замовлень ОРІДУ Національної академії держуправління.
За словами секретаря Візирської сільської ради Оксани Курін, такі заходи на базі їхньої сільради провадяться не вперше, адже візирцям є що показати.
От і цього разу прибулих гостей – а це були працівники місцевого самоврядування з Одеської, Харківської, Вінницької областей, – тут радо зустріли. Ознайомившись з умовами роботи апарату сільської ради, учасники семінару були приємно здивовані й по-доброму позаздрили місцевим депутатам. Адже не кожен орган місцевого самоврядування може похвалитися такими світлими, затишними приміщеннями, оснащеними сучасною оргтехнікою, як у Візирці.
З інтересом слухали виступи місцевих учасників семінару-практикуму, потім було безліч запитань, відбувся жвавий обмін думками.
Для гостей з різних регіонів було проведено екскурсію до місцевого навчально-виховного комплексу і дитячого садка. На пам'ять господарі подарували гостям кольорові буклети про свою рідну Візирку.
Любашівський район
ПЕРЕВИХОВУЮТЬ ГУРТОМ
У районі долями засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, переймаються фахівці семи державних та громадських інституцій.
Близько 200 осіб потребують участі громадськості в процесі виправлення і ресоціалізації, контролю за дотриманням їхніх прав під час виконання кримінальних покарань. З цією метою укладено угоду про співпрацю з Любашівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, головним завданням якої є соціальна підтримка, супровід, допомога у працевлаштуванні правопорушників, проведення круглих столів, семінарів з проблем соціальної реабілітації неповнолітніх осіб, засуджених до альтернативних видів покарань. Результатами співпраці є направлення на навчання кількох осіб до Любашівської філії Савранського ПТУ-24. Також налагоджені взаємодія з відповідними службами районної міліції, районним центром зайнятості. У цьому їм значно допомагають благодійна організація «Рука допомоги», громадське формування «Козацьке», православне духовенство.
Білгород-Дністровський
ЗАХИСТ ДИПЛОМА – АНГЛІЙСЬКОЮ
Місцем проведення заключного засідання обласного методичного об’єднання викладачів іноземних мов навчальних закладів I-II рівнів акредитації за підсумками 2009-2010 навчального року не випадково було обрано Білгород-Дністровський державний аграрний технікум.
Адже його матеріально-технічна база сприяє модернізації навчально-виховного процесу з використанням мережі інтернету, мультимедійних технологій тощо. Це прямий шлях до практичного застосування іноземних мов, навіть захисту однією з них дипломних проектів. І найголовніше, як відзначила голова обласного методоб’єднання , начальник циклової комісії Одеського морехідного коледжу технічного флоту Л. Присяжнюк, подібні новації забезпечують контроль набутих знань та відповідне їх оцінювання.
Директор технікуму Л. Попа, викладач англійської мови Н. Пономарьова, увесь колектив навчального закладу забезпечили гостям насичену і змістову програму виїзного засідання. Окрім обміну досвідом та обговорення планів на наступний навчальний рік, члени методоб’єднання мали можливість побувати на цікавих екскурсіях у Білгород-Дністровській середньовічній фортеці та знаменитому музеї вина і виноробства села Шабо.
Балтський район
ШКОЛА СТАЛА ІМЕННОЮ
Колектив загальноосвітньої школи села Бендзари став ініціатором присвоєння цьому навчальному закладу імені заслуженого вчителя України, відмінника народного освіти і науки, колишнього його директора Тамари Павлівни Бондар.
Ініціативу підтримала територіальна громада села, райвідділ освіти, райдержадміністрація, депутати райради, облдержадміністрація, Міністерство освіти.
Тамара Павлівна була лідером серед директорського корпусу району. Її знали як людину високоосвічену, інтелігентну, добру. Про досвід роботи Т.П. Бондар писали в журналах «Радянська освіта», «Народное образование».
Своєрідною даниною світлій пам'яті Вчителя при відкритті меморіальної дошки на стіні школи, став поминальний дзвінок.
Ширяївський район
НА КАЛЕНДАРІ – ПОРА ОЗДОРОВЛЕННЯ
В районі функціонує 27 таборів з денним перебуванням, 10 таборів відпочинку та 17 профільних змін, де відпочинуть 2363 учні.
Діти забезпечені дворазовим харчуванням. За рахунок коштів з обласного бюджету виділено 30 путівок для відпочинку у таборі «Чайка», що в Сергіївці Білгород-Дністровського району. Також планується направити дітей до таборів «Молода гвардія» та «Артек».
Прес-конференція
І знову бракує коштів
– Збереження архітектурних пам’яток – головна мета нашої роботи, – заявила на зустрічі з журналістами начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Наталя Штербуль.
Найбільш поширеним порушенням в експлуатації пам’яток культурної спадщини з боку орендарів є проведення робіт без узгодження зі співробітниками її відомства. Прикладом тому може бути Будинок книги по вулиці Дерибасівській. Однак виявлені там порушення, за інформацією Наталі Штербуль, уже усуваються.
Говорили на прес-конференції і про ковзанку на Дерибасівській, на місці колишнього готелю «Спартак». Як заявила Н. Штербуль, на місці ковзанки може бути споруджений тільки готель:
– Ескізи будівлі вже готові, але робочих документів поки що немає. Новий готель не стане копією попереднього, але й не буде дисонувати із загальним історичним виглядом старої Одеси.
Розмова торкнулася і багатостраждального Будинку Руссова. Ремонтні роботи, що провадяться в стародавньому будинку, «не цілком відповідають букві закону», але перебувають під постійним контролем управління.
– Замовником робіт виступає управління капітального будівництва Одеської міськради, хоча термін договору з ним уже минув, – говорить Наталя Анатоліївна. – Компанія «Інкор» звернулася до управління із проханням довірити роботи її фахівцям. Поки що це питання не вирішено.
Однак найбільшою проблемою є недостатній рівень фінансування. Закон України «Про охорону культурної спадщини» стаття 27: «...органи охорони пам’яток можуть фінансувати роботи, якщо власник або користувач не в змозі виконувати роботи щодо збереження пам’ятки...»
– Хотілося б, щоб ця стаття трактувалася правильно, – підкреслила Наталя Штербуль. – Не «зобов’язані», а «можуть». Тому обов’язок тих, хто узявся за збереження пам’яток, не повинен перекладатися на державний орган. Управління, як і раніше, докладатиме усіх зусиль заради збереження архітектурного багатства нашого регіону. Ми готові створити ефективну систему для вкладення коштів, здійснювати відповідний нагляд, перевіряти документацію. За наявності чіткого алгоритму така робота принесе свої плоди.
Христина ВІЄР, «Одеські вісті»
Відпочинок – радість
У Березівському районі організували відпочинок так, щоб діти змістовно проводили дозвілля і набиралися здоров’я.
Як розповіла начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації Н. Удовиченко, у 18 оздоровчих закладах району з денним перебуванням дітей та одноразовим гарячим харчуванням побувала 2371 дитина. На харчування було виділено з районного бюджету 100 тисяч гривень. Вдалося створити належні умови для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої, спортивної роботи. Так, наприклад, у Березівській ЗОШ № 1, у таборі «Веселка» (на знімку) організовували рухливі ігри (міні-футбол, волейбол, естафети, бадмінтон тощо), вікторини, конкурси, тематичні заходи до свят та ін. Працювали гуртки та проводилися екскурсії, зокрема, до лісу, де діти допомагали лісництву упорядковувати територію, висаджувати рослини.
Цікавим є й відпочинок в оздоровчому закладі «Чайка», розташованому на березі Тилігульського лиману поблизу Златоустового. Тут планується організувати роботу в три зміни, охопити відпочинком 300 дітей. З районного бюджету на оздоровлення пільгового контингенту дітей виділено майже 100 тис. грн. Крім того, на ремонтні роботи районна рада виділила 30 тис. грн в рахунок збільшення статутного фонду оздоровчого закладу, засновниками якого є ТОВ «Агрофірма «Маяк» (керівник – Герой України З. Гришко) та районна рада.
За кошти державного бюджету п’ятеро дітей з району мають можливість оздоровитися у МДЦ «Артек» і стільки ж – за кошти обласного бюджету у ДЦ «Молода гвардія». А з 2 по 22 червня чотири десятки дітей пільгових категорій направлено в дитячий оздоровчий заклад «Чайка», що у Сергіївці (Білгород-Дністровський район).
Наталія МОТОВИЦЬКА
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |